Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

muoaner

Jeden z nejlepších filmových zážitků roku (koukám podle hodnocení, že jenom pro mě). Famózní výkon Kevina (jak jinak :))a ta pomalinku vyprávějící linka děje přesně sedne k filmu. Jendoznačně a bez ovlivnění jakýchkoliv návykových látek dávám 5*. ()

bolan

CHCI SE VRÁTIT NA SCÉNU A PÍCHAT. Zase jeden film u kterého jsem se výtečněně pobavil, aniž by byl skutečně veselý. Hlavně výbornými a vtipnými dialogy. Problém byl klasicky v jakémsi happyendu, kde se najednou charaktery lidí mávnutím kouzelného proutku promění a všichni žijou šťastně až na věky - nechápu jak to můžou vždycky takhle posrat. ()

panmroz

něco jako Iñárritu, s tím rozdílem, že hrdinové tohoto filmu nemají žádné podstatné problémy, které by nešustili papírem. Navíc samotné obrysy postav, které záměrně nejsou nikterak představované, se postupně rozpouští jako inkoust v telenovelovském konci. Nedůvěryhodné, vypočítavé a nefunkční. ()

Illy

Dost řidké, vleklé a dementní konec. Spacey je ale výborný. I některé postavy zaujmou. Toť fše. ()

waits

Zvláštní. Mohl to být nenápadný, nezávislý film pro popůlnoční CT2. Jenže k malé Ignite Entertainment se připojila Spacyho Trigger Street Production, doktor Henry měl tudíž hotový casting, ve vedlejší roli se objevil Robin Willimas a u nás to běží na Prima Max. Potíž je v tom, že scénář se splétajícími se osudy není nijak promyšlený, jde jen o hříčku, rychlé a povrchní párování postav (Kate vs Carter, Keke vs Jeremy), podpořené tu a tam atmosferickými záběry a občasným humorem. Nejhůř kuriozně dopadl Spacey, kterému nezbývá než labužnicky šlukovat trávu, scénář mu totiž nenabídne jedinou zajímavou repliku, takže jeho úspěšná praxe je dost velkou záhadou. Režisér Pate má snad půlku záběrů branou zpoza fíkus nebo nějakou jinou překážku, asi to má reflektovat civilnost, nicméně ke konci to už trochu uší. Jediné doopravdy jiskřivé postavy se dočkal agent (a asi i producent'?) céčkových filmů Patrick a pak docela příjemný drogový dealer. Každý holt není Altman nebo Inaritu, schopných dát z paralelních životních příběhů dohromady zapamatovatelnou emotivní podívanou. ()

kvileni

Kevin Spacey opět září, join mu zase sedí jako přišitý a já se bavila... Ani ten lehce přeslazený konec mi nevadil .) ... 4* a určitě doporučuju milovníkům dramat a Spaceyho. ()

Gastovski

Takový film do nepohody. Moc jsem od toho neočekával, ale nakonec se mi dostalo milého překvapení. Spacey jako vždy perfektní, překvapil i Williams. Film obsahuje množství postaviček a jejich příběhů, kde by nebylo na škodu přitlačit na pilu a to hlavně na závěr. Lehký nadprůměr. ()

frolish

Zaujimavy film, ktory je pre mna tazke hodnotit. Na jednej strane som sa (zjavne oproti vacsine publika) vobec nenudil a pomale tempo sklbene so Spacey-ho ponurym herectvom mi sadlo velmi dobre. Na druhej strane tam nenachadzam ziadnu hlbsiu vypovednu hodnotu, nieco, na zaklade coho by som ten film odporucil, vyzdvihol. Mozaika "pribehov zo zivota", ktora bud v spravnom rozpolozeni silno zaposobi na pocity a vysumi z vas postupne a pomaly, alebo vas nezasiahne vobec. P.S. Ubehol viac ako mesiac a stale to zo mna ani prinajmensom nevysumelo. Asi to ma predsa len nieco do seba... ()

KosiR_ksr

Skvěle napsané drama se spoustou prvotřídních dialogů a vynikajícím Spaceym. Závěr mi ovšem příliš nesedí. Považuji jej za přehnaný a příliš násilně vykonstruovaný. Měl jsem chuť své hodnocení o hvězdičku snížit (ve srovnání se zbytkem celého filmu). Pak jsem si řekl proč ne - proč by nemohl být pro jednou konec skutečně pozitivní, a tak jsem se rozhodl mu to odpustit a přece jen sáhnout ke 4*. ()

Matli

Výbornej Kevin Spacey a Robin Williams, ostatně i další celkem známí herci byli na jedničku, ale jako celek mi to nic nedalo. Prostě díky věčně zlitýmu a zhulenýmu cvokařovi Spaceymu je pár životních osudů zajímavě propletenejch, ale nějak zvlášť to neohromí. 37 % ()

FilmWave

Naivní drama po americku se Spaceym, který vykrádá sám sebe z "Americké krásy". Nevím proč, ale mně to přesto ohromně sedlo. Možná proto, že i když je to film o depresích, sebevraždách a spol., působí velmi pozitivně. Prostě "na pohodu". ()

Faila

Plyne to pomalu, k žádým výrazým zvratům nedochází, ale snad právě díky tomu je to tak lidské, což rozhodně neznamená nudné. A pane jo, díky za to, že tenhle film neskončil hromadnou sebevraždou všech postav, kterým se děla poměrně hodně nepříjemná příkoří, ale že přinesl zase špetku naděje, že ne všechno musí skončit špatně. ()

Olík

Příjemně depresivní černé pohuleníčko na téma lehce humorné sociální drama o několika patrech……..možná s ukrytou hlubokou myšlenkou. Několik povedených scenáristických nápadů, několik slušně zahraných postav, několik podmanivých momentů a také několik hluchým minut…..zajímavé, ale místy nefunkční - lepší dvě nebo horší tři hvězdičky. ()

Deratizer

Film jsem nedokoukal, pač jsem ho z nudy po asi 30 minutách vypnul, protože se film pořád nijak nevyloupl a nikam se neposunoval. Furt dokola jen kecy o něčích problémech, prakticky se nic neděje, jen a jen kecá, nedojme to a nechtěl jsem ztrácet čas s celým filmem ve strachu, že to bude takto probíhat až do konce filmu. Těšil jem se na drama, na zajímavé zvraty, příběh a osudy lidí a vůbec mě to co jsem viděl, nezaujalo. Film jako odpad už na první dojem toto určitě není, jen mě nedokázal upoutat a našel si mnoho jiných nadšených příznivců, taky jsem ho neviděl celý, takže... Nerad bych ho poškodil, nebo odradil jiné diváky, kteří by v něm našli zlato. Pro mě ale o ničem. Až jednou zapomenu, že jsem s tímto filmem přišel do styku a najdu ho zde na svým profilu s hodnocením dvěma hvězdičkami, tak budu hned vědět, že není sebemenší důvod se tímto filmem zaobírat. ()

Nerd4Dreaming

Film tak trochu stojí a padá na výkonu jako vždy vynikajícího Kevina Spaceyho. Jeho věčně zhulený, potažmo ožralý cvokař nemá chybu a do role se hodí skvěle. Nečekejte ovšem komedii, rozhodně se nejedná o "doktora srandistu". I pod vlivem drog, kterými přebíjí svůj vlastní žal, je to stále profík! Na druhou stranu ve scénáři je spousta dalších postav a ty až na výjimky (neurotický manager Dalls Roberts) nijak nezaujaly. Velký mínus je taky klasický a v reálném životě dost nepravděpodobný happy end. Slabší 4*. ()