Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

Mr.Lordi

Pokud tento film mám hodnotit jako kritik, musím mu dát 4*, pokud bych ho ale hodnotil jako fanoušek J. Chana, musel bych jít rapidně dolů. Minimum jemu tak vlastních bojových scén a zejména vážná role mi k němu nesedí. Ovšem celkové pojetí a realističnost dodává filmu napětí a mrazení. takže celkově 70% ()

Andy.222

O tomto filmu mohu s čistým svědomím prohlásit dvě věci: 1. Není to typická gangsterka. 2. Není to typický film s Jackie Chanem. A ještě za 3. Rozhodně je to síla!! Chan tu není o nic víc superman nebo neporazitelný bojovník než kdokoli jiný. Když utrpí zranění je na něm vidět že ho to bolí a že ho žene kupředu pouze silná dávka adrenalinu a alespoň pro mě je to velice uvěřitelné. Zároveň se tu Chan nepitvoří (i když mimiku má pro mě jako pro evropana docela slabou), ale když nic jiného o silný duševní projev se snaží a v porovnání s jeho dalšími rolemi je to skvělý výkon. Příběh se bez spoilerů ohodnotit nedá ale jako celek mohu ohodnotit jako velmi dobré až výborné ()

Pythonator

Jackie zde neukáže z kung-fu ani chvat a to je možná škoda. Na druhou stranu je to poctivé gangsterské drama, kde by byly Jackieho vtípky na obtíž. Dle mého si chtěl stařík odpočinout od kaskadérských kousků a ukázat, že umí hrát i vážně. To se mu myslím docela povedlo. Film je to dobrý, jen mohl být lépe natočený. Chtělo by to režíséra formátu Sergia Leone, aby tomu dodal větší hloubku. Váhal jsem mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec pět nedávám, protože se přece jenom radši podívám na Božskou relikvii nebo Tenkrát na východě. ()

krijka

Tak toto bylo dobré, pěkně drsná gangsterka o vzestupu nýmanda z Číny v podsvětí Tokia. Je mi vcelku jedno, jaké byly herecké výkony, protože mám opravdu problém rozlišit jednotlivé herce, ale hodnotím děj. Ten se mi hodně líbil, zejména úvodní část, kdy je Chan ještě opravdu nikdo a snaží se přežít v drsných časech a drsných ulicích. Jak se pomalu vypracovává, jak si jednotlivé bandy ubližují, ale ještě neumírají lidé. I na ty vraždy dojde. Je zajímavé, že v Tokiu neznají palné zbraně, nebo je téměř nepoužívají. Všechno se řeší pěkně zblízka na nože. Ta druhá polovina, kdy už je Chan někdo a jeho banda ho pěkně pos***, to je trošku slabší, ale pořád fajn. Mám rád gangsterky. ()

pirate

Tak Takhle jsem Chana nikdy neviděl. A upřímně jsem čekal, že předvede nějaké to bojové umění. Nakonec jsem se dozvěděl, že tento film se toho vůbec netýká a celou dobu mě nudil. Dvě hvězdy dávám za to, že Chan na mě udělal dojem jako herec v dramatu. Film raději nebudu komentovat. ()

petr.k09

nejlepší film za poslední léta a i vážný role mu jdou škoda že víc nenatáčí takových filmů a jde to i bez karate ()

demovka

Mnoho mužů hodnotí romantické filmy z kategorie červené knihovny. Proto i já ohodnotí film, který je, jak myslím, určen spíš mužskému publiku. Je jiný než obvyklé Jackieho filmy. Snaží se hrát vážnou roli, nepitvoří se a prvoplánově nepodává vše ironicky. Více zahrál obličejem (napětí, nerozhodnost) než když se mu v očích objevily slzy. Většina představitelů jsou mužští, ale obě představitelky (vlastně tři i s holčičkou) nezapadnou. Vyzdvihla bych vysokého mladého herce, který skončí ve filmu pořezaný a bez ruky. Bohužel v záplavě jmen a obličejů nejsem schopna určit jeho jméno (nejsem si jistá). On jediný prochází viditelným vývojem. Což se nedá říct o postavě Jackieho. Postava policajta (Naoto Takenata) je příjemná a v podstatě kladná. Proč ne? Je to film černých sak s dlouhými noži. Kenya Sawadave ve své roli také nezapadl. První polovina filmu je na čtyři hvězdičky, ale pak se vše zvrtne a překombinuje. Nevěřím, že Yakuza je horda chlapů držících se pohromadě, která při jakékoliv příležitosti za jakékoliv denní doby vytáhne mačety a s řevem seká a seká. Věřím, že Číňani to měli v Japonsku těžké. Film potvrzuje, že kdo se zaplete s mafií, špatně skončí. ()

BMAXX

Jackie Chan ve své vrcholné formě dokazuje, že umí zahrát i nekomediální roli. Vsadím se, že Tung-Shing Yee při natáčení nosil kšiltovku s nápisem Martin Scorsese :-D ()

omega_SK

Fuuuuuuuu ... dobré to bolo, ale čuduj sa svete, počas celého filmu " Jackie " nepredviedol anilen jednu jeho kung-fu fintičku. Akcie je tam pomenej ... rozhodne to nieje nonstop akcia od začiatku do konca. Ale napriek tomu veľmi dobré. Len ma to teda dosť "šoklo", že "JACKiE" bez kung-fu. A tiež nemilé prekvapenie na záver. Fňuuuuuk = na konci filmu žiadne dokrútky z natáčania ... brepty nikde ..... nepodarené kaskadérske kúsky nikde ....... proste nič. Škoda, lebo na to sa obzvlášť teším pri JACKiE-ho filmoch. ()

Pellik

Jackie Chan ako som ho nikdy nevidel - vážny, bez povestného úsmevu, podarených kúskov...Presne tieto veci mi chýbali v tejto snímke. ()

oleg121

Dve hviezdy za fajn dej, ktorý je ale zle podaný a takisto je to veľmi brutálne a také nechanovské. Ale ten príbeh je solídny. ()

jayjay11

Nepodstatné, ale na začiatku film prišiel o jednu hviezdu a to len preto, že policajt nevedel plávať :-DDD inač tato tématika ma stále baví no po polovici filmu som sa neuveriteľne nudil škoda! ()

padlar

Na Chana rozhodně netradiční fílm. Zádné jeho kung-fu kousky v něm nejsou k nalezení. Také zde není ani špetka humoru. Obě dvě ingredienci by filmu ale možná paradoxně pomohly. Takhle se v něm najdě jen pár poměrně nelogických zvratů v jinak plytkém ději. O závěru se raději nebudu zmiňovat - přišlo mi, že ve filmu chybí tak 20 minut záběrů, které by jej osvětlili. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)