Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

pepa3rd

Bohužel jsem byl trochu překvapen vážnou notou celého filmu i absencí Jackiho bojového umění. Na druhou stranu, i tak to byl zajímavý příběh a Jackie ukazuje, že umí zahrát vážnou roli a má co hrát i bez svého bojového umění. 70 % ()

Tamten

Pokud čekáte další "kopačku" od Jackieho, tak tentokrát budete zklamáni. V tomto filmu Jackie hraje "normální" roli, a i když se během filmu párkrát popere, tak ze svého bojového umění neukáže vůbec nic. O to zajímavější a propracovanější je příběh, na kterém bych jako nejkladnější věc hodnotil to, že snad žádná postava zde není černobílá, a to včetně hlavního hrdiny. ()

dessa

"Původní lidské starosti a potřeby byly jídlo a střecha nad hlavou. Ale když vidíme, co všechno nemáme, naše tužby rostou..." ()

Neoxin

Skvělá akce, napínavé drama, zajímavé do poslední minuty a Jackie se skvěle projeví v zcela jiné roli. Výborná podívaná. ()

zberatel

Jackie ako ho nepozname. Cistokrvna drama a akcne casti bez akeho kolvek kung fu combatu plus Chan v dramatickej ulohe... tak toto sa veru nevidi kazdy den. Pribeh ktory nam predstavuje situaciu cinskych emigrantov v japonsku ako preberaju vladu od jakuzy na ich vlastnom piesocku je naozaj sila. ()

netWoor

Chan žádný velký herec není, ale v jeho komediích to obyčejně nevadí. Tentokrát se ale pokusil o něco vážnějšího a bohužel to podle toho dopadlo. Zajímavý nápad, bohužel však nešťastně zpracovaný a spíše chaotický než vypovídající. Asi je to moje chyba, ale ke konci jsem vůbec netušil kdo je kdo a kdo je s kým a proč se děje to co se děje ... dvojka je přísná a možná nespravedlivá, ale bohužel to na mě přísně a nespravedlivě zapůsobilo ... ()

Petulka88

Docela nečekané překvapení. Žádný srandičky, žádný kung-fu... On to v podstatě ani není akční film. Jakoby to ani nebyl Jackie Chan. A ani jeho postava není žádný Mirek Dušín. Kdyby tvůrci film malinko zkrátili, dal bych snad i o hvězdičku víc. To ale nic nemění na tom, že se jedná o nejlepší Jackieho film v poslední době a že si u mě aspoň trošinku vyžehlil průser jmeném Chůva v akci. ()

Sign

Dost drsně ukázané poměry mezi Japonci a Čínňany, také ulice samotného Tokya, film je další debit Jackiho coby vážný film který se ani trochu neotírá a komedii, nečekejte žádné bojové scény jakož to bylo u Chana zvykem, pouze drsné syrové jednání těchto dvou ras které stále i teď prolíná nenávist, film ani nikterak dobře nekončí...ale dojem to udělalo, byl sem napjatej a sledoval jak to všechno tedy dopadne ()

TomStrom

Takhle ano. Klasické Chanovy eskapády rád nemám, ale tohle, to je jiné kafe. Vůbec by mi nevadilo, kdyby Chan na stará kolena už točil pouze filmy podobného ražení. Čtyři hvězdy za film a pátá za podařené finále. ()

Likan7

Divný mišmaš komorního dramatu o hledání ztracené snoubenky (naprosto nezvládnuté) a celkem povedeného náhledu na problémy ilegálních přistěhovalců. Dohromady to vůbec nejde a kvůli té romantické lince vlastně ani moc nefunguje ta s přistěhovalci. Derek Yee není dobrý režisér, ale kdyby se látky chopil schopný scénárista a režisér, bylo by to brilantní. Chan na druhý strašně herecky překvapivě solidní. ()

Nix

Asi jsem čekal daleko víc. Já prostě tyhle vsuvky Jackieho moc nemusím. Chápu, že chce ukázat, že umí hrát a taky si zkusit něco jinýho, jenže to pro mne není. A když už tak to musí fungovat (např. New Police Story je stokrát lepší). Takový i divný příběh a Jackie tu fůrt dostává namláceno, nevím no, tohle mne nechytlo, už to vidět nemusím a dávám to na slabší průměr. ()

Shredder

Konecne som videl Jackieho v niakej inej roli ako šašo a vysledok je fajn. Sice som sa nenudil, ale film ma nechal chladnym. Spojenie gangsterky a dramy nefunguje v tomto pripade velmi dobre, pretoze ani v jednom zanri nevynika a tym sa film dostava do priemernosti. Akcne sceny su chabe a pribeh, aj ked dobre vystavany, nie je nijak vynimocny a postavy(mozno s vynimkou Chana) nie su vobec rozvinute. ()

papadoce

Práve som videl kung fu film s Jackie Chanom bez kung fu. Chcelo sa to tváriť ako seriózna kinematografia riešiaca vážny problém imigrantov, ale bola to nakoniec iba zlátanina so zopár zaujímavými scénami. Som dosť sklamaný. A ten strih, bol úplná katastrofa. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)