Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

Lukrecie

Velmi dobrý film, pěkně prokreslené zajímavé postavy i prostředí. Plejáda závislostí a osobnostních poruch, realistické, přirozené, ze života, lidské. Natočeno s nadhledem. 4,5 ráda zaokrouhluji. Výborný Kevin Spacey a celkově milé obsazení poměrně neokoukaných herců. Celek moc pěkně funguje. Často to tak bývá: ten, který pomáhá, na tom může být mnohdy hůře než ten, komu je pomáháno..... ()

GodComplex

Extremne neoriginalni a nudne drama ze sveta Hollywoodu, kterych zde uz bylo milion. Hraje si to na neco vic, snazi se to napodobit uspech podobnych, v minulosti uspesnych kousku, ale naprosto bez sance. Chybi tomu skoro vsechno, mozna az na plejadu zasadnich hercu, kteri jsou zde ale naprosto zbytecne plytvani. Dokonce ani zhuleny Kevin Spacey v kombinaci s nadrzenym Robinem Williamsem tuhle bidu nezachrani. 2/10 ()

Freemind

Nudný a zoufale průměrný film, který by strašně chtěl být objevem roku na americké indie scéně - autor scénáře je podle mne velký filmový fanda, opět se ale bohužel můžeme přesvědčit, že nadšení nezastoupí ani zkušenosti, ani talent. Výborný Spacey, výborný Williams. Nic víc. ()

contrastic

Asi jsem se přesně trefil do nálady, protože to sedlo jak prdel na hrnec ! Maximální spokojenost, prostě nemám co vytknout a zhulenej Kevin Spacey neměl chybu :) ()

kaylin

Jsou zde celkem zajímavé postavy, ale celkově to nebylo podáno způsobem, který by mě nějak zásadně dokázal zaujmout. Jako kdyby tady bylo filmové médium na obtíž a já to, že sleduji postavy s odstupem, jsem se k nim skutečně nedokázal dostat. To vedlo k tomu, že se mi nijak nedokázaly dostat hlouběji. ()

rt12

Musím se přiznat, že poprvé jsem film po patnácti minutách vypnula. Pak mě to nedalo a na podruhé jsem si filmík vychutnala. Bylo mi divné, že by Kevin Spacey hrál v nějaké nezajímavé blbosti. Pro něj netypická role psychiatra, kterého by potřeboval sám. Tuším, že na potřetí se mi to bude líbit ještě víc. ()

italka63

Komedie ani náhodou, drama ve smyslu, jaké šílené absurdity život s sebou nese, traumata, deprese, ale i naději a vyrovnává se s nimi každý po svém. Psychiatr, co hulí jako fabrika, má taktéž svého démona, a také kámoše, co nabízí kvalitní matroš. A velmi prachatou klientelu, do které se nechtěně zamíchá neprachatá, krásná tmavá holka. No, pacient Robin Williams byl slušný, ale Kevin, to byl se svým strništěm a občas pomuchlaným zjevem, Bůh. ()

swed

Téměř celou stopáž jsem se výborně bavil, a to díky absurdním situacím a hláškám, které mají potenciál vyvolat výbuchy smíchu. Po dramatické stránce film také funguje, ale už ne tak bezchybně, jak bych si přál. Příběhová mozaika se totiž v druhé polovině začne rozpadat a to především vinou vykonstruovanosti téměř všech linií vyprávění. Korunu tomu všemu nasadil zpackaný závěr, jehož pravděpodobnost se pohybuje ve sférách sci-fi. "Shrink" má však v rukávu jedno trumfové eso - Kevina Spaceyho, který zde podal jeden ze svých nejzdařilejších výkonů (fyzickou i psychickou rezignovanost jsem mu uvěřil od první do poslední minuty!). Tak rád bych dal ještě o něco vyšší hodnocení, ale vinou nedotaženého scénáře prostě nemůžu. 7/10 ()

PP66

Ten film měl scénářem navíc - podivné nepřehledně rychlé střihy mu ubraly na "čtivosti", sic ke konci zmizely. Čtyři hvězdy dávám zejména kvůli milovanému Kevinovi. ()

Eldrick

I v Hollywoodu stojí život za hovno, svý o tom ví i věčně zhulenej psycholog v podání Kevina Spaceyho. Příjemná záležitost na spání s neméně vyklidněnou hudbou. ()

JOHN.NY

Uspávačka s pár výbornýma dialogama a vyhuleným Kevinem Spacey..Kdyby se více zapracovalo na scénáři, určitě bych hvězdičku přidal. ()

lioncel

Já to vždycky věděl, že „cvokaři“ jsou na tom úplně stejně jako jejich pacienti .. taky proč ne? .. vždyť jsou to jenom lidi, že … K filmu je přiložena opravdu krásně příznačná depresivní hudba, ta se mi moc líbila … jo, abych nezapomněl : I Love You, Laura Ramsey … ()

Caminzind

...a nakonec všechno dobře dopadlo, všichni se objali, nakoupili hromadu štěňat a žili šťastně dalších tisíc úplně normálních, ustaraných, dokonale nedokonalých let. A Spacey už konečně začal hrát. 63% ()

Marqta

Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec ale asi dám ty dvě. Přes to, že hlavní myšlenka s psychiatrem a pacienty mi přijde hodně dobrá - tak příběh stojí za houby. Vlastně tam ani pořádný příběh není - jen něco jako úseky naplácané dohromady a spojené příběhem, který by se dal vystihnout jednou větou. Tohle mi prostě moc nesedlo i když mi většinou pomalejší tempo u filmů nevadí. A ten konec - ten tam tedy taky moc neseděl. Takže 2,5 * za mě. ()

Martin741

Jonas Pate ako rejza mi nic nehovori a film je len mozaikov osudov hollywoodskych hviezd. Kevin Spacey /L.A. Prisne Tajne/ bol tuna zbytocny, dej sa vytratil, herci nic dohromady nepredviedli : 15 % ()