Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

666Carnage

Dobrá režie, dobrý scénář a výborný paranoidní Mel Gibson. Sice mohl být film trošku kratší ale i tak se jedná o dobrý film. Mel měl ve své pevnosti dobré triky a pod zámkem snad úplně všechno. Patrick Stewart jako darebák byl docela přijatelný. 75% ()

Litvicek

Taky bych chtěl běhat po ulicích a zabíjet lidi aniž by o tom mém řádění někdo mluvil, nebo si dokonce stěžoval? :-D Film má co nabídnout ale čekat dvě hodiny na to, abych zjistil co to je, se mi opravdu nechce. Má to pomalý ráz, přímo to vyloženě nenudí ale kratší stopáž by zde neuškodila. Herecky je Mel a Julia na vrcholu, o tom není pochyb a pro film je to plus. Nicméně celkově dávám 3 hvězdy = Že bych vyloženě slintal blahem, říct nemůžu. ()

F.W.Colqhoun

A good conspiracy is unprovable. Už dlouho jsem neviděl film, který by zestárl tak špatně. Jednoznačně hůř, než jeho starší vzory - Hitchcockovy filmové a Ludlumovy literární thrillery, které v různé míře pracovaly se sentimentálnějšími motivy, nikdy ale tak, aby devalvovaly svůj hlavní potenciál potenciál. Jako nešťastná volba se též ukázalo obsazení Mela Gibsona, který při ztvárnění magora, u něhož doma to vypadá jako v Se7en, neovládá odstíny a míru a jednoduše replikuje lehce zaláskovanou verzi Martina Riggse. Přes nesporné fešáctví tak jeho Jerry vyznívá jako přihlouplý čtenář Parlamentních listů, jímž z titulu odhalujících se skutečností není. Budované emocionální angažmá postavy kromobyčejně půvabné a racionální Julie Roberts tak vyznívá víc než nevěrohodné, tohle by bylo moc i pro Dannyho Glovera. Výsledkem nevyváženého, nepromyšleného žánrového mixu je film, který 135 minut klopýtá v romantické i thrillerové rovině a poskytuje potěšení jen ve scénách připomínající vyvedenější lepší příbuzné - kdy přestali režiséři chrabré hrdiny probíhat zpětně prozářenými oblaky kdoví odkud unikající páry? ()

ThomasCrown

Film presne podľa môjho gusta. Viem dosť o tom čo sa deje za oponou a som dostatočne paranoidný na to, aby som pochopil, že Jerry vie o čom hovorí. Jednotlivé svetové udalosti sú navzájom popreletané a vytvárajú tak dokonalý príbeh, presne ako Conspiracy Theory. Pre mňa jeden z najlepších filmov Mela Gibsona, ktorý sa nikdy neopozerá. Započúvajte sa aj vy do tmavej noci, či nezačujete vrtule čierneho vrtulníka rozrážajúceho vzduch nad vašimi hlavami. ()

Prochy38

Hodně vymakaný psycho thriller se skvělým M. Gibsonem a stejně dobrou J. Roberts. Napětí by se dalo krájet a do poslední chvíle není jasné, jestli se tomu magorovi dá nebo nedá věřit. Hodně povedené dílo pod taktovkou mistra thrilleru R. Donnera. ()

Itar

Výborný film, ve kterém vynikají především herecké výkony obou hlavních představitelů - zvláště Mel Gibson hraje jako o život - a podmanivá hudba Cartera Burwella, který během filmu kombinuje hned několik různých stylů. ()

Lefty86

Chvílema to bylo opravdu zajímavý, ale někdy to hrozně nudilo a taky to bylo zbytečně dlouhý, 90-100 minut by filmu slušelo mnohem víc ()

filipvrbik

Docela solidní film v duchu, že i paranoik může být sledován , který drží nad vodou zejména skvostné obsazení, bohužel ( i když to tak staré není) zjevně už působí zub času, a to děla ze Spiknutí už jen průměr, nicméně do poslední chvíle nevíme jak to vlastně dopadne a to je plus....70% ()

Jeržik

Mel Gibson v roli upgradovaného Forresta Gumpa. Hodne fajn scénář, vše ostatní většinou nepřekročí hranici průměru (směrem nahoru;) Po druhém shlédnutí už to taková pecka není, ale i tak jsem spokojen. ()

willis

Tady k těm svým třem hvězdám musím napsat, že je jsem se dlouho rozmýšlel mezi 3-4. Důvodem proč jsem se přiklonil ke třem je nadměrná stopáž. 129 minut je trochu moc. 70% ()

Matros

Slušný thriller, ale co z něj dělá nadprůměr je rozhodně výkon Mela Gibsona. Určitě jedna z jeho nejlépe zahraných rolí. Ve filmu je taky mnoho velice vtipných momentů. Richard Donner je zkušený řemeslník. ()

Garch

"To, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou". Asi moje nejoblíbenější Gibsonovka, se skvělou hudbou. ()

Magika82

Velmi zdařilý snímek. Propracovaný, logicky vedený děj. Herecké výkony odpovídají očekávání od hlavních postav. Režisér Donner dokázal spolu se scénaristou vybrousit ze surového kamene nádherný filmový diamant. Ať hledám, kde hledám, nemám co vytknout. Proto u mne zcela vzácných 5 hvězd a bez debat. ()

Yoss

Kombinácia Roberts a Gibson bola tak nezáživná, že som to mal chuť vypnúť po pol hodine. Možno aj preto, že neznášam konšpirácie :-) ()

mira007

Mel Gibson a Julia Roberts pod režijní taktovkou Richarda Donnera - člověk by čekal něco, co se zapíše do historie kinematografie a je to i nadprůměrně hodnocený film, ale já si nemůžu pomoc, Gibson jako schízák s konspiračními teoriemi, které možná nejsou konspirační mne iritoval a ten film mne prostě vůbec nebavil. ()

Spacecore

Strašně dobře to vypadalo, ale výsledek neodpovídá potenciálu. Donner je z toho cítit, ale tak nějak schizofrenně. Tam, kde je humor a akce, tam to je typický Donner, ale celé je to takový mišmaš. Roberts skvělá, ale zase škoda jí v tomhle filmu. Gibson je možná celý zádrhel. Hrál přiblblíka, který je ale brilantní, magora, který je ale charismatický, no prostě to byl kočkopes. Celé to tak nějak nesedělo po kupě a přitom je námět o konspiračních teoriích zajímavý, jen šel poslat úplně jinam a jinak. No a vražedná délka filmu to jenom víc ubíjí. Škoda. ()

jednaveta

Schizofrenní thriller, který se před vámi svléká do naha, hrdě předvádí scenáristické švy, posmívá se sám sobě a v závěru chce, abyste ho brali vážně. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)