Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy. (oficiální text distributora)

filmharmony

...je jednoduché vzít v zásadě banální příběh a rozcupovat ho na kousky... jenže Oplev to neudělal... nechal ho plynout a vyrůstat ze sebe sama a vrůstat do každého, kdo takovéto zrcadlo vidí... ...je nepochopitelné, že přes všechny zkušenosti lidstva nechápeme, že každá ne-láska posílá všechno a všechny do "někam"... pevně vystavěný příběh a robusní přímost neuhýbá... ()

majo25

Začiatok sa mi páčil viac. Príbeh vyzeral vierohodne, postavy sa chovali 'normálne', jehovistická viera bola ukazovaná ako každá iná viera/sekta so svojimi muchami i prednosťami. Postupom času sa to začalo čiastočne meniť a takmer všetko začalo byť iba čierno-biele. Že bola hl. hrdinka blbá, to sa samozrejme dá prepáčiť, ale že sa nevedela rozhodnúť, na ktorú stranu sa má pridať a neustále toto rozhodnutie menila, neustále klamala, pritom bola vychovávaná v celkom inom duchu (kde Jehova všetko vidí, samozrejme aj klamstvo), vyzeralo všeliako, len nie vieryhodne. Remeselné spracovanie bolo fajn, obsadenie veľmi fajn, ale čo sa týka hereckých výkonov, som u škandinávskej kinematografii zvyknutý na lepšiu kvalitu. ()

dr.fish

Od první minuty filmu je jasné, že jde o vyjímečný snímek, hlavně co se týče atmosféry. Lovestory, které prožíváme s mimochodem velmi zajímavou mladou hrdinkou, je strhující zejména díky jejímu členství u Jehovistů. Nejedná se vůbec o nějaký sektologický rozbor, režisér prostě využívá nabídnutý prostor, a to velmi netradiční. Pro českého ateistického diváka to znamená až pobouření náboženskou demagogií Svědků Jehovových, to je však zde vedlejší. Jde o zásadní rozhodnutí postavit se na vlastní nohy i za cenu ztráty nejbližších. Většina z nás před toto extrémní dilema nebyla postavena, a z toho především režisér Oplev těží. To musí sebrat každého, pokud je to vyprávěno realisticky. Zde sice místy tvůrce sklouzává k zaujatosti, ale jakoby si to v poslední chvíli uvědomil, stáhne svůj odsuzující verdikt zase zpět a věnuje se jen popisu situace. A tak přesto, že jsme podvědomě tlačeni emocemi do výbuchu vzteku a zničení všech Jehovistů atomovou bombou, rozhodnutí zůstává jen a jen na nás, jelikož Oplev natočil vlastně jen "krátký film o lásce"....P.S. nepřeceňoval bych jeho protijehovistické poselství!!! ()

danliofer

Film by klidně snesl 15 minut navíc, aby aby mohl jít trochu více do hloubky. Jinak ale velmi slušná rekonstrukce příběhu, který vyvolává spoustu otázek, na něž ve filmu bylo odpovězeno jen částečně... Rozhodně ale upozornil velkou měrou na fakt výmývání mozků a absolutní netoleranci vůči odlišnému. Pokud si totiž pevně stojím za svou vírou, mohu být absolutně bez obav otevřený všem ostatním... Představitelé některých náboženských směrů mají před sebou ještě dlouhou cestu k Bohu... Toto se filmu podařilo sdělit velmi decentně, přesto jasně. ()

Woody77

Komu este nezaklopali na dvere domu? Takych bude ozaj malo. Stale zoberiem ich podklady slusne podakujem a poviem porozmyslam. Viac sa k tomu neda povedat pretoze sila slova a ich presvedcenie je tak trochu duchovne sialenstvo a zaslepenost ktoremu ja celkom nerozumiem . Pribeh je presne taky ako som cakal kde farba je iba biela alebo cierna. Nic medzi tym. Film je na svoju temu vyborne spracovany a cloveka dokaze zaujat. 4 hviezdy a 75%. ()

tatanapope

Film nás zavede do rodiny svědků jehovových a jejich víry a jednoduše, přirozeně a otevřeně nám ukáže odvrácenou tvář této víry a jak může z lidí dělat prakticky nemyslící fanatiky, Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko ()

ecceHOMMO

Film, ktorý vkusne a nenásilne poukazuje na iný pohľad vnímania sveta, lásky k bohu a života samotného. Ale i to ako sa tieto väzby môžu pretrhávať, a ako sa človek dostane na križovatku a musí sa rozhodnúť ktorou cestou života sa vydá ( pričom nech sa rozhodne akokoľvek, nechá za sebou niekoho milovaného). ()

terunka003

Jehovistické, zamilované, životní, vymývací, realistické, zvrácené, těžké. Celkem ukázkový příběh o tom, co dokáže z lidí udělat fanatická víra v Jehovu. Chtělo se mi zvracet během filmu o jejich představách světa s Jehovou. Jen jsem čekala kdy to hlavní hrdniku trkne a odtrhne se i přes jejich vyhrožování. Herecké výkony milé, hudba taky, postavy se správně úchylnými charaktery. ..a zkuste mi tu teď zazvonit.. ()

DonHUS

Čtvrtá hvězda je spíš za zajímavé a neobvyklé téma. Jinak vcelku obyčejný příběh, ve kterém jsou zapracována většině lidí známá fakta o jehovistech. Dalo se z toho vymáčknout víc. 70% ()

Mytologie

Psychologická sonda do života rodiny věřící v Jehovu a konec světa. Detailně zahraný vzájemný vztahy, křivdy, manipulace, přátelsví a pravidla. Děj se točí ve víru vzájemnýho štěstí a neštěstí. Sára je nucena volit mezi láskou a svobodou nebo rodinou. ()

Tomatáš

Velice silný snímek ze života lidí, kteří by právě tento film potřebovali vidět nejvíce. Zjistili by totiž, v jaké velké lži žijí a jak absurdní je jejich jednání. Doufejme, že "Svědci" časem zcela vymizí a stanou se z nich lidé, věřící hlavně v sami sebe a žijící svůj život pro sebe a ne pro někoho, kdo je pouhým výmyslem a dalším symbolem největší lži dějin lidstva. ()

dANo

Jednoznačne plné hodnotenie! Tento film ma zaujal od začiatku a nenudil som sa až do konca. Svet Svedkov Jehovových mi bol doteraz neznámy a po tomto zážitku som priam šokovaný... Sáre som celý čas držal palce a ten záver bol teda parádny. Toto treba vidieť a odteraz budem sledovať, čo pán Oplev zase natočí, lebo to, čo som zatiaľ videl, bolo výborné. ()

Kurikmoon

Spokojnosť. Film venujúci sa Svedkom Jehovovým som videl prvý krát. Konfrontácia dvoch svetov, láska, emócie, hodnoty. A pre mňa navyše osobito krásna a charizmatická Rosalinde Mynster, ktorá sa mi do roli Sáry hodila. To verdener je film bez agresie, pôsobiaci rovnako príjemne ako spomínaná Sára. ()

shabazza

Čekal jsem něco víc. Víc o sektářství, víc o samotném (ne)fungování, prostě něco víc. Takhle to byla jenom smyčka o opouštění Svědků Jehovových a následném odtržení od rodiny. Dalo se z toho vytřískat daleko víc, než jen stručný a odlidštěný popis jedné události. Conclusion: Veskrze průměrný snímek, který ve mě nezanechal hlubší stopu a o kterém si za měsíc budu pamatovat jen to, že tam hrála moc pěkná slečna :-) ()

ZkuKol

Zajímavá sonda do života jehovistické komunity. Bohužel je postavená na schematickém a často klišovitém příběhu (ač je podle skutečných událostí). Oceňuji herecké výkony i poměrně nevyhrocené zobrazení fungovaní sekty. Ale Oplev moc neumí vyprávět, takže se to po hodině začíná táhnout, emoce nepropuknou a klišé je trošku příliš. Nejvíc mě ale zklamala kamera, takhle rutinní televizi už jsem dlouho neviděl. Sára je mladá slečna žijící naplno dle jehovistických způsobů, potká ateistu Tiese a zamilují se do sebe - to ale vede k vyloučení z komunity... 55% ()

dita.krizova

"Věř v Jehova a nezemřeš..." Poněkud silné drama o lásce a ujasnění si své víry, zaujalo mě, ale neuchvátilo. Konečně je tu pohled to "vnitra" sekty - vždy mě zajímalo, jak to tam chodí. Fanatické zapálení lidí o záchranu lidstva, mě udivuje. Příjemný a přesvědčivý výkon hlavní herečky, herec co hrál Teise, mi zas až tak nesedl. ()

vitekpe

Mlada Rosalinde Mynster predvedla vynikajici vykon v tomto komornim a neprijemnem filmu. Pripravte se na pomale tempo vyvazene ovsem tezkym obsahem. Bez pochyb stoji za videni. ()

gutshoter

Dost realisticky a tvrdě vyprávějící příběh o absurdnosti nesmyslné víry, která zabočuje až tam, kam by to nikdo nečekal. Je neskutečně těžké vymanit se z něčeho, čemu jste přirozeně nuceni od narození a je to samozřejmě pochopitelné. Čest a respekt těm, kteří nějakou cestou dospějí k pravdě. Film k zamyšlení a vysvětlení ortodoxní víry svědků Jehovových. ()