poster

Jestřábí žena

 • USA

  Ladyhawke

 • slovenský

  Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Príjemná fantasy skororozprávka s krásnymi obrazmi (!) a romantickým vzťahom ústrednej dvojice. Donner ešte nebol taký ostrieľaný, ale na druhú stranu necíťiť tu hollywoodsku vypočítavosť...(16.3.2006)

 • moviesfan
  ****

  Na Jestřábí ženu nedám dopustit. Sice silně romanticky založený film, ale ta pointa, kdy se dva nemohou setkat, protože se ona mění v jestřába a on ve vlka, je skvělá. Od začátku do konce je film koukatelný. Hodnocení: 75%(20.8.2008)

 • tron
  ****

  „V base mi bolo lepšie. Môj spoluväzeň bol lupič a vrah. Ale vážil si ma.“ JASTRABIA ŽENA mi v mnohom pripomína stredovekú detektívku MENO RUŽE (no dobre, Ecova adaptácia vznikla až o rok neskôr). Snímka pochádza z čias, kedy Richard Donner robil hit za hitom (PRICHÁDZA SATAN!, SUPERMAN I - II), Rutger Hauer bol medzinárodná hviezda (ORANŽSKÝ VOJAK, BLADE RUNNER) a Matthewa Brodericka sme pokladali za vychádzajúcu hviezdičku (MAX DUGAN SA VRACIA, BOJOVÉ HRY). To Michelle Pfeifferová bola krásna a skvelá už vtedy. Ľúbostná temná rozprávka JASTRABIA ŽENA ponúka okrem ponurej atmosféry (okorenenej netradičnou hudbou, budete počuť) a silných hereckých výkonov, tiež nestarnúcu zápletku o prekliatej láske, kedy sa ONA cez deň mení na jastraba a ON v pochmúrnej noci na vlka (TO je nápad). Výborné, výborné a ešte raz výborné.(1.5.2009)

 • Jossie
  ****

  To není vůbec špatný fantasy příběh , nejhezčí jsou scény , kdy se on mění ve vlka a ona v jestřába a ta chvíle , kdy se oba střetnou ve své lidské podobě.(14.11.2004)

 • sud
  *****

  Krásný film s neodolatelnou středověkou pohádkovou atmosférou. Film jsem viděl prvně asi v deseti letech a mám ho pořád hrozně moc rád. Ta často kritizovaná hudba mi do filmu celkem pasuje a nedovedu si jej bez ní představit. Rudger Hauer coby černý rytíř Navarre je fantastický a charisma z něho přímo sálá. Michelle Pfeiffer je okouzlující a nádherně křehká. Jenom ten Matthew Broderick mi mezi ně zpočátku příliš nepasoval (myslím tím jeho postava, zahrál ji dobře), ale zvykl jsem si. Rudgerovi s Michelle to ohromě sluší a tvoří krásný pár. Úžasná a nedoceněná romantická fantasy, které nemohu prostě vytknout vůbec nic.(20.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace