Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

apollines

První očekávání bylo špatné. Pod slupkou nezáživnosti se skrývá hluboká myšlenka. K nalezení je ale velice dobré se do filmu jakoby vžít. Tento film mě ohromil a to především ze dvou důvodů. Myšlenka o štěstí a problémech, které jsou s námi už nějakou dobu a nejsme schopni se jich zbavit jinak, než jen a pouze vlastní iniciativou a nikdo nám v tom nemůže pomoci. Druhým důvodem byl hlavní herec. Kevin Spacey zde ztvárnil opravdu excelentní dramatickou postavu, která je na pokraji zhroucení a zdá se, že povolání, jenž představuje ve filmu, si také nezvolil dvakrát dobře. Postupem času ale zjistí, jak se s problémem vyrovnat a utápění se v depresích skončí. Trochu mě překvapil pozitivní konec. Avšak je správné, že hlavní postava svou rozepři vyřešil. ()

Nightswimmer

Ked uz nic naozaj ine tak atmosfera vdaka velmi dobre davkovanej hudbe bola posobiva, a samozrejme Kevin to cele potiahol. Zabudnut neradno ani na Robina coby fungujceho Alkoholica, na mojej strane spokojnost ()

pe3czech

Tentokrát se nevyjádřím ani tak k filmu, ale ke komentářům, i když nerad a připadám si za to jako pitomec. Kdybych si četl komentáře před shlédnutím filmu, tak budu pěkně otrávený. To mají být komentáře a ne spojlery. A přesně to je ten důvod proč většina z vás ani nečichne k oblíbené TOP 20 žádného, to je ten důvod, proč vaše komenty budou dole a nikdo si je nebude číst. Film jsem viděl na dvakrát. První půlka mě neuchvátila natolik, aby udržela má oční víčka otevřená i v pohnutou večerní hodinu. Ráno jsem ale už byl čerstvý a děj jsem hltal jedním dechem. Narozdíl od sellsakula se podívám rád i podruhé. Ale chce tomu nechat čas k uležení... ()

jafuska

tak tento film se opravdu nepovedl, v půlce filmu jsem to vypla, nemělo to žádný pořádný děj, vefilmu jsem se ztrácela, je to dost špatný film ()

Hank

Pekelně zhulenej Kevin Spacey jako psychiatr, který by sám potřeboval psychiatra, který řeší osudy a sám neví sám co s sebou. Film ovšem jako celek nějak selhává a pokulhává, přijde mi hodně nerovnoměrný a rozháraný, až nezvládnutý, což mi přijde minimálně k obsazení škoda, i když vzhledem k fádnímu "hollywoodskému" námětu ani ne. ()

Sutiman

Kevin sa zhuluje ako v American Beauty. Z trávy, ktorú kupuje od pubertiaka ako v American Beauty. A má všetko na háku ako v American Beauty:) Áno, zo začiatku mi to tak pripadalo, potom sa to samozrejme zmenilo, ale priemerný pocit ostal. Pomalý a hlavne predvídateľný dej s dávkou klišé, ktorá mi tentokrát prekážala viac, ako som ochotný pripustiť. Ale Robin je king:) ()

alpeew

Film trpí trochu víc pomalým rozjezdem než je obvyklé, takže lze ztratit trpělivost v prvních 10-15 minutách, kdy se neví kdo je kdo a proč se o něm nedozvím víc, a hup na dalšího zoufalce, ale pak to začne do sebe zapadat a má to svůj účel. Takový pomaloučký Crash bych řekla. Osoby a jejich osudy, ztroskotanci všichni stejným dílem-ač každý stojí na opačné straně vztahu k tomu druhému. Kevin Spacey nemusí vůbec mluvit, může si zaníceně kouřit ty svoje podivný cigárka, chlastat a probouzet se na lehátcích u bazénu a stejně ho žeru! Nejvíc mne překvapil výkon pro mne naprosto neznámého Marka Webbera. Nicméně všechny postavy, byť se sebemenší roličkou, perfektně zapadají do mozaiky made in Hollywood, viděno odjinud než ze Sunset Blvd. ()

Bigwave

Pomalý dějový náběh, který tomuhle filmu vůbec neuškodil. Báječný herecký výkon Kevina Spaceyho, lepšího cvokaře si jeho pacienti vybrat nemohli. Sám cvokař je cvok, ujíždějící na marihuaně, chytré. Moc jsem se bavil. ()

dzberry

Místy malounko nudné, občas trochu nedodělané a semtam lehce zmatené, Kevina chci jako medvídka na hraní pro svého syna. Pěkná i vhodná muzička... ()

Něrpa

Sobotní odpoledne a já pouštím film s KS. Po nějaké době sledování zjišťuji, že jsem již za půlkou filmu a absolutně nemám potřebu se dívat dál, protože se tam vůbec nic neděje. Jednu hvězdu dávám za ... vlastně netuším ani za co. Takže něco mezi dopadem a hvězdou. ()

kubilov

Psychicky deprimovaný a emocionálně rozložený psychiatr s rostoucí zálibou v trávě je v podání naprosto skvělého Kevina Spaceyho naprosto skvělá postavička, podobně jako všichni ti roztodivní "filmoví" obyvatelé Hollywoodu. Neurotická, hypochondrická a místy i dost paradoxně asociální část druhého největšího amerického města je hold takový stát, ve státě, ve státě. No a ten přehnaný happyend snad nemohl dostat trefnější kulisy než právě zde. ()

mirkath1

Ve skutečnosti přece nekončí všechny situace špatně, tak proč by měli končit tady. Tradičně skvělý Spacey a je mi putna koho, že obtěžuje :D ()

subic

Tak co smotnem brčko? Proč ne, když je synovec zrovna dealer a v zajímavé krabici na čaje (nebo tak něco) prodává zajímavé vzorky. 50letý Kevin tu hraje psychoterapeuta pro ty slavné. Navíc on sám potřebuje zachránit a podpořit. Tenhle film mi úplně utekl a viděl jsem to až nedávno na Seznamu. Není to taková šleha, jak bych čekal, ale zajímavý film to určitě je. 6/10 ()

johnson

Pro mě příjemný drama s úžasným Spaceym. Film je tak jako by o ničem, ale když se zamyslím, tak je to jak příběh ze života (teď myslim hlavně Spaceyho příběh). To se prostě může stát komukoliv a hold někdo to řeší množstvím trávy. Hudba dobrá, herci výborní a celková atmosféra taková pohodová. Parkát sem se i dost zasmál. 4* ()

Miloško

Nudná dráma,veľakrát videné,stále to isté- psychické problémy viacerých ľudí,pospájané do neakej mozaiky,alkohol,drogy,nevera atd. 3/10 ()

Juri-Sai.

Do filmového děje se často vžívám a v tomhle případě mělo být na obalu uvedené varování. Když sem to zkoukl cejtil sem se fakt na nic... Možná dobrá myšlenka ale až moc depresivně zaměřená. Jestli to byl účel tak to splnil na 100% ()

Mustaffa

Skvělý, pohodový film, který vás nemůže urazit. Nebýt ale Kevina Spaceyho, tak Shrinkovi dám o dobré dvě hvězdičky méně. ()