Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

rodier

SKVELY FILM KTERY SRAZI DEMENTNI NERACIONALNI KONEC. Proste dalsi snimek s picovinovym koncem kvuli kterymu ve vas po konci filmu zustane velka davka nasranosti. ()

E.T.Martin

Za začátku skvělý film, dobře natočený, působivě líčící osud čínských emigrantů v Japonsku, a to, jak se lze snadno dostat na šikmou plochu. Ale v druhé polovině to začne poněkud zaškobrtávat a film se rozplizne v poněkud trapný konec tak, že po něm zůstane nakonec neslaná nemastná chuť. Na Kmotra nebo Tenkrát v Americe, které tady někteří zmiňují, to nemá. Ale první půlka byla vážně super. ()

Simir79

Asi zklamání pro milovníky klasických filmů Jackieho Chana. Pro mne příjemné překvapení, že neskáče po autobusech, reklamních poutačích, nelikviduje pět soupeřů současně. Vcelku slušně natočený snímek. Jak věrohodně nemůžeme, jakožto středoevropané, tušit. 3,5* ()

david666

Jackie Chan se tady hodně mírní a to je dobře. Jde vidět, že umí hrát i civilněji v dramatech - ne jen řádit v komedíích a přehnaných akčních scénách. Hodně solidní trhiller se sociálním podtextem, který trošku ke konci ztrácel dech. 4 hvězdy s přivřeným okem. ()

djcremo

Ako ja Jakieho Chana nemusím v tých jeho priblblých komédiach, ale v tejto role sa my pozdával. Ukázal tu, že vie hrať aj vážnejšie úlohy, aj keď to vyslovene super nebolo. Prvá polovica filmu super, dokázala zaujať ťažkými osudmi imigrantov, ale pri druhej polovici filmu som miestami občas pociťoval už nudu. Škoda, že druhá polovica sa už nejako nezaoberala vývojom postáv, len vidíme, že s priania pokojného žitia, bez násilia a drog sa zrazu stáva opak, ale čo k tomu viedlo vo filme chýba. ()

MaxQ69

Až po měsíci jsem se odvážil napsat k tomuto dramatu komentář. Tak depresivně na mě již dlouho žádný snímek nezapůsobil. Kdo ví, jestlli vůbc někdy... Je zvláštní sledovat, jak velký Jackie Chan odstává na zadek a má co dělat, aby vůbec udržel rovnváhu, když na něj někdo zvýší hlas. Každopdně zaslouží pochvalu, osobně jsem si nemyslel, že by se do podobné role vůbec hodil. Námět a scénář jsou dost atraktivní, ale děj a osudy jsou ponořené do takové šedi, že jsem se dlouho z tohoto filmu zotavoval. Chyběl mi zkrátka nějaký ten happy end. Bohužel jsem se nedočkal ani jednoho. ()

musculimus

Konečně film, ve kterém Jackie Chan opravdu hraje. Tak dlouho jsme čekali. Film je na míru ušitý stárnoucí hvězdě akčních filmů - málo fyzicky náročných soubojů, film však přesto nepostrádá dynamiku. Občas bohužel trochu skáče mezi scénami. Mistrovská, hrůzu nahánějící, scéna útoku Yakuzy na dům přistěhovalců. Jestli se bude Jackie objevovat po definitivním skončení své akční kung-fu kariéry v takovýchto filmech, tak to bude pro celý filmový průmysl jen +. ()

Sakikura

Velmi povedený snímek s hezkou ukázkou krutého japonského podsvětí a jeho pravidel. Mnoho postav si vůbec nezasloužilo skončit tak jak skončily, ale tak to prostě je a to se mi na filmu líbilo.Námět v podobě čínské skupiny ilegálních přistěhovalců, které se podařilo vytvořit si zázemí a dokonce získat místo v Jakuze byl nesmírně zajímavý. Jackie mě touto rolí trochu překvapil, protože u něj nejsem zvyklá na tak vážné snímky, nicméně jsem byla nadšená. Od začátku až do konce, i když už s jasnou představou jak to asi dopadne, jsem sledovala celý příběh s napětím a když mi tam náhle skočila reklama měla jsem chuť vyhodit televizi z okna. Další co mě dost překvapilo, byla nevlídnost japonců k číňanům a také veřejné pojetí Jakuzy. To jak ve správách normálně hlásili, že zemřel vůdce japonské mafie a sjeli se ta, všichni členové podsvětí. Jinak filmu nic nevytýkám krom trošku nedotaženého konce, ale jinak jsem velice spokojená. ()

v.indruchova

Smutné a odrážející realitu, ale nějak zvlášť pro mě poutavé. To nasilí mě spíše odrazuje i když chápu, že odráží realitu. Zklamáním je Jackieho role, hrál ji sice velmi dobře, ale v tomto filmu ho vidíme jako perfektního herce, ale nikoliv jako bojovníka. Nic neukáže. Utíká. Jako běžný člověk. Čekala jsem víc, dostala jsem míň. Ani trochu toho jeho bojového umění. J.CH. vypadá na svůj věk velmi dobře. Drama bez kousku klasického Jackieho stylu. Jde zde cítit dost asijský styl žánru, jak se někdo zmínil, ostatní herectví kromě J. slabé, klišé a nijivita. Nesedí s opravdovým životem? Nej byly ženské role a ta krásná roztomilá holčička. Koukám, že se tady v komentářích dal někdo na politiku, já to sem tahat nechci, i když je hnus oficiálně zavírat oči před mafií. ()

argo.smile

Väčšina ľudí bude očakávať klasického Jackyho ako ho poznajú aj keď si strihol pár vážnych úloh v iných snímkoch pred tým. No v tomto filme mu to náramne sadlo pretože to má ten klasický yakuzaky drajv a viem, že Jackie dokáže zahrať naozaj "skoro" všetko . Odporočujem aj keď môj názor tu nemá väčšinou žiadny zmysel. ()

fikee

***1/2 - Ve zkratce řečeno hongongská reminiscence na Kmotra a Tenkrát v Americe. Ne že by se nepovedla nebo dokonce nudila, ale nic nového - kromě čínsko-japonských kulis - nepřináší. A je otázkou jestli byl Jackie Chan dobrou volbou do role hlavního hrdiny. Jackie sice předvádí slušný výkon, ale na potlesk ve stoje to rozhodně není. Nicméně, pokud vás baví dlouhé mafiánské ságy, neuděláte s tímto filmem chybu. ()

montel

Muž přezdívaný Ocelová hlava (Jackie Chan) se v průběhu devadesátých let ilegálně přesune do Japonska, kde hledá svou dívku, která sem před časem přijela z rodné vesnice z Číny. Bohužel ji nenajde a tak začne pracovat se svými kamarády jako pomocný dělník. Vše se změní, když svou dívku uvidí, jako přítelkyni jednoho z šéfu japonské mafie Yakuza... A dál už neprozradím, protože by to byla škoda. Fanoušci Jackieho Chana ať nečekají žádné kung-fu ani žádné prvky komedie, toto je skvělé akční drama, které šplhá k vrcholu jeho nejlepších filmů. Podle posledních referencí se Jackie vrátil na svou domovskou čínskou půdu. Nezbývá než říct-Vítej zpět. Tento film je pecka,je tak dál. 85% ()

Pacas

Tady není co řešit, Jackie úplně v jiném světle a musím říct že to co předvedl v tomto filmu mě dost překvapilo, Jsem zvyklí na úplně jiného Chana než to co jsem viděl zde. Měl jsem obavy z toho co mě může čekat při shlédnutí Města zločinu a jsem velice nadšený. Dlouho jsem se nedokázal zaseknout na nějakém filmu, ale tady jsem hltal každou vteřinu. ()

VanDeath

Odpad nedám, ale jedna hvězda bohatě stačí. Protože tak nudný akční film a ještě s Jackiem Chanem jsem fakt neviděl. Vše v tomto filmu bylo ubohé, hlavně bojové scény. A Chanův potenciál nebyl vůbec využit, jestli se tedy Jackie ještě na něco takového vůbec vzmůže. Připadá mi, že už šel do důchodu a nic už od něj nemůžeme čekat. Ale nejvíc mě vytočilo, jak tady někteří recenzenti srovnávají film s Scarface a dokonce Kmotrem. To snad nemyslíte vážně pánové. Až mě s toho doteď mrazí v zádech.................. ()

landavid

Nedivím se Japoncům,že si chrání svoje teritoria,film který nemá kladnou postavu a svět kde by měla platit nějaká hiearchie nebýt přistěhovalců.Když někomu pomůžu je povinován si to pamatovat a dluh splatit.Tak by to mělo platit po celém světě.Jo Japonci. ()

spawn866

Naivní a jednoduchý... Klasická gangsterka, opravdu nevim co je na těchto filmech tak speciálního, když ani nedávaj smysl! Jediná kladná věc na tomto filmu je hlavní role Jackieho Chena. Jo je to klasická gangsterka kde se všichni navzájem podráží, zabíjí se, masakrují se atd., nic nového, já vlastně ani pořádně nevím o čem jiném by měli být ty filmy, to téma o gangsterech a zabíjení je celé o ničem! ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)