Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

Smok

Tak nám to s Kevinom spolu vyšlo vďaka tomu nezáživne pomalému rozbehu až na tretí krát (dvakrát som totiž zaspal). Keď som si nakoniec film dopozeral (radšej už ale v poobedných hodinách), nemôžem sa zbaviť pocitu, že nežnejšie polovičky ľudstva si túto konverzačnú, pomaly plynúcu chuťovku budú užívať viac ako muži, ktorí sa nie moc radi hrabú v pocitoch a náladách iných. Ja si z filmu dlhodobo asi odnesiem len poznatok, že keď Kevin Spacey mesiac nepoužije žiletku a "trošku" pohulí, tak sa aj s tými váčkami pod očami ale strašne podobá na môjho suseda odnaproti, ktorý sa už 40 rokov aktívne venuje slovenskej hádzanej. Rozdiel medzi nimi je hádam len ten, že Kevina nemusím tri krát do týždňa v skorých ranných hodinách zdvíhať zo zeme a ťahať na chodník, aby mu nejaký sused ponáhľajúci sa ráno do práce neprešiel po chrbtici. ()

teutates

Melancholicko deprimujúca... "sračka". Je to celé pochmúrne, človek sa v tom stráca a neprišlo mi to ničím vynímočné. Podobných snímkov je veľa a myslím, že na oveľa vyššej úrovni. 4/10 ()

WANDRWALL

Pěkný příběh o tom, že psychiatr je taky jen člověk. Letos o tom podal důkaz jeden vojenský psychiatr, co jel povzbudit Usa army do Iráku, a postřílel tam 12 vojáků. Hádejte- koho zastřelil jako třináctého. ()

Rocky62

Velké zklamání, myslel jsem si, že když Kev Spacey nesleze za hodinu a půl z plátna, je o zážitek postaráno. Bylo by, ale to by taky ten film musel nějak pobavit nebo dojmout, zkrátka něčím zaujmout. Čím méně minut zbývalo dokonce tím častěji jsem se díval na hodinky. V tomhle případě absolutně neuchvácen a naladěn do špatné nálady. ()

iamek

Průměrné drama se skvělým Kevinem Spacey, ale boužel svým výkonem snímek strhnout nemohl, protože scénař byl hodně jednoduchý. I tak mám tyhle malá snímky hodně rád. ()

jojinecko

Film so zaujímavým (hoci neoriginálnym) námetom, pričom tu niekde moje pozitíva pomaličky aj končia. Pripomínať, že Kevin Spacey je vynikajúci herec je samozrejmosťou, ale sám chudáčisko nemôže stačiť na všetko. Shrink mi pripomenul veľmi vzdialene film Wackness, minimálne mojim "rozčarovaním" a nevyužitým potenciálom. Opäť je to o "nobodies wanna be somebodies", lenže počnúc scenárom a končiac réžiou je to celé tak mizerne a povrchne spracované, že konečný výsledok je minimálne rozpačitý a rozkúskovaný (aj kvôli amatérskemu strihu). Postavy s minimálne dotiahnutým psychologickým backroundom, všetko silene poprepájané...Dokonca tých pár scén, ktoré mali byť silné (napr. spoveď Spaceyho v priamom prenose), vyzneli v konečnom dôsledku umelo, nedôveryhodne, sterilne a mne spôsobili akurát stav nervozity. Korunu tomu nasadil ten záver v štýle "american way"... Áno, som sakra sklamaný!!! ()

honajz

Kevin Spacey v roli psychotického psychiatra, který kouří trávu, má problémy sám se sebou a ještě řeší své hollywoodské pacoše (na což odkazuje v původním názvu dvojsmyslná hříčka). Moderní způsob střípkovitého a mozaikového vyprávění rádoby ozvláštňuje tento snímek, který se tak strašně snaží tvářit jako psychologický nezávislý film, až selhává prakticky ve všem. Sledujeme osudy zhruba pěti lidí a jejich problémů, které se – jak nečekané! – v závěru střetnou. Jenže i přes pomalé tempo vyprávění nejsou postavy psychologicky do hloubky zpracované, jen mají povrchní feeling (zhulený neholený Kevin Spacey na dvorku přece vypadá trošku jako dr. House, ne?), ale o jejich životech se nedozvíme nic. Resp. zjistíme, jaký mají problém, ale v podstatě netušíme, z čeho vyvěrá, jestli měli nějaké problémy v rodině, takže je hrozně těžké s postavami jít. Nebo jim fandit. Osobně mi byly úplně putna. Vůbec jsem se nedozvěděl, jestli ti lidi mají rodiče, sourozence, příbuzné, koníčky a hobby, co je ovlivnilo v mládí - prostě ty základní kameny každého psychologického filmu, pokud chceme proniknout do nitra duše. Tady, je to zvláštní, většina klientů u cvokaře má jenom problémy se sexem, s ničím jiným. Zkrátka nemám tyhle "vyděračské" filmy rád - snaží se mě přesvědčovat celou dobu, jak jsou angažované a reflektují život, přitom jsou jen pozlaceným výkalem. ()

PetGriDus

Nevadilo mi volnější tempo, které je tu ve většině komentářích vyčítáno. Nemá to sice drive jako Americká krása, ale rozhodně bych to neoznačil za propadák. Kevin Spacey podává hodně dobrý výkon. Škoda trochu konce. Pobavilo mě v jednom komentáři zde spojení slov psychotický psychiatr, protože komentující zjevně neví, co to slovo psychotický znamená. I přes volnější tempo pohodový film, co stojí za vaši pozornost. ()

JASON_X

Hořkosladký tragikomický dojáček z hollywoodského prostředí, na který se hezky kouká, jen... Jen kdyby byl méně sladký a více hořký, méně komický a více tragický; takhle je to "jen" taková "laskavá" a "hřejivá" (tfuj!) pohádka s dobrým koncem... vlastně s několika dobrými konci. Ale v té záplavě horrorů a psychothrillerů, kterými si stále proplachuju mozek, je Shrink docela příjemná změna. Vyhořelý Spacey se zarostlým a zmačkaným ciferníkem je výborný a... a vlastně výborní nebo zajímaví jsou úplně všichni herci, nebo jejich filmové postavy. A božská Saffron Burrows že je prý "obstarožní", jak napsal nějaký mentál v textu distributora? Za tohle by se mu patřilo držku roztrhnout! Za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží! ()

BoPo

To že Spacey je výborný herec už všetci vieme, ale nevieme z akého dôvodu a z akým úmyslom vznikol tento film. Príbeh o osobách, ktoré majú problémy a nechajú si radiť od psychiatra čo má sám problémy, nie je žiadne terno. ()

BigDeal

Hodnotiť horšie len kvôli tomu, že pri filme dotyčný zaspal a to by sa mu pri dobrom filme nestalo je fakt scestné. Mne už sa podarilo zaspať pri prvom Matrixe a Batman začína, čo sú inak výborné filmy...ale k veci: Pre mňa je Shrink malým vydareným (no nie bezchybným) filmíkom o tom, ako sa dá vyrovnať s veľkými životnými problémami. Jeho najväčšia chyba je ale v tom, že sa miestami snaží byť príliš dnešný, realistický a mierne to preháňa (5 minút po zoznámení sa tehotná žena spýta cudzieho chlapa: "Nechceš si zašukať v aute?"). Inak je ale fajn, príbeh sa skladá z viacero prelínajúcich sa príbehov a aj keď sa pri deji, zloženého len z (väčšinou dobre napísaných) dialógov, nájdu hluché miesta, stále sa na to dobre pozerá vďaka postavičkám týchto príbehov. Je síce pravda, že s nie všetkými sa stotožníte a nie všetky sú sympatické (zopár ich nie je ani dobre zahraných), všetky ale vyvážia scény s vynikajúcim Kevinom Spaceym, cez ktorého sa depresia prežívaná jeho postavou dostane aj k divákom...a nie v malom množstve. ()

Terva

Henry ( cvokař ) : Ty, Jacku ( Robin Williams ) vadilo by, kdybych naší schůzku přesunul na pátou hodinu? Jack : V pět ? To už začínám pít. Henry : Tak nic. Henry ( Kevin Spacey ) se snaží pomáhat, ale zdá se, že je sám nakažen od všech pacientů. Sám tvrdí, že má syndrom únavy ze soucitu. Nejlepší scéna je jízda na golfovém vozíku. Jinak pěkná nenáročná komedie z velice ubrečeným koncem. No, to bych se z toho zcvoknul!! ()

MoiJe

Dej v podstate nicim vynimocny: postavy sa stretavaju a Spacey huli. Ale postavy su to natolko svojske, ze ma film bavil i cez pomalsie tempo. A na prirovnaniach Williamsa som sa fakt smiala. ()

Tryskomyš

Film o lidech, kteří řeší nejhorší situaci svého života. A to je ztráta nejbližší osoby. Vřele doporučuji všem, kteří se v této situaci nachází. Já jsem si tím také prošla, v poslední době dvakrát. Všichni se snaží v tomto nejistém světě najít něco, co jim pomůže se s tímto problémem vyrovnat. Bohužel většina z nich se utápí v alkoholu, drogách a nebo sebeničení. Každý se snaží jak umí. Je to o hledání nového smyslu života. ()

selfesteem

Nic z toho, co dále napíšu, neplatí o Kevinu Spaceym, protože ten člověk nikdy neumí zklamat. Jako milovník, jako drsňák nebo jako životem zničený muž. Až mě z toho bolí srdce, kdykoli se tenhle člověk ve filmu trápí, už asi stárnu, ale už zkrátka nezvládám vidět Kevina ve filmu brečet. Cvokař je poněkud výrazně depresivní film. Nejenom, že se člověk pomalu ale jistě ztrácí ve všech těch promrhaných lidských životech, ale potýká se i se skutečností, že místo aby byl rozebrán osud postav, které považuje za hlavní, vidí jen zdlouhavé a nezáživné chování a jednání směsky dalších podivných lidí, které sice mají hodně prostoru, ale žádné výsledky to nepřináší. Nápad určitě tento film měl, snad by i vypadal lépe, kdyby nebyli pořád všichni ostatní tak znudění a dalo se jim jejich starosti věřit. Tohle znovu vidět nemusím. ()

mysiak

Kdo čakal že Shrink bude niečo Dr. House v ktorom Kevin Spacey bude dávať hlášky...tak sa hlboko mýlil..ako ja...v kútiku duše som čakal že to bude mať po traileri takýto nábeh..ale namiesto toho sa mi dostala ukecaná dráma...v ktorej sa dokopy nič nedialo len kecalo..a to je málo.. ()

ivishka

Člověk je s určitostí tvor omylný a zranitelný - podobně jako "cvokař" Kevin Spacey. Měl by lidem pomáhat a rozebírat s nimi jejich problémy, ale sám si vlastně nevyřešil tak úplně ty svoje a tak mu to řešení cizích problémů už nejde tolik jako dříve. Tenhle snímek je ale natočen zajímavě, ale bohužel občas celkem únavně, ale pocit z něj mám dobrý. Opět americký happy end naštěstí bez zjevného tlačení na citovou pilu - čímž se stává pro diváka mnohem příjemnější než obvykle. ()