Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

honajz

Takhle nějak by dopadl film o tom, jak český vykuk přijde pracovat na Slovensko, narazí na slovenské vykuky a nakonec se porvou, v hlavní roli dejme tomu s tvrďákem Vašutem (Roden se ve filmech moc nepere). Nereálný pohled Číňanů z Honkongu na japonské prostředí, které znají spíše z doslechu, v nudném podání i pojetí. Jackie do tohoto filmu skutečně nepatří, podle mne je tu jen hvězdou na ozdobu, aby na film vůbec někdo přišel nebo se dal líp prodat do zahraničí. ()

GigaPudding

Silný příběh o nelegálních čínských přistěhovalcích, co se snaží nějak protlouct ve velkém Tokiu, kde nemají ani pořádnou práci a ani neumí moc dobře japonsky. Silné chvíle přináší každá z nešťastných náhod a rozhodnutí, co hlavní hrdiny jenom stahuje hlouběji do světa zločinu, až i ti nejčistější se díky drogám a moci změní v bezohledné a kruté a ti s těmi nejlepšími úmysly skončí jako zabijáci. ()

JASON_X

Stejně jako má západní Evropa mohamedány a my cikány, Japonci mají prosím Číňany, kdo by to byl řekl. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí... totiž připlouvají načerno z matičky Kitáje. A dělají bordel a podřadné práce a nemají charakter. Aspoň tedy z pohledu Japonců. Docela mi bylo líto těch tradicionalistických zachmuřených jakuzáků, mezi které se plíživě ale neodbytně vtíral plebejský a užvaněný čínský živel... Jinak Jackiemu vážná role docela sedla a tentokrát se kupodivu obešla i bez sebemenších komických vsuvek. No ale protože Jackie přece nemůže hrát záporáka bez jakékoliv nadsázky, scénář mu aspoň do úst vložil hromadu moralizujícího a patetického sajrajtu, takže Jackieho postava je sice gauner, ale jaksi neplánovaný, z donucení, dokonce nevědomky, no a v jádru je to stále prostý a obětavý a poctivý a čestný a uvědomělý chlápek. Prostě klasická asijská (hongkongská) směska mozkorvoucí naivity, slabomyslného kýče a gangsterského dramatu. Ale jsem zvyklý, takže mě to svým způsobem bavilo. Ještě víc než Jackie se mi ve své roli líbil fajn týpek Daniel Wu, ale vrcholem celého filmu je závěrečný pogrom wakizaši mávajících jakuzů na drzé Číňany, neskutečná klauniáda. ()

mm13

Naivná historka plná podivných postáv, ktorým som nie vždy rozumel, ale zároveň historka, ktorá sa snaží pôsobiť ako autenticky drsná dráma z prisťahovaleckého prostredia. Ako keby si režisér so scenáristom neporozumeli alebo sa jeden z nich chcel pomstiť tomu druhému. Totálny mišung, fakt. ()

ScarPoul

Jackie Chan je človek, ktorému ide najlepšie skákanie, kopanie a búchanie. Tung-Shing Yee sa v tomto prípade snažil ukázať Jackieho ako človeka, ktorý žiadne kung- fu neovláda a ktorého jediný zmysel je zmysel pre rodinu. Na pozadí politickej situácie s imigrantami, ktorý masovo prenikali do japonska na začiatku 90 rokov, sa odohráva príbeh imigranta, ktorý sa od podradných prác vypracuje na veľkého šéfa, aby bol následne zradený svojimi bratmi a skončil umierajúci v kanalizácií pod Japonskom. Príbeh je komornou drámou, ktorá pomaličky rozvíja charaktery a snaží sa preniknúť do hlavných pohnútok, ktoré ich vedú k tomu aby neustále bojovali za niečo lepšie, o prežitie a prečo si vlastne myslia, že v Japonsku, kde ich považujú za podradný živel, môžu v tomto smere uspieť. Sociálny aspekt príbehu sa zaoberá mocou a tým ako veľmi dokáže zmeniť jednoduchých a prostých ľudí na monštrá o ktorých by sme si nikdy nemysleli, že v nich driemu. Film si pohráva s týmito dvoma aspektami veľmi zručne. Príbeh má spád, silné miesta, ktoré nešetria násilím a zúfalstvom a aj napriek tomu sa tam dokáže objaviť nejaký ten prvok šťastia a radosti, ktorý vytvára určitú dominantnosť v celom príbehu a dáva nám vysvetlenie prečo postavy konajú tak ako konajú, alebo za čím sa to vlastne ženú. Aj keď druhá polovica, okrem finále, mierne rozpačitá, čo sa týka prechodu medzi dobrákom a zločincom jedná sa o slušnú sociálnu drámu, ktorá dokáže rozhodne zaujať. ()

Lacike

Dalsi Jackeho pokus o seriozny film. Tentokrat o ambicioznej teme cisnkych uprchlikov v Japonsku, kde trpia pod vladou rôznych gangov, takze chtiac nechtiac si musia zalozit svoj vlastny, aby tam nejak prezili. Cele to superenie gangov je celkom zaujimave. Hlavne pozadie v ktorom za vsetky nitky tahaju zakerni Japonci. Ako inak. Hlavny problem vidim v spôsobe akym je napisana Jackieho postava. Zo zaciatku to je taky dobracky sedliak, ktory sa po jednej vyhrotenej udalosti nahle zmeni na najomneho zabijaka. Ten prerod je strasne skratkovity a neuhral by ho ani De Niro a nieto este prinajlepsom priemerny herec Jackie, ktory je väcsinu filmu znova umierneny s jednym vyrazom a raz za cas si teatralne poplace. Vekovo sa ani do tej postavy nehodi. Napriek tomu film prve dve tretine solidne funguje. Bohuzial posledna tretina je divna. Potom co Jackieho postava vybojuje pre svojich ludi uzemie od konkurecneho gangu, tak nie naivne ale doslova idiotsky si pomysli, ze jeho ludia seknu s necestnym spôsobom zivota a zrazu zacnu poctivo driet? A zvysok filmu je udiveny, ze sa na to nevykaslali. Doslova nezmyselne uvazovanie. Skoda, ze namiesto toho radsej tragicke vyustenie pribehu nevyplynulo z potencialneho milostneho trojuholniku medzi Jackiem, jeho milovanou a jej novym manzelom - hlavnym sefom yakuzy. Takisto mi prilis nesedela linia s dalsou naivkou, ktoreho hra Daniel Wu. Asi bolo hlavnym cielom ukazat ako nevinnych Cinanov zivot v drsnom Japonsku zomelie. Je tu aj par kratuckych akcnych scen, ale su to tak drsne realnejsie bitky. Nic akrobaticke a na nich film rozhodne nestoji. Takze z vysledku mam rozpacity dojem. Jackie uz predviedol aj ovela lepsi dramaticky vykon ako v tomto filme. S prepracovanejsim scenarom a logickejsie napisanou Jackieho postavou to mohla byt pecka, ale takto to ostalo na pol cesty. Rozhodne to ale za jedno pozretie stoji. 6/10. ()

GeusX

Jackie Chan tentokrát poněkud nezvykle. Zapomeňte na jeho vtipy, na jeho akrobatické bojové umění. Neuvidíte z toho vůbec nic. Ani jeden škleb. Ani si neuprdne! Ba dokonce i bojů se zbraní či beze zbraně je tu na Hongkongský film poskrovnu. Město zločinu je čistokrevné (a dobře natočené) mafiánské drama ze zapadlých japonských čtvrtí ovládaných gangy. ()

bouncer

Jackie Chan traktoristou...aneb jak se z čínského rolníka stát gangsterem Yakuzy. Pěkný mafiánský příběh vyprávěný z pohledu chudých přistěhovalců snažících se vybojovat si své místo na slunci. ()

Terva

CITÁT : Japonci nekradou a nevědí, že někdo jiný jo. Jackie Chan a jeho první erotická scéna ve filmu...chvilková. Drsný příběh z prostředí Čínských emigrantů v Japonsku. Střetávají se zde ty nejtvrdší jádra několika zemí, a to Číny, Japonska a Thaiwanu. Yakuza je jen malý odvárek Japonského čaje. Krutý a krvavý snímek kde Jackie nepoužívá své bojové umění a ani své klasické souboje. CITÁT : Je čas řídit se cestou samuraje... Ve filmu je velice zajímavá proměna osoby se jménem Joe a za zmínku stojí i " nejackinovský " konec. V titulcích nečekejte nepovedené a nepoužité scény, žádné tam nenajdete, tady jde opravdu o život. ()

ConanVJ

Trochu jinej filmek, než na který jsme od Jackieho Chana zvyklý. Zde má drsnější roli bez humoru. Celkově je to pěkný drama parádně natočený a zahraný. Za mě 80% :) ()

Kryton

Vážný,opravdový a hlavně jeden z nejlepších filmů s Jackiem Chanem. Nečekejte nějaké jeho tradiční legrácky anebo smršť klasických soubojů. Nic z toho tady není. Příběh ilegálního imigranta z Číny je pohledem na svět mimo neony Japonska. Japonci a Číňané se v lásce rozhodně nemají už hezkou řádku let. Když se tedy rozhodne skončit z podřadnými pracemi na černo, rozjede tak něco co už nejde zastavit. Započne tedy svojí cestu v krvi a ta poteče i dlouho poté. Důkaz jak s mocí a penězi se lidé mění a chtějí více. Důkazem je bratr našeho "hrdiny". Naivní a vyplašený obchodník s kaštany se tak změní v drogy obchodující trosku. Jestli chcete vidět v čem vězí kouzlo činského boomu tak tady dostanete odpověď. Zničit konkurenci,zastat její místo a dále se rozšiřovat. (spoiler) konec nemá happyend > u Chana moc nevídané! ()

ledzepfan

Takže zaprvé=Tohle rozhodně není jakkoliv srovnatelné s brilantním Scareface..Zadruhé=Tohle rozhodně není nejlepší Chanuv film..Zatřetí=Rozhodně se to ani zdaleka nepřibližuje nějákému reálnému obrazu japonského podsvětí............................Upřímně jsem od toho -podle zdejších komentů- čekal docela dost..Ale konečný výsledek je pro diváka-odkojeného yakuzárnama Takeshiho Kitana a Gangsterskýma klasikama typu Scareface nebo Godfather -doost směšný ,blbě zahraný a celkově plytký...............................Bože-to mi tenhle film chce opravdu nakukat,že yakuza v dnešní době skoro vůbec nepoužívá střelné zbraně a jen se všichni hromadně šermují ??? ()

kikuka

Štylisticky trochu nesúrodé, no na druhú stranu treba uznať, že dobre vyzerá každá z polôh od pseudo-doku po vysoko štylizované HK krimi. Postupné zbiehanie polôh a línií vyvrcholilo v tak jednotnom finále, že zrazu akoby úplne iný film človek sledoval. Priznávam, nedoriešila som ešte dilemu, či a nakoľko oná "stratenosť" v cudzom meste bola zámerná a nakoľko sám Yee nebol doma. //Čo ma prvotne prekvapilo, bola "prevratnosť" toho, že film ukazuje, ako ľudia utekajú z Číny do Japonska - ale tak ono sa to časom utriaslo a všetko dopovedal záverečný titulok o tom, že bolo zle, ale už je lepšie. Podobne ako už pri viacerých čínskych - mainland a aj Hong Kong - mainstreamoch, do popredia prešlo myšlienka jednoty národa, jeho tradícií vrátane pokory a túžby žiť v súlade so zákonom a pokojne kdekoľvek, kam prídu, pretože ich cestou je cesta mieru a spoločného blahobytu. Z filmu sa prúdom valia ideály "bratov", ktorí držia pri sebe, pomáhajú si a sú skromne vďační za novú šancu (Steelhead), medzi-ázijská xenofóbia na strane Japoncov tlmená postavou inšpektora Kitana, resp. u ambiciózneho Eguchiho ako dvojsečný rešpekt, kedy v Číňanoch vidí svoj nástroj na ceste k moci v klane. Kitano je zároveň "povinne" dobrým Japoncom v čínskom filme. V rámci tohto kontextu sú tu zaujímaví zlí Tajwanci, ktorí nerešpektujú snáď nikoho, ale aj zdôraznenie prijatia Hong Kongu ako súčasti čínskej (mainland) identity cez pomenovanie jednej z postáv Hong Kong Boy - // ()

Ellmariachi

Film plný kontrastů a rozporuplných pocitů. Vidím, že v něm hrají Daniel Wu a především pochopitelně Jackie Chan. Pokud budete jako já a nic si o snímku nezjistíte, tak budete marně čekat kdy přijde scéna s bojovým uměním. Chan tu totiž nehraje bývalého elitního cokoliv. Je tu opravdu jen naprosto obyčejný chlap. V určitých chvílích dokáže ale víc obětovat a mít větší odvahu než jiní. Výkon Chana se mi hodně líbil. Přiznám se, že je to v krátké době teprve druhý film mnou viděný, kde má takto vážnou roli. Další pro mě kontrastní věcí je to, že jsem film sledoval snad na 3x a už jsem to chtěl vzdát a lupnout 2 hvězdy. Ještě , že jsem se donutil vše dojet, protože konec je vynikající. Žádný kýč, který by se dal očekávat, ale až mrazivý osud několika postav. A hlavně za ten konec a také Chana 80 procent. ()

kobejn

Bylo divný koukat se na to, jak Jackie Chan hraje a tam, kde by normálně všem nakopal prdel se najednou nic nedělo. Aha, takže todle je pokus o realitu, Jackie tu není superman, ale obyčejnej týpek, OK, ale příště zase radši klasickou kopanou mistře, todle nebylo ono. ()

Tony.cs

Kmotra jsem neviděl a s tímto bych ani neporovnával, takže řeknu. Nejlepší asijský mafiánský film, ale asi je nejlepší mafiánský, co jsem zatím viděl. ()

italka63

Hodně netypický film pro herce Jackieho Chana a nemůžu říct, že by se mi nelíbil, naopak.Vztahy mezi Čínou a Japonskem jsou z dlouhodobé historie problematické a asi ještě dlouho budou, jak můžeme sledovat na osudu čínských přistěhovalců, kterým defacto nezbývá nic jiného, než se zaplést s místní mafií a díky postavě Jackieho se dostat až mezi její hlavní představitele,leč vcelku nedobrovolně.Celkem reálný film, dávám čtyři hvězdy. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)