Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

honeybunn2

Veľmi pekné spracovanie cesty dvoch ľudí za novým domovom. Citlivý a pritom občas dosť drsný humor tohto roadmovie ma dostal. Znova sa mi potrvdilo, že neopozeraní herci dávajú filmom uveriteľnoť, ktorá je v tomto type filmov zásadná nato aby vytvorila emóciu. fakt to bolo fajonové, veľmi príjemné. 4 hviezdy ()

Burrows

Filmy Sama Mendese jsou tradičně nadprůměrné a žánrově nevyhraněné, tudíž jsem byl ve velkém očekávání, co se mi dostane tentokrát. Režisér ve svém pátém snímku zabrousil do života dvou mladých lidí kolem třicítky, kteří čekají dítě, ale narozdíl od jejich přátel se ještě neusadili a hledají místo, kde založit rodinu. Pátý Mendesův film má podobu road tripu za hledáním života, nalezením sebe sama, vyhraněním vůči určitému životnímu stylu. Nejpozitivnější pocit ve mně vyvolala scéna, kdy Burt a Verona procházejí halou letiště a nevědí, kam to vlastně poletí, jakou cestou se uchýlí jejich životy. Ta nezávislost, nezávaznost, otevřenost všemu okolo. Volba neznámých herců a jejich neokoukaných tváří je bezesporu dobrou volbou. Příjemné, hřejivé a lidské. ()

pe3czech

kdyby to neznělo neuctivě k away we go tak bych řekl že to bylo dobré jako druhý orgasmus v řadě(těsně po shlédnutí face off). ale není to tak ační, dramatický a strhující film abych o něm mohl mluvit jako o orgasmu...i když... ...ten první byl po opravdu vášnivé a silné souloži a tohle mohlo být druhé kolo po pauze. něžné, pomalé a ohleduplné, kdy si užiješ každý pohyb. takže ta metafora vlastně nakonec sedí. -jéééé a u titulků hraje písnička ze soundtracku z house; orange sky, druhá série. vůbec celý soundtrack u filmu stojí za to, těžká pohodovka. teď bych akorát zalezl do peřin a přitulil se k ní. protože už by spala tak bych jenom potichu ulehl. a pak zvedl hlavu a dal jí pusu na čelo a pak bychom spali. ale protože žádná taková není tak to udělám sólo a pusu si dám tak na ruku a z ní si to pošlu na čelo. ()

mikhail

Jednotlivé epizódy sú jednoducho skvelé a dokopy davajú dokonalý celok. Keby sa dalo dám 6* a to nepreháňam. ()

Marty20

Znáte ten pocit, když končí film a vy čumíte do titulků, poklepáváte si nohou do rytmu krásné závěrečné písně, máte lehký úsměv na rtu a jste tak nějak spokojený? Ne? Tak na co čekáte? ()

Verunka84

Po nářezu Nouzového východu bych čekala víc. Mnohem víc. Ale několik poslepovaných epizodek utíkání někam, abychom se vlastně vrátili domů táhne jenom kvalitní režie, sympatické ústřední duo, hezká hudba a dokonalá scénka s Maggie Gyllenhaal a její alternativní rodinky. Potěšila i Allison Janney, přesto pro mě chybí výraznější záplekta, něco o co by šlo a nějak se vyvrbilo. Na mě příliš moc optimismu. ()

jafuska

ajaj, tak tohle je opravdu hodně nepovedený film, pořád se neustále něco rozebírá,a děj hodně pokulhává. Velká nuda ()

Cortesz

Nejsem fanda těchto dramatických komedií, založených na dialozích. Ovšem v tomto případě musím přiznat, že jsem se pobavil. Je to také tím, že to režíroval mistr tohoto oboru Mendes a výhodou jsou též herecké výkony hlavních protagonistů, které jsem sice neznal, ale jejich výkony mě zaujaly, tak jako celý film. ()

PetrC.

Krásný a výborně napsaný road-movie, ve kterém hlavní hrdinové na své cestě za hledáním ideálního způsobu života potkávají řadu všemožných šílených a výstředních lidiček, aby nakonec zjistili, že nemá cenu snažit se někomu za každou cenu přizpůsobit, žít ideál někoho jiného, a tak se nakonec uchýlí k tomu, co jim samotným vyhovuje nejvíce, byť onen způsob není nijak výjimečný ani extravagantní, ale přesto ideální. Výborný a vtipný scénář skvěle na plátno převádí úžasná ústřední dvojice a velice schopná režie s jasnou, ucelenou a fungující vizí. 78 % ()

miki68cz

Nic o ničem. Ale nešlo právě o to ??????????????? Mile zahrané roadmovie bez zápletky jen plné osudů obyčejných lidí. Pěkná muzika. Nic víc, nic míň. ()

DKNY

V dnešní době je asi čím dál těžší být rodiči. Ćím víc informací máme, tím jsme paradoxně omezenější. Tento film je občas přehnaný, ale hlavní hrdinové jsou tak sympatičtí, nálada tak pěkně letní a naděje i beznaděje je v něm tak akorát. Není to žádný slaďák, ale ani žádné velké moralizování. Dvě hvězdičky za ústřední dvojici, hvězdička za výběr ostatních herců, hvězdička za hudbu a hvězdička za pár povedených vtipů (např. ten s kočárkem). A taky za poselství, že nic se nemá přehánět. ()

boombang

Vcelku nic extra. Dobrý Krasinski a několik krásných ženských (z nichž střelená Maggie doslova exceluje). Několik výborných dialogů a trefných myšlenek... a to je všechno. Klasický film pro půlnoční čas na ČT2. ()

Bonniesgun

Koncentrovaná nuda na cestě... nepomůže děsná matka ani jiná děsná matka... nepomůžou rodiče hipíci... Divím se, většinou mi Mendes pod povrchem něco skrýval, tady se jen nudím... možná ještě neřeším to, co řeší hrdinové. (ale to jsem neřešila ani u American Beauty a bylo to o něčem jiném). Díky Same, ale snad příště... ()

vitac.

Shodou okolností druhý viděný film v těsném závěsu za sebou, ve kterém je jedna ze dvou hlavních postav těhotná... No jen aby to nebylo nějaké znamení:) Ale zpět k meritu věci - velmi brzy jsem pochopil, že tento film budu mít rád a že se na něj podívám někdy znovu. Líbí se mi filmy, které v podstatě jen udělají výřez z běhu života, jsou uvěřitelné, doplněné rozumnými dialogy, které sdělují pohled autorů na věc. Doplněno poetickými záběry, pasujícím hudebním doprovodem (hudba spolu s obrazem a celou náladou filmu mi evokovala Into the Wild). Čtyři. P.S: A ještě jeden poznatek - smál jsem se víc než u Zbouchnutá, což jsem před projekcí tedy rozhoně neočekával. ()

Solverino

Tak takovou nudu jsem už dlouho neviděl. :( Šílený tlachání o leštěných prdech a dalších blbostech, přehlídka pošahaných magorů a mezi tím nuda, nuda, nuda... Vydržel jsem do půlky a pak už bohužel - ztráta času. Tak takhle příště ne! ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)