poster

Jestřábí žena

 • USA

  Ladyhawke

 • slovenský

  Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ork
  ****

  For ME 83%(8.8.2007)

 • ScreamJay
  ***

  Fantasy není a nebyla mou silnou stránkou, ale tady zase nejde než říct, že je to poměrně slušná práce. Příběh je poutavý, místy vtipný a taky správně romantický. Dal bych i 4 hvězdičky, ale tenhle film jsem už dlouho neviděl a kdyby byl poutavější, jistě bych na něj rád vzpomínal.(19.4.2004)

 • Jinny
  ****

  Tuhle krásnou temnou pohádku bych svěřila spíš evropskému režisérovi. Richard Donner si možná vede důstojně, ale v jeho pojetí mi něco skřípe. Aha, není to hlavně ta PŘÍŠERNÁ hudba? "Potřebuju, abys mě hlídal."-" Ani za život své matky. I kdybych věděl, kdo byla."(20.2.2003)

 • Falko
  ****

  Neviem, preco sa mi tento krasny pribeh cele roky vyhybal, ked prave ja mam rad tieto typy filmov. Prekliata laska, kde sa Rutger Hauer meni pri zapadajucom slnku na vlka a v tej chvili jastrab meniaci sa na Michelle Pfeiffer a pri vychadzajucom slnku zase naopak, takze ich laska mala byt navzdy prekliata. No a my sa spolu s hrdinami vydavame na dobrodruznu cestu, ako tuto kliatbu zrusit. Skoda, ze som nemal moznost tento film vidiet aspon pred 20-timi rokmi, urcite by bol zazitok este silnejsi, ale nesklamalo ma to ani dnes. Rezisera Richarda Donnera som spoznal hlavne vdaka blaznivej akcnej serii SMRTONOSNYCH ZBRANI (1987 - 1998), ale aj vdaka slavnemu SUPERMANOVI (1978) s Christopherom Reeveom. Mam rad od neho aj komedialny western MAVERICK (1994) s Melom Gibsonom a s Jodie Foster alebo i akcny thriller NAJEMNI VRAZI (1995) so Sylvestrom Stalloneom a s Antoniom Banderasom... 22.03.2010 ________ Matthew Broderick - (Filip Gaston) +++ Rutger Hauer - (Kapitán Etienne Navarre) +++ Michelle Pfeiffer - (Isabeau) +++ John Wood - (Biskup z Aquily) +++ Ken Hutchinson - (Marquet) +++ Alfred Molina - (Cezar) +++ Giancarlo Prete - (Fornac) +++ Loris Loddi - (Jehan) +++ Produkcia: Richard Donner +++ Hudba: Andrew Powell +++(22.3.2010)

 • klerik
  ****

  Príjemná fantasy skororozprávka s krásnymi obrazmi (!) a romantickým vzťahom ústrednej dvojice. Donner ešte nebol taký ostrieľaný, ale na druhú stranu necíťiť tu hollywoodsku vypočítavosť...(16.3.2006)

 • - Tri hrady vo filme boli vo vlastníctve talianskeho filmového režiséra Luchina Viscontiho. (misterz)

 • - Jestřáb, který si ve filmu zahrál, se jmenuje "Little Pasta". Během produkce ale zemřel, proto je mu film věnován. (HappySmile)

 • - Melodie, na kterou Isabeau a Phillipe tancují ve stáji, je italský tanec ze 14. století jménem "Trotto". Film také obsahuje renesanční kousek od Johna Dowlanda. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace