Jestřábí žena

Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

For ME 83%(8.8.2007)

Fantasy není a nebyla mou silnou stránkou, ale tady zase nejde než říct, že je to poměrně slušná práce. Příběh je poutavý, místy vtipný a taky správně romantický. Dal bych i 4 hvězdičky, ale tenhle film jsem už dlouho neviděl a kdyby byl poutavější, jistě bych na něj rád vzpomínal.(19.4.2004)

Tuhle krásnou temnou pohádku bych svěřila spíš evropskému režisérovi. Richard Donner si možná vede důstojně, ale v jeho pojetí mi něco skřípe. Aha, není to hlavně ta PŘÍŠERNÁ hudba? "Potřebuju, abys mě hlídal."-" Ani za život své matky. I kdybych věděl, kdo byla."(20.2.2003)

Neviem, preco sa mi tento krasny pribeh cele roky vyhybal, ked prave ja mam rad tieto typy filmov. Prekliata laska, kde sa Rutger Hauer meni pri zapadajucom slnku na vlka a v tej chvili jastrab meniaci sa na Michelle Pfeiffer a pri vychadzajucom slnku zase naopak, takze ich laska mala byt navzdy prekliata. No a my sa spolu s hrdinami vydavame na dobrodruznu cestu, ako tuto kliatbu zrusit. Skoda, ze som nemal moznost tento film vidiet aspon pred 20-timi rokmi, urcite by bol zazitok este silnejsi, ale nesklamalo ma to ani dnes. Rezisera Richarda Donnera som spoznal hlavne vdaka blaznivej akcnej serii SMRTONOSNYCH ZBRANI (1987 - 1998), ale aj vdaka slavnemu SUPERMANOVI (1978) s Christopherom Reeveom. Mam rad od neho aj komedialny western MAVERICK (1994) s Melom Gibsonom a s Jodie Foster alebo i akcny thriller NAJEMNI VRAZI (1995) so Sylvestrom Stalloneom a s Antoniom Banderasom... 22.03.2010 ________ Matthew Broderick - (Filip Gaston) +++ Rutger Hauer - (Kapitán Etienne Navarre) +++ Michelle Pfeiffer - (Isabeau) +++ John Wood - (Biskup z Aquily) +++ Ken Hutchinson - (Marquet) +++ Alfred Molina - (Cezar) +++ Giancarlo Prete - (Fornac) +++ Loris Loddi - (Jehan) +++ Produkcia: Richard Donner +++ Hudba: Andrew Powell +++(22.3.2010)

Príjemná fantasy skororozprávka s krásnymi obrazmi (!) a romantickým vzťahom ústrednej dvojice. Donner ešte nebol taký ostrieľaný, ale na druhú stranu necíťiť tu hollywoodsku vypočítavosť...(16.3.2006)

• - Tri hrady vo filme boli vo vlastníctve talianskeho filmového režiséra Luchina Viscontiho. (misterz)

• - Jestřáb, který si ve filmu zahrál, se jmenuje "Little Pasta". Během produkce ale zemřel, proto je mu film věnován. (HappySmile)

• - Melodie, na kterou Isabeau a Phillipe tancují ve stáji, je italský tanec ze 14. století jménem "Trotto". Film také obsahuje renesanční kousek od Johna Dowlanda. (HappySmile)