Řezník

Jin-won Kim

Scénář:

Jin-won Kim

You Dong-hun

Příběh začíná pohledem na mladý pár, který se ocitl na jatkách (či v chlívku) a my pozorujeme jejich psychické utrpení. Dvojice musí sledovat mlácení a následně postupné zabíjení okolních unesených postav. Děje se tak až do té doby, kdy mají přijít na řadu. V tuto chvílí muž přemlouvá únosce, aby zabránil mučení své ženy. Jeho prosba bude vyslyšena, ovšem za splnění jedné důležité podmínky a to, že se musí podrobit tělesnému týrání, které bude trvat 10 minut. Zachrání muž svou ženu?

Tento poměrně náročný film zachycuje mučení a následnou smrt člověka („snuff“). Celkový dojem a napětí upevňuje použitá technika s kamerami na hlavě (podobný „first-person“ efekt byl použit v DOOMU (2005)). (soldiersn)

Astaroth12

Ma to takú surovú zvrátenosť.Z dialógov si film veľkú hlavu nerobí.Je to natočené takou divnou primitívnou formou.A prekvapilo ma že mordovačky boli mimo záber.Film sa zameriaval viac na konverzácie ako na vraždenie.Úchylná hra i úchylne podaná.Kamera bola neskutočne zlá a nič dôležité neukázala a ešte aj bola roztrasená.Všade prítomná špina,humus a zvratky no proste Mega nechutnosť.Ale bola by aspoň pozeratelná,keby bola lepšie natočená.Tak toto bol veľmi nepodarený pokus o snuff.V tom roku bol natočený aj snuff 102 a ten bol oveľa lepší. ()

jarkolar

Pro mě rozhodně netradiční věc a pojetím docela originální. Z té roztřepané kamery se mi kolikrát motala hlava a těžko se mi soustředilo a to tento problém většinou u FF nemívám. Tíživost a utrpení postav je zde dost uvěřitelný, což je asi největší plus filmu. Efekty jsou zpracovaný moc dobře, i proto je škoda, že není předvedeno nic novýho nebo dříve neviděnýho. Fajnový na jedno pokoukání, ale vracet se k tomu určitě nebudu . ps. kdo by tušil, co je to za postavu co se objeví v otvoru ve střeše 6:27 (http://i62.tinypic.com/jju2qv.jpg) a pak ještě několikrát v dírách ve stropě, nechť mi dá vědět do zpráv = ) ()

ledzepfan

Pár fajn nápdů a záběrů ale jinak uřvaná zývačka... Nemá to žádnou nosnou myšlenku a víc než všechny ty prasárny na mě zapůsobila poslední pětiminutovka... ()

kaylin

Co se snímku „Řezník“ musí nechat, to je skutečnost, že na diváka prostě má efekt. Tohle je jeden z těch filmů, který vás nenechá chladnými. Jenže je to film prostě jenom o tom, jak je možné dělat hnusné věci druhým lidem. Jsem proti nesmyslnému násilí, což je asi hlavní důvod, proč se mi podobné filmy hnusí. Ale jak říkám, nemůže se jim vzít, že prostě efekt mají. ()

rykardo

Snímek, který mě celkem příjemně překvapil dvojím zjištěním... First..., už i v Jižní Koreji zjistili, že natáčení pseudo snuffu má něco do sebe .-)..., second..., po technický stránce, resp. co se zpracování make upů a gore efektů týče a v rámci daného ranku samozřejmě, rozhodně nijak nezaostávají za svými východními (japonskými) či západními (americkými) kolegy... No a to by asi bylo, co se veškerých překvapení týče, tak nějak pro dnešek asi vše .-) ()

kapsomut

Občas nuda, občas dobrej drsnej horor. Ale bylo to natočený jedinečnym stylem, kterej se mi docela zamlouval. Bejt to v 3D, tak je to o 100% lepší záčitek! 72% ()

Scylla

Film, který ze začátku vypadá slibně se zvrhá do nechutných jatek, která po chvíli ztrácí veškerý smysl a začnou dost nudit.. film bez děje, plný nechutností... na pointu jsem nečekala (přiznávám, chyběla síla vůle... ), sál jsem opustila 15 min před koncem. Pokud v posledních minutách nastal dramatický zvrat a film vyvrcholil převratnou pointou, tak se tvůrcům omlouvám. Jedna hvězda za dobrý nápad s umístěním kamer (střídavě z pohledu oběti a střídavě z pohledu řezníka). ()

Martin741

Horory v ramci juhokorejskej kinematografie nemam teda vobec zmapovane, ale ako hororovy fanda tvrdim, ze islo o poriadnu masiarinu a cirociry masaker. Reziser Jin-Won Kim je vsak len zrucny rutiner. 65 % ()

Ruuzha

Pokud na to budete koukat jen s očekáváním krvavých jatek, dostane se vám očekávaného, ale nic víc, řekl bych že se i budete nudit. Ale zkuste to vzít z pohledu oběti, potom vám to slušně zamává s psychikou. Za nejemotivnější zážitek považuji rozhodně čekání na to co se stane, za zvuku motorové pily a nelidského řevu. A vůbec jak moc se máte rádi...? ()

animaxis

Fajn.Hororům,které mě znechutí a dají mi přitom i nějaké poselství dávám obvykle tři hvězdičky at bych jim dal méně(Lidská stonožka),nebo více(Mučedníci).Ale tohle jsem si pustil,protože to může být něco nového a ono nic,jen masochismus(extrémní) no a to mě prostě nebaví.Bohužel toto si nezaslouží tři hvězdičky ani náhodou. ()

Všivák

Pokus zahnat lidskou psychiku až do krajních mezí, aneb: Na kom Vám víc záleží. Na sobě? Nebo na svých blízkých? Tady to můžete vyzkoušet proti praseti. ()

triss

Nechutnost, na kterou je lepší hned zapomenout, pokud rádi klidně spíte. Ale zase se nedá jen tak lehce odejít (jak TOHLE dopadne...) Asi na mě ten zvrhlý svět působil opačně, protože JÁ bych nebyla na straně mučených... :) ()

HonzysKISS

Není to vyloženě špatné, spíš je škoda, že na to byl fakt malý rozpočet. Na začátku se nic moc neděje, teprve až tak v půlce filmu, kdy je hra o čas, tak už je to hustý. Přímo atmosféricky parádní, na chvíli jsem se fakt cítil v kůži toho týpka. Jenomže ve výsledku je to stejně jenom máchání kamerou a cákání krve. Chybí v tom strašně moc brutality, většina se odehrává za kamerou. Ale jedna nebo dvě scénky tam přece jen byly výborně natočený. Jinak je to celkově fajn, maska prasátka taky neurazila. Pak už to jenom dopatlal konec, který byl naprosto zbytečně natahovaný. ()

Landauer

Tenhle film jsem viděl v kině na Fresh Film Festu ve Varech v roce 2008 a teda jako musim říct, že zážitek jednoznačně 100%! Jen z jednoho filmu před tím mi bylo po odchodu z kina fyzicky zle a to bylo Osvícení od Kubricka (upozorňuju, že sledovat ho v televizi nebo na monitoru je úplně něco jinýho). U tohohle snímku jsem byl neustále v napětí a vážně musím ocenit zručnost a realističnost, se kterou Kim Jin-Won Řezníka natočil (na festivalu byl filmu uveden pod českým názvem Řezník). Řev, špína a neskutečnej stres v kontrastu s klidem a rutinou mučitelů, kteří to všechno berou jako úplně obyčejnou šichtu v práci způsobují skutečně silnej zážitek. Chápu, že doma v obejváku, kdy se divák může rozptylovat chatováním nebo něco u toho jíst, jít na záchod, kouknout se kolik je hodin a podobně ztrácí tenhle film na síle, ale v temný kobce na velkým plátně, kdy v podstatě není kam pohledem utýct je to dost silnej zážitek. Prostě nemůžu jinak než dát stovku, je to brilantně natočený, podle mě až moc dobře! ()

RomeroIsGod

Festival Otrlého Diváka. Jo tak tohle byl nářez. Největší psycho je první půlka, kdy sice nic nevidíme, ale oběti řvou jak protržený. To si člověk říká, jaký pěkný věci se dějou za dveřma. No a pak si jeden z party těch úchylů dojde i pro nás, připoutá na křeslo a začne tortura. Není to nijak přehnaný, viděl jsem mnohem horší věci, ale ta atmoška to tak nějak pěkně dokresluje - nemusíte vidět střeva aby jste pochopili, že jste v průseru. Zkrátka zoufalost na křesle. Hodně dělá prostředí prasečáku - moc pěkný prostory. Perfektní nápad s tím, že se týpek vykoupí, když magorovi poradí, co má udělat s jeho ženou. To se to ve mě kroutilo a ani nemuselo být nic vidět. Z jihokorejské provenience jeden z nejlepších kusů! ()

Rathalos

Po precitani niektorych komentarov som bol vo velkom ocakavani,ze to bude brutalna jazda,na ktoru nikdy nezabudnem,ale nakoniec moje oci zhliadli zalezitost,v ktorej pomaly 3/4 hodiny sa nic nedeje,neskutocna nuda a potom,ked sa to zacne,tak takmer ziadne mucenie a brutalita,malo krvi,len krik a kamera sa trasie tak velmi,ze ma clovek z toho nervy,videl som napriklad film Grotesque a to bol poriadny narez,toto je slabe,sklamanie ako hrom...:-) ()

Folky

Kazí to POV kamera, díky které jsem chvílemi nechápal co se děje, a první půlhodina, ve které se neděje nic. Jinak je to nechutné jen chvílemi (ale pořádně) a většinu času se spíš křičí. I tak ale dost intenzivní. ()

Al44...

Další ze série TORTURE hororů, tentokráte v jihokorejském podání. Co se týká děje filmu - zezačátku to vypadá, že se bude točit jakýsi experimentální snímek, postupně se ale režie filmu docela zvrhává a film nám ukazuje opravdové nechutnosti. Trošku mi to připomíná film Grotesque. ()

FeriusParfax

Už jsem se lekla, že jen budeme pozorovat roztřepaný obraz na špinavou místnost. Z dálky byl slyšet křik, a tak jsem se nemohla dočkat, až naše duo přijde na řadu. Trvalo to ale dost dlouho… Prasátko bylo opravdu prasátko a zřejmě mu bylo jedno, do jaké díry strká svůj klacík. Všechno vidíte z 1. osoby, a tak není o spoustu surových scén nouze. Řezání prstů, znásilňování a dloubání očí je super. Ještě lepší je ale pocit, kdy manžílek, aby unikl bolestivé smrti, vymýšlí pro svoji vyvolenou nejrůznější zrůdnosti, které bude muset podstoupit. Musí se uznat, že jeho fantazie byla ohromná. Vlastně moc ani nevím, za co dávám 3*, když mučení a nechutnosti byly všeho všudy jen v asi 20 minutách, ale celkem jsem si atmosféru a křik užila. Navíc jsem dobrá duše. Upozornění pro slabší žaludky – z třepající se kamery vám může být po chvíli šoufl. ()