Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

Snorlax

Napínavý a silný příběh francouzských žen, které šly bojovat proti zlu. Opět jeden z filmů, který jen tak mimochodem ukazuje britskou nadutost, jež pohrdala naprosto každým jiným národem. Fajn, bojujte s námi, ale rovnocenní partneři nikdy nebudete. Pro jednoho Brita pošleme na smrt klidně 6 lidí, jedna Francouzka nám nestojí ani za povytažené obočí. ()

dr.horrible

Šlo to natočiť asi tak tisíckrát napínavejšie. Vzhľadom na potenciál témy, jej obsiahlosť, množstvo zvratov, erotičnosti, mučenia, prestreliek, celú tú "vybíjanú" medzi hlavnými postavami, a fakt, že sa to naozaj stalo. Mohla byť ďalšia Valkýra, neni. Dych som zadržal iba raz, pri rádiovom vysielaní v závere filmu, a skôr preto čo ohlasovalo, ako pre spôsob zobrazenia. 65% ()

Smok

Sila odvahy francúzskych odbojárok a ich odhodlanie je miestami až neuveriteľné a môže pôsobiť až pateticky. Celkovo sa však jedná o kvalitnú vojnovú drámu na čele s vynikajúcou Sophie Merceau. Trošku sa mi však zdá prehnaná tá snaha o presvedčenie diváka, že nebyť úspechu tejto akcie, D Day by sa pomaly ani neudial. Po dopozeraní filmu sa mi ale natíska otázka, kde ale boli všetci francúzski muži? ()

teutates

Tajné komando žien zostavené v podstate ihneď a nasadené do spárov nemeckej beštie... dielo tak napínavé, že aj neveriaci sa vo vieru obráti. Neskrotná síla "odvahy", ktorá vydrží necelú minútu mučenia... obzvlášť "reálne" prevedenie... 4/10 ()

Chrustyn

Ačkoliv se nejedná o známý ani ničím vyjímečný film z nějakého důvodu jsem se na něj těšil. Možná proto, že podle ukázek to vypadalo na slušnou a nenáročnou akční zábavu z prostředí druhé sv. války s ženským obsazením a ve stylu legendárního "Tuctu špinavců". Na jednu stránku to tak je, protože film i přes pár scén mučení či smrtelně vážné dialogy není artovým sníkem o hrůzách války ale přesto nesplnil má očekávání. Na vině bude hlavně režisér, který se sice může dušovat tím, že natočil svůj nejlepší film (což nebylo nic náročného) ale stále zůstává jen průměrným režisérem. Celý snímek je nemastný, neslaný a jediné co je zde nadstandardní jsou slušné akční scény, kterých je však minimum a takový závěr byl ostudně chudý. Zbytek je průměr ať se jedná o výpravu, scénář či herecké výkony. Docela škoda. ()

dopitak

Pozitiva: akce v tunelu metra a přepadení náklaďáku, výkon Moritze Bleibtreu___ Co se nepovedlo: pětice žen v hlavní roli (ve skutečnosti jsou spíše čtyři), jejichž osud, motivace a důležitost jsou naprosto mimo; spoléhání na city. ()

Arsenal83

Veľmi nepreferujem špionážne či odbojárske filmy a preto som sa týmto agentkám dlhodobo vyhýbal, no nemal som prečo. Výborné herecké výkony, príbeh o odvážnych ženách podľa skutočnosti, o ženách, ktoré si právom môžu hovoriť silné ženy a nie ako dnes, keď si dáva hashtag "woman power" na instagram každá predavačka kolagénu. Mne sa agentky teda páčili a nielen fyzicky a hoci úloha a sila tohto odboja môže byť zobrazená do určite miery prehnane, aj tak je to solídne natočené a hodnotím pocitovo, pretože som sa v tomto tempe ani chvíľu nenudil. Čo sa týka ženského odboja ako takého, dovolím si pikošku mimo filmu, ktorá potvrdzuje, že u takých Poliek bol ten odboj voči nacistom výrazne príjemnejší ako u Francúziek. Poľským odbojárom bola totiž veľmi dobre známa situácia v poľských nevestincoch a neušlo ich pozornosti, že mnoho prostitútok je nakazených syfilisom. Napadlo ich, že by nebolo od veci trochu podkúriť tým Nemcom a poskytnúť im možnosť tiež sa nakaziť. V domoch lásky tak nacistickým vojakom podsúvali úmyselne len nakazené prostitútky, v tomto prípade vlastne biologické zbrane. A pretože sa Nemcom poľské dievčatá veľmi páčili, za krátky čas sa stal syfilis veľkým problémom Wehrmachtu, o čom svedčia i archívne dokumenty priamo z Bundesarchivu. A že to Poliaci skutočne robili vedome, svedčia aj slová Jána Karskiega, kuriéra poľskej armády: „Opakovane sme organizovali schôdzky nemeckých dôstojníkov s prostitútkami, o ktorých sme vedeli, že boli infikované pohlavnými chorobami.“ Nanešťastie, nie je známy žiadny prípad, že by akákoľvek z týchto vlasteniek bola po vojne vyznamenaná. ()

jojinecko

Budem zhovievavý, hoci nejskôr treba prijať pravidlá hry, pretože (v PC hrovej terminológii) je Les Femmes de l´ommre viac arkádou ako simuláciou. Vychádza síce z reálnych postáv a skutočností, ale niekedy sú ženičky viac Johnom Rambom ako "klasickými odbojárkami". Každopádne postavy a príbeh je dostatočne silný na to, aby udržal moju pozornosť počas každej minúty. ()

hrona

Strhující pětihvězdičkový nářez. Z počátku jsem měl obavy o přehnané herecké výkony hlavních představitelek, ale ty se po pár minutách úplně rozplynuly. Prostě jim po chvilce divák propadne a dýchá za ně, jsou úchvatné, nádherné, sexy, zkrátka výborné. Ovšem i herec hrající Heindricha zasluhuje pozornost, výtečný protivník. ()

honajz

Francouzi mají pořád mindrák z toho, jak lehce pustili nacisty do Paříže, tak ve všech filmech statečně proti Němcům bojují, i když pravda o francouzském odboji je poněkud jiná. Tady bojují ženy, bez nich by Den D nepřišel. Jsou ochotny se nechat i znásilnit pro dobrou věc. Mají drsné pohledy a střílí bez výstrahy. Promiňte, ale celé je to tak patetické, až je to k smíchu. ()

claudel

Strhující snímek natočený podle skutečné události, který hodnotím jako jeden z nejlepších v roce 2008. Celou stopáž mi běhal mráz po zádech, čtyři křehké ženy vedené odvážnou a zkušenou bojovnicí v podání Sophie Marceau vydávající se na smrtelnou misi do fašisty ovládené Francie, to je vskutku silný příběh. Zvláště nejtragičtější Marie Gillain mě dostala. A jako nadšenému germanofilu a frankofilu se mi zamlouvalo střídání francouzštiny a němčiny. Doufám, že čeští diváci nebudou o tenhle nadprůměrný kousek ochuzeni, byť třeba jen díky dvd či HBO. ()

Janek

Námět a samotný plakát volá po béčkové zábavnosti a jednoduchosti. Ve filmu je jedna dost slušně natočená střílečka a několik scén, které rozhodně překvapí (svou bezprostřední krvelačností). Vím, že se druhá světová nemůže brát na lehkou váhu, stále ještě ne; ale tak nějak se těším na Tarantinyho Bastardy, kde by ta nota měla být nadsazenější. V tomto snímku by mi trochu toho Rodrigueze či Tarantina nevadilo. ()

Morholt

Narazil jsem na tenhle film úplnou náhodou a bylo to pro mě milé překvapení. Chtělo by se říci, že to byla taková variace na Tucet špinavců, ale s mnohem propracovanějším dějem i postavami a s mnohem komornější atmosférou, což ale nijak neubíralo na kvalitě. Sophie Marceau odvedla svůj výborný standard a musím říct, že jí to na konci v uniformě SS fakt seklo.:DAle i další ženské hrdinky, pro mě neznámé, odevzdaly svůj kus práce a konkrétně Deborah Francois mě docela zaujala. 80% ()

Terva

Klíčová věta všech dějin: Zachrání nás pouze ta nejpřísnější disciplína!! Moc chyb v celém filmu, vědět to dříve tak se ani nepodívám. Proč tlaková vlna nerozbila ta okna? Věděla, že je to Sussanina láska, ale nevěděla, že je to Heindrich? Auta zničena, centrála zničena, ale ještě se najde nepoškozené auto a v něm co? No přece vysílačka...to je pech. Dle mého, zbabraný plán. Spousta chyb a protiřečení až hrůza. Ten film je buď blbost, nebo je natočen podle blbosti. Rozkaz je rozkaz, scénář je scénář a špatný plán je špatný plán. Rodinná setkání vhání slzy do očí. Tvrdé mučení a pak taková láska a soucit od Heindricha? Sakra já už raději končím. Dvě hvězdy za emancipované ženy.¨ ()

Paxxx.cz

Válečných filmů s tematikou partyzánů (zvlášť těch v sukních) moc neznám, z novších snad jen Odpor . Příběh ujde, byť by se tu dala najít spousta hloupostí- německá armáda dostává na prdel od pěti vesměs akcí neprověřených odbojářek. Výborně zvládla roli především krásná Sophie Marceau, především za ní 7/10... Výstižní komentář: Smok. ()

Historik

Podle toho závěru to vypadá, že se jedná o skutečný příběh, nicméně tomu nějak moc nevěřím. Spíš se tu bude jednat o volnou inspiraci skutečnými postavami a něčím, co se tenkrát okolo příprav dne D přihodilo. Nevím, i když rád bych to věděl. Ale jsem rozhodně spokojený divák. Má to výborný scénář, oceňuji rovněž znamenitě obsazené role agentek i jejich hlavního protivníka. Akce jsou uvěřitelné, žádné zbytečné supermanství, které by to znevěrohodňovalo tu není. Prostě výborný francouzský film z prostředí odboje za druhé světové války. To já si můžu pouštět pořád. ()

Asgy

Obdivuji odbojáře a jejich odvahu, bohužel tento film je taková průměrná jednohubka. Nemastný, neslaný, ale neurazí. ()