Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

Cassandra

První polovina, kde se Nick a ostatní snaží protlouct v cizí zemi jak se dá byla opravdu fajn, ale pak scénáristé nevím proč naznali, že téma integrace bylo už asi dost a dál už film drží klasické šablony gansterky - tedy řeší se, kdo koho podrazí a čí klan se po pomstychtivém finále udrží nahoře, a takových filmů jsou mraky. ()

Say

[+]: Celý look filmu je (zřejmě) záměrně jakoby posunut o 20 roků zpět, kde se děj časově odehrává. Zažloutlý obraz, marmeládová krev, prostředí... [+]: Pohled na velkoměsto z trošku jiné stránky, než jsem zvyklý. [:]: Jackieho Chana mám rád, ostatně to je taky důvod, proč jsem tenhle film sháněl, ale radši ho mám v jeho šílených kung-fu komediích. Nesedl mi sem. [-]: Ačkoliv se jedná o nepokoje mezi Japonskými gangy vzájemně a cizinci (Číňany), měl jsem spíš pocit, jakoby se děj odehrával na jiné planetě. A to hlavně kvůli podivným reakcím jednotlivých postav a okolí. [-]: Závěrečná zpomalená scéna byla úsměvná. [-]: Mnoho chyb a nesmyslů ve scénáři. [♪]: * Bída. Nechápu, co tam s tím mikrofonem nacvičovali. Zvuk v jedné scéně dokázal neuvěřitelně měnit akustiku. Taktéž výstřely zněly spíš jako kapslovka. [♫]: *** V momentě, kdy se zhasne světlo, hodně dobrý hudební doprovod. [=]: Spíš zklamání. A to hlavně kvůli ztvárnění Japonské strany a jejich počínání, včetně nesmyslů okolo. ()

maty39

Svým stylem mi Shinjuku Incident silně připomíná sérii Young and dangerous. Naprosto stejná struktura vyprávění, podobný příběh o vzestupu v hirearchii mafiánské organizace. Podobný je i druh násilí, který se omezuje téměř výhradně na mačety a ocelové tyče.Palné zbraně se využívají jen vyjímečně a policie do příběhu zasahuje jen omezeně. Jediným rozdílem je prostředí (Japonsko a Yakuza) a především slavná jména na tvůrčích a hereckých postech. Jackie Chan je zde něco jako hostující herec. Rozhodně zde nepředvede ani ždibec ze svého bojového umění a srandy si zde užijeme asi jako na srazu majitelů krematorií. ()

krusty2

Priznavam ze Jackieho som nikdy nemusel a doslova som ho nemal rad. A ze az na sklonku kariery dokaze zo seba vytlacit troska dobreho herectva som vobec ale vobec neocakaval. Musim priznat ze tento film nestoji na nom,ale dobre tu v nom sekunduje a nie je tu ako neaky rusiaci element. Jednoducho povedane skvely film z Jackiem v zivotnej forme. ()

jorgus

jasnych pet..a posledni pul hodina snad jeste za vic, dlouho jsem nevidel tak skvele natoceny zaver..bravo tleskam Jackie, pokud tohle je Tvoje cesta kam jit po padesatce..tak schvaluji:) ()

ViktorEl

Je ťažké napísať komentár k tomuto filmu, nemám k nemu skoro žiadne výhrady natočený je dobre, je aj dobre zahratý. Jackie Chan tu už nehrá bitkára a nekonajú sa ani žiadne kaskadérske kúsky, ide čisto len o drámu zameranú na čínskych prisťahovalcov do Japonska a na ich prežívanie. Je natočený skoro bez chyby, ťažko by sa niečo našlo čo by sa mu dalo vyčítať, asi preto má aj také vysoké hodnotenie. Mňa, ale väčšinu času nudil, preto dávam len 3*, ale určite si zaslúži aj viac. 60% ()

Gastovski

Jackie Chan v jedné z mála vážných rolích a opravdu mu to svědčí. Gangsterka o čínských přistěhovalcích, o jejich vzestupu a pádu. Navíc jsem byl velmi potěšen, že se zde nevyskytovala otravná omáčka v podobě romantické dějové linie. Ke konci mě to taky připomínalo Tenkrát v Americe. ()

Lucretius

Těsné tři hvězdy, neb snímek je pořád ještě zábavné sledovat a je srozumitlné, kdo má být hodný a kdo zlý. Jinak se film topí v problémech. Za prvé, působí, jako by Derek Yee nejen že vzal 30 let starý scénář, ale i jej formálně natočil způsobem, jak se filmy točily před třiceti lety. Ovšem nikoliv jako vědomou poctu explotaci, jakoby prostě jen nedokázal natočit jinak. Což není pravda, vzhledem k vynikajícímu předchozímu "Men tu", či "Mongkoku". Hlavní postava má být zjevně výrazně mladší než je věk Jackieho Chana a její stárnutí není konzistentní se stárnutím jiné postavy (mělo by mu být tak 35-40). Není ani úplně zřetelné, kdy se film odehrává. Úroveň naivity je tvůrčí rozhodnutí, ale zde je až tak velké, že to celé přestává být věrohodné. Zobrazení jakuzy, triád, či třeba gangu mladistvích a vlastně celý děj je tak na úrovni představ starších dětí a nabádá k pocitu, že tvůrci zobrazovanému prostředí nerozumí. Výpovědní hodnota snímku je minimální. Přesto, že k tomu téma přímo vybízí, film neřekne skoro nic o odlišnosti mentalit, kultur, či o tom, jaké to vlastně bylo být ilegální čínský imigrant v Japonsku. A když už, tak to nějaká z postav pronese explicitně (japonci nekradou), rozhodně není vyjádřené v nějaké psychologické rovině. Což je obrovská škoda, seriozní vyobrazení daného prostředí by bylo velmi zajímavé a bral bych jej všemi deseti. ()

Joll

Nestandartní Jackie, avšak hodně dobrý a realisticky pojatý, navíc v prostředí drsných čtvrtí Tokia. Prostě Scareface po čínsku. Jent tak dál! I když stejně ještě doufám, že nám Jackie pár kaskadérských kousků ve svých letech ještě někdy předvede. ()

Hapretor

Opět jedno z milých překvapení. Většinou čekám, že jak hraje Chan ve filmu, bude to je kopání a máchaní rukama, děj na hovno a trapný fórky. Ke konci filmu pak sestřih nepovedených záběrů. Toto je jeden z mála, který se vymyká. Hezké nastínění těžkého života Čiňanů imigrujících do Japonska. Rychlý vzestup a rychlý pád hlavního hrdiny. Žádná trapná mlátička. Spíš vážně natočené téma. J. Chan jde fakt do sebe. ()

Rokle

...aneb jak dát nulám prachy a moc... a oni se stanou přesně těmi, kteří je dříve vykořisťovali a zneužívali. Proč jen tato teorie tak odráží současnou situaci ve světě? ()

Puol

Slušná gangsterka a Jackie Chan svoj part zvládol so cťou. Akurát som mal pocit, že úloha bola písaná pre herca tak o 20 rokov mladšieho. ()

agassi68

Jackie sa má držať svojho kopyta a nerobiť zo seba dramatického herca. Potom to vyzerá obdobne ako keď Arnold hrá v komédii. Navyše, keď sa šikmookí premiešajú, človek ľahko stratí prehľad..60% ()

darkreider

Yakuza, triády... nevyčerpateľné téma. Po new police story som tvrdil, že takto sme Jackieho ešte nevideli. Po tomto vidím, že som ešte nevedel, čo príde. Takže bez okolkov: TAKTO STE JACKIEHO EŠTE NEVIDELI! Veľmi krvavé predieranie sa na vrchol gangu. Borci z triád sa s ničím nehrajú: dorezané tváre, useknuté ruky, popáleniny. Asi prvý krát nie je Jakcie žiadny bijec a dostáva reálne kapky, slzy, bolesť, sklamanie, morálne dilema.... toto je Liga! ()

gauron666

Tak filmy s Chanem já osobně nevyhledávám, protože, mě ty jeho komediální a rádoby akční souboje nudí, ale tady jsem věděl do čeho jdu. A je tady docela usměvné, jak se všichni podivují, že Jackie hraje normální roli, od toho je snad herec né? Takže v repertoáru má asi víc než jen zběsilé pobíhání po střechách. Příběh, pojednává o čínských imigrantech a jejich každodení lopotění se životem v cizí zemi, přes drobné krádeže až k větším zločinům, jako jsou vraždy a obchod s drogami, to už, ale pod záštitou Yakuzy. Chan hraje svoji postavu dobře, ale je zastínem mladším Danielem Wu, jeho postava se mně líbila ze všech nejvíc a potom šéf Yakuzy Masaya Kato kdybych nevěděl, tak fakt si budu myslet, že patří k Yakuze, protože ten chlap má charizma na rozdávání:-). Příběh je místy dosti brutální, takže at' si slabší povahy raději dají pozor. V jádru je to výborné gangsterské drama, i když samozřejmě trochu nadnesené a pokud Chan půjde touto cestou a zanevře na trapné až ubohé americké filmy a hongkongské eskapády, možná mu příjdu ještě na stará kolena na chut. ()

Minax

Jackie mě tímto filmem dostal. Tady v tomto filmu to není o jeho blbnutí, kopech ve výskoku a celkově to není o bojovém umění, ale spíš o krutém životě, který má spoustu nástrah a jde hlavně o přežití. V tomto příběhu se nám také snaží ukázat, že i z ničeho se dá udělat něco a že pro lásku se dá hodně obětovat. Není to jeho typický film, ale zahrál to velice dobře a překvapil mě, jak vážnou roli dokáže zahrát. ()

papaguy

Jak skromný a zásadový traktorista k půl království a neštěstí přišel. Zajímavý komentář: Tuxedo, Xmilden ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)