Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

Peter-1307

Som veľký fanúšikom Jackieho Chana. Jeho originálnými, perfektne prepracovanými scénami bojového umenia s konskými dávkami humoru. V tomto filme však je všetko naopak. Ide ešte ďalej ako v New Police Story. Jeho herectvo je bez akéjkoľvek spojitosti s tým, čo ho preslávilo. Žiadne komediálne prvky, ale s ním ťažko spojiteľná vážnosť opisujúca príbeh zo života čínskych ilegálnych prisťahovalcov v Japonsku, žiadne jemu vlastné bojové scény, ale práve naopak. Napriek tomu zaujme. ()

vieriX

Jako triády a různe gangy byli super vyobrazeny a nenávist mezi Japonci a Číňany jakbysmet. Kdyby tam nebýt Jackie Chan by bylo hodnoceni lepší ale přiznám se že jsem byl trochu v rozpacích jako byl to jeho úplně první film ,kde snad neměl ani jeden kop jako je už z něho sice padesátník ,ale něco málo by ještě zvládl. ()

blacktomas

Nesnášenlivost mezi dvěma národy je patrná všude na světě. I ve světě zločinu se jedná o citlivou věc. Patriotství a hrdost existuje společně s touhou po moci a bezohledností. Tenhle film si na nic nehraje, naopak otevírá staré rány a částečně i proto se mi tak líbil. Líbil se mi i Jackie a jeho (ne)schopnost se bránit bez bojového umění. Celkově se jedná o průměrnou gangsterku se všemi klady i zápory hongkongské kinematografie. ()

Ernie_13

Opäť raz Jackie Chan na vážny spôsob a opäť to stojí aspoň za pozretie. Na oko by sa mohlo zdať, že pôjde o njeakú akčnú vypalovačku, ale pravdou je, že film sa sa snaží predostreť vážny a hlboký problém, o ktorom mnoho z nás možno ani nevie, keďže sme mu geograficky dosť vzdialení. Pravdou však ale je, že problém emigrácie a s ním ďalšie náväzné problémy sú prítomné v podobných obmenách ako v Ázii, v Amerike, v Austrálii a tak aj v Európe. Ale poďme k deju. Prvá polovica filmu ma trocha zaskočila svojim jednostranným pohľadom na problém a vykreslení Japoncov ako "tých zlých", no v druhej polovici sa to našťastie obrátilo a ukázalo sa, že nieje problém iba na japonskej strane. Najväčšie negatívum filmu a zároveň zlihanie považujem heroickú postavu, ktorú hral Jackie Chan. Táto násilná a nereálna heroizácia čínskeho robotníka bola neprirodzená a zanechala vo mne malý dojem propagandy. Chápal by som ak by Jackieho postava bola akýmsi prvkom, cez ktorý nahliadneme do sveta čínskych emigrantov a ktorej sa až na konci otvoria oči a pochopí pravdu, ale relitou je že ten kus propagandy a heroizácie zo strany číny som tam cítil, a to beriem ako negatívum. Nehovoriac o poznámke japonského policajta: "...skorumpovaní politici....gangy, jakuza, showbiznis. Dneska už ich od seba nerozoznáš. Vraví sa tomu kapitalizmus.". ()

DJ Kritik

Nepoznal som tento film a ani som nič o ňom nečítal. A musím povedať, že ma skutočne prekvapil. Jackie Chan v dramatickej úlohe ako čínsky imigrant je skutočne uveriteľný a všetko tak akosi spolu ladí. ()

subic

Jackie Chan tentokrát hodně navážno a opravdu to není žádná komedie. Dokonce ani v závěrečných titulcích nejsou ukázky z natáčení. Do Japonska od 90ých let připlouvají spousty úprchlíků zejména z Číny. Všichni se chtějí prosadit a tak řada z nich zapadne do různých gangů. Začátek je vlažný, ale pak se to slušně rozjede. V Tokiu si to rozdávají Japonci, Číňané, Taiwanci a mnozí další. Takže na začátku druhé poloviny se začnou gangy slušně vyvražďovat. Není nad to, když se členové gangů začnou navzájem zrazovat a spřahávat s jinými. Když začne řinčet ocel, tak mě to vážně baví, je to udělané opravdu velmi uvěřitelně. Jackie dostane pořádně do rypáku a tentokrát už to nerozchodí. Nepohrdnul bych ani nějakým volným pokračováním.... O něco starší New Police Story (2004) není tak vážný. Na téma yakuza, gangy, mafie bych to přirovnal ke skvělému a o něco staršímu filmu z produkce Hong Kongu Zóna smrti (2005) nebo ke staršímu Ve spárech yakuzy (2000). Všechny 3 filmy jsou skvělé. ()

Vykuk

Film, který jsem opravdu nemusel vidět, neurazil, nepotěšil. Nějak se mi JCh na tuhle roli vůbec nehodil, kdyby to hrál někdo krapet mladší a vhodnější, mohlo to být fajn, ale obecně mě nebaví gangsterky, kde se jen kecá, semtam bodne nožem nebo vystřelí.. leda by to mělo opravdu zajímavý děj, herce atd.. nenašel jsem nic, co by mě na tom mohlo zaujmout.. ()

JosefTomas

Na jednu stranu nepochopím, proč má film titul akční, když v něm až na pár výjimek akce není, ale na druhou to je Chanův skvělý thriller, který vystihuje drsné podmínky mafie. Navíc Chan ukázal, že umí hrát i charismatického vůdce. ()

jack_scott

Njelepší film s Jackiem Chanem, jaký jsem kdy viděl. A musim přiznat, že o něm te nfilm není, což mně překvapilo - musím říct, že příjemně. Už je hlavním hrdinou...j nskutečně hodně nenásilně, a jiné postavy mají místy prakticky stejně, i více prostoru. Snímku vážně pomohlo, že je vážně míněný, a jeho yakuza zaměření je podáno skutečně mistrovsky, nemohu tomu nic vytknout. Obecně snímek působí skoro japonsky,až na to, že japonci sami nejsou až na vyjímky se takhle vidět, a to ani i když se snaží o reflexi z očí cizince. je tedy docela ironické, že snímek hodnotím jako jeden z nejvíc typicky japonských,ačkoliv není. Celkově dávám slabších **** a 90%. ()

maty-maty

Čekal jsem jeckieho kopy, salta, vruty, ale dostal jsem úplně něco jiného. Velmi realistický film se špetkou surovosti. ()

asader

Film s Jackie Chanem,kde hraje že neumí bojovat?To je trošku blbost obsadit hvězdu Kung-fu a kaskadérských kousků do filmu kde se nebojuje.A je trošku i k pousmání to,že mu pořád ve filmu dávaj prachy a peníze a práci a on jí odmítá to není nějáká skromnost to je blbost.Jinak tato tématika mi nic neříká a kdo patří do kterého gangu sem se nevyznal,všichni mi přišli stejní,takže dvě hodiny nudy.3/10. ()

Idealista

Jackie si jezdil traktůrkem po poli , někdy i po ledě a byl šťastný . Jenže co se má posrat to se posere ! A tak se s Číny dostal do Japonska , zemědělství vyměnil za podřadnou práci a tu za zlodějnu ( no jo kdyby byl větnamec dělal by bordel v Česku ) . A díky tomu že jsou asiati šikovní , dobrosrdeční a pracovití tak se z něj díky useknuté ruce stal mafián . Rozhodujicí se mezi dvěma roštěnkami , mezi dobrem a zlem a tak podobně . Strhující sociální drama , plné realisticky pojatých bitek ( i to samurajské finále bylo uvěřitelné ) , řešící Čínsko-Japonské vztahy , přátelství , oddanost , morální hodnoty a prostě vše co je pro Asiaty důležité . Doporučuji i těm kteří " žluťáky " moc nemusí . ()

kenny79

První film, kde Jackie nikoho nekope, s nikým se neřeže, spíše jen bojuje a živoří v japonsku, jako utečenec za svá práva a práva jiných číňanů. Do cesty se jim staví místní yakuza a policie. ()

rogger

Klobúk dole pred dramatickým prejavom Jackieho Chana. Toto som od neho naozaj nečakal a myslel som, že už sa navždy zapíše do môjho srdca ako komediálny bojovník..Ale kdeže! Dal hlavnému hrdinovi vážnosť,city, srdce,charakter. Myslím si, že toto by mohla byť cesta, ktorou by sa do budúcnosti mohol uberať, kedže už vo veku 55rokov toho moc asi nenaskáče ako za mladi. Musím si ešte niektoré veci, hlavne ohladom yakuzy naštudovať ,bo sa mi nezdá, že by sa tvorcovia držali nejakých reálnych mafianskych praktík. No uvidíme.. Ale nedá mi nedať 5 hviezd, hlavne pre ten výkon, pre tie slzy majstra Chana, a určite si dám do deníčku ešte minimálne jedno premietanie. ()

muti

pri konci filmu som si uvedomil ako sa dejom podoba na Scarface. vzostup a pad emigranta na poli miestnej mafie. sice z rozlicnych svetov, ale ista podobnost je nepopieratelna. zaujimave ze som sa k tomuto filmu dostal az teraz, ale ked vidim tu hore kedy Shinjuku davaju v nasich tv (0:15, 02:10) tak as az tak velmi necudujem. na filme pekne vidiet ako to vyzera ked mensina nedrzi spolu, ale si jednotlivi clenovia zacnu namyslat aku maju moc, az kym jeden starucky godfather nezdvihne telefon. ()

wallax

Jackie Chan vo filme, ktorý vôbec nevyzerá ako filmy kde hrá Jackie Chan. Temné, vážne a drsné. Žiaden humor, len krutý boj o prežitie vo svete japonskej mafie a gangov. Jackie Chan ako ste ho možno ešte nevideli. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)