poster

Svědci (festivalový název)

 • Francie

  Témoins, Les

 • anglický

  Witnesses, The

 • český

  Temoins, Les

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2007, 112 min

 • kajda.l
  ***

  Dobře natočené, výborně zahrané (ach Emmanuelle), snesitelně znechucující, ale scénář malinko na palici :) A první polovina snímku je navíc strašlivě otravná. Kvůli Emče pokukuji po čtyřce, ale asi se udržím... Scénaristicky je to strašlivě nezvládnuté.(4.9.2014)

 • claudel
  ****

  Již třikrát mě pan režisér André Téchiné potěšil a díky němu jsem opět strávil necelé dvě hodiny příjemným způsobem. Silný příběh o bujarých, leč záhy smutných osmdesátých letech v Paříži. Trvám na tom, že Emanuelle Béart je nejlepší francouzská herečka. Avšak všichni ostatní podávají též nadstandardní výkony. A asi to byl také nejlepší film věnující se problematice AIDS, který jsem kdy viděl.(25.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,440Tržby Celosvetovo $3,041,093(17.5.2010)

 • jhrasko
  **

  Povrchný film o povrchných ľudoch tváriaci(ch) sa až príliš fatálne, čím pôsobiaci ne-uveriteľne. Scenáristicky a dramaturgicky na úrovni fiaska, spracovaním strašne staromódne, akoby sa v 80.rokoch nielen príbeh odohrával, ale zabudli sa v nich i tvorcovia (postupmi, čiernobielym vykreslením postáv). Mimochodom, Philippe Sarde nehanebne vykradol Glassove noty z The Hours. NEHANEBNE.(19.7.2011)

 • italka63
  ****

  Ano, živě si vzpomínám, když lékaři diagnostikovali HIV a později AIDS. Lidé byli vyděšení. A taky si vzpomínám, jak o pár let později, když věda v léčbě HIV o hodně pokročila a lidé přestali v brzké době umírat, jak někteří pozitivní jedinci schválně roznášeli nákazu a hráli o to závody, neboť smrt je o kousek dál díky lékařům a když to nevyjde, po mně potopa, užijte i to taky. Dost populární v německých klubech. Každopádně jsem shlédla velmi zajímavý film, kde jsou kluci s holkama, potom s klukama a co z toho vzešlo.Skvělé herecké výkony francouzskou kinematografii rozhodně opět zviditelnily. Zajímavé téma.(25.9.2014)

 • - Jedná se už o třetí společný projekt režiséra André Téchiné a herečky Emanuelle Béart. Předtím se setkali u Nelíbám a Zbloudilí. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace