Wyvern

(TV film)

Televizní film natočený pro kanál SCI-FI. Jake Suttner bydlí v malém městečku na Aljašce, které, jak tvrdí, bylo napadeno velkou nestvůrou, připomínající draka. Tento drak byl známý v mytologii jako Wyvern, který se probudil kvůli globálnímu oteplování z rozpouštějících ledovců Aljašky. Nyní se budou muset všichni obyvatelé městečka postavit této krvelačné bestii. (LIVINGDEAD)

Lachtaan

Wyvern byl jedním z těch natural hororů, jež jsem vyhlížel v premiéře kdysi ještě na obrazovkách Novy a doufal, že se mi jej podaří nahrát na DVD. Bral jsem ho jako poměrně originální kontent v moři všežravých krokodýlů a žraloků. Teď už by mi z něj ale bylo pochopitelně na zvracení. ()

oveckaoa

Takže předem chválím podobu Wyverna je pěkně vytvořený a ne žádné digitální triky. S příběhem je to horší, ale u těchhle typů hororů nečekám nikdy žádnou originalitu. Dalšík plusem je že tenhle film nemá tupý americký konec typu něco zabijem a nakonec to ožije a konec filmu. Triky jsou na dobré úrovni hodnocení bych dal 60 procent ale hvězdu přihazuji protže mě je jasné že tenhle film půjde s hodnocením dolů ostatně začínal na 50 procentech teď má 42 a kleá. ()

lennyd

Obyvatelé ospalého městečka uprostřed Aljašky se již nemůžou dočkat konce polárního dne. Ten má být ukončen oslavou slunovratu, největší párty, která se každý rok v městečku koná. Jenže pár dní před touto slavností se začínají ztrácet místní lidé, a naopak nacházet části jejich tělesných schránek, daleko od míst, kde byli naposledy spatřeni. A brzy je jasné, že městečko je napadeno mýtickou Wyvernou, která až doposud byla uvězněna hluboko ve zmrzlém ledu ... Sem tam je zapotřebí si pustit nějaké to béčko (céčko, déčko, atd), aby si člověk opět začal vážit těch - ne úplně dobrých, ale přece jen koukatelných filmů. Wyverna je přesně z této kategorie - od tohoto televizních filmu nelze očekávat žádnou velkou zápletku (hezky to napsal verbal111 - "za humny je drak"), ani herecké výkony (nevím jestli výkony osazenstva tohoto filmu lze nazvat herectvím), ani vizuální efekty (ale zase se mi líbila odvaha autorů ukázat potvoru v celé své kráse už v prvních minutách), ani nikterak inovativní zničení onoho monstra (prostě jej přejedem autem a bude to). ()

masw

Opět silně lesknoucí se počítačový drak jako jinde, ale aspoň snaha o nějaké gore efekty si zaslouží hvězdu. Další přidávám za dost vtipnou scénu s poldou ve stodole. Jde, uklouzne po louži krve. Podívá se doleva - mrtvola, podívá se doprava - druhá mrtvola. Vstane opře se o trám vyblije se a padne na zem jako v Četě. :) Další wtf je taky závěrečná scéna kdy kanadský hrdina za zvuků nějaké rockové šlápoty vyjíždí s truckem s vejcem a pak country hudba kdyz prichazi jako vitez, tou jeho viteznou chuzi, to uz jsem cekal konec s Asterixe a vyhlizel, kdy budou tancovat u ohně a žrát divočinu. :) ()

Ravi

Památná věta filmu: "Veci se dějí" hovoří doufám za vše a pokud si člověk chce vzpomenout na Dona S. Davise v dobrém, raději bych volil hvězdnou bránu. Nic naplat, že jsem se upřímně nasmál, komedii autoři točit nechtěli. Film plný otřepaných klišé a nelogismů (např. ta akce s anténou) v koktejlu namíchaném dětmi z duhy. 15% = 1/5 ()

slovan1

Opravdu bečko jak vyšité. Od příběhu se zázraky čekat nedaly. Herci různa směska, dalo by se řict, vesnických balíku. Drak celkem povedený, akorat nevím, jestli by vydržel tolik kulek, co musel při svých lovech schytat... Prostředí na Aljašce zvoleno dobře... Myslím, že kdyby se náhodou něco takového probudilo, bylo by to zrovna někde na severu. ()

wosho

S přihlédnutím na to, že se jedná o lacinou tv produkci, je výsledek velice podařený. Zvláště podařené jsou triky. Co je zde však blbé jak pumpa na saně, tak rozhodně scénář. Logika je pro scénáristu cizokrajné slovo neznámého významu. Naštěstí celý film je velice schopně natočen, vyváženě, že jsem se skoro vůbec nenudil a čas u něj plynul jako voda ve Vltavě v létě 2002. ()

Haymar

Na céčkovej tv film hodně slušně trikově provedeno. Párkrát jsem se dokonce od srdce zasmál... Vše ostatní - včetně hereckých výkonů samozřejmě příšerné! ()

Luukec

Na to jak malý rozpočet tvůrci měli, tak i přes hrozný scénář se dá na film dívat. Plný drobných klišé, kdy lidi místo aby před příšerou utíkali, popř se schovali za strom(prostě základní instinkty na přežití) zůstanou stát na volném prostranství a čumí.. Jinak se jim ten wyvern celkem povdl a větčinou ani nevypadá moc "počítačově" takže když to shrnu tak slušné béčko co vás neurazí ani neohromí.. ()

jacksax

časová neuspořádanost a obludný závěr zhatili veškeré šance na druhou hvězdu. Jinak je to slušná zábava s Donem Davisem, jako obvykle v roli vojáka, co tuší, že za vším jsou mimozemšťani. ()

Yarwen

Mohlo to vyjít na solidní dvě hvězdy, kdyby si tvůrci snímku dali práci a odstranili aspoň ty největší logické kiksy. Takto je to jen hloupá slátanina. ()

merigieren

Začátek tak nějak ujde, velká PC potvora žere na co narazí. generál Hamond ( :-) ) běhá s M16, Policie (potrhlá indiánka a přátelský šerif) jde do kytek. Stařenka provolává hlášky o bohu, místní kutil se stává hrdinou a organizuje odboj. Potvora vždy přiletí, někoho odnese, sežere, hraje si s nima. V půlce sem si začal hledat novou tiskárnu na druhém monitoru, po 15 minutách sem se vrátil akorát na zpověď hlavního hrdiny o své náklaďákové nehodě, pak zas jako vždy přilítl dráček. Oni si začli hrát s dračími vejci, obludě se to moc nelíbí. M16 pracuje na 100%. Nakonec jedno vejce ukradnou a dost pochybně lapí dráčka do náklaďákové pasti. Teď du vraždit zase já komáry :-) ()

Hapretor

Dva a půl hvězdy. Na víc nejdu. Ze začátku to vypadalo jako totální blbost. Ke konci sem si řek, že to zas tak hrozný nebylo. Na uspání super. Když při tom usnete, o nic nepřijdete. Když vydržíte do konce budete ospalí a pak krásně usnete. Dráčka mi bylo líto. Vždyť se chtěl jen napapat a rozmnožit. Pár "fórků" se zde najde. Patří to mezi ty lepší "shit béčka". ()

drankeryth

Myslel som si ze tento film bude velmi slaby, ale po zhliadnuti tohoto film som skonstatoval ze som videl aj horsie filmy ako je tento. V zapadakove z jazera vyleti obrovsky lietajuci jaster podobajuci sa na draka a zacina lovit obyvatelov toho zapadakova. Dokopy v tom filme toho moc neukazali ako obete likvidoval, ale nasli sa aj svetle vynimky ako je ten doktor bez ruky, aj ked som mal dojem ze tu ruku mal zohnutu za chrbtom a tak jeho akoze odseknuta ruka neposobila doveryhodne, ze je odhryznuta. Mohli na tom viac zapracovat ale co uz. Samotne utoky na zapadakov boli nudne a nie moc krvave na moj vkus. Zaverecne finale kamion versus wyvern boli jednoduche a sofer kamionu ho bez problemov znicil lahko bez zranenia. ()

Rathalos

Necakal som,ale fakt vydareny sci-fi horor o drakovi,ktory masakruje male mestecko,mne sa to lubilo a vobec nenudilo,bavil som sa...:-) ()

Clockwooork

Mám slabost pro tenhle druh filmů, už jen pro jejich nesmyslnost, která občas působí až záměrně. Když nevíme jak posunout děj dál... no co, hodíme tam toho draka rovnou, to mi připomíná Rodriguezovu chybějící cívku. Dračí bestie působí vcelku realisticky, teda, kromě toho že okolní svět, stromy, lidé, balonky atd. nereagují na máchání dvacetimetrových křídel. A to, jak se schoval na střeše, pak jednoho z hrdinů škrábnul do prsou a zase zmizel.. wow. Deset minut předtít přistál taky na střeše, bylo to děsivé, rány jako z děla, omítka padala... tentokrát asi přeišel po špičkách. Jo a ta legenda byla o tom, že wyvern měl furt hlad ne? Sežral vůbec někoho za tenhle film? První oběť byl doktor, zbyla po něm ruka a kdeže, doktor přece jen omdlel protože mu drak ukousl ruku a pak ji vyplivl u silnice, asi mu nechutnal... jooo, mám rád ten film:) ()