Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy. (oficiální text distributora)

Iwiiik

Tenhle příběh známe přece všichni. Romeo Montek je vcelku normální jinoch, žijící demokratickým životem, zatímco Julie Kapuletová je fanatická vyznavačka svalnatého superhrdiny z Horních Jehovic. Montekovi a Kapuletovi se nemají příliš v lásce, protože rod Kapuletů odletí na meteoritu do země zaslíbené a pohanští malověrníci Montekovi budou zatím pouze potravou pro sympatické červíky. Ale jak už to v životě chodí, dva mladí blázínci si k sobě cestičku najdou i přesto, že Julie musí překonat systematický mnohaletý výplach mozku a Romeo zase vztah s praštěnou sektářkou. Moc hezké, však velmi syrové dánské drama vypráví příběh o zapovězené lásce a odhaluje pravdu o zákulisí psychopatické komunity rozdavačů Strážných věží. ()

siloalampa

Žijem svoj život a neviem koľko času mi ešte zostáva. Jedno viem však iste. Nerád strácam čas pozeraním filmov, ktoré idú totálne mimo mňa, nezabavia ma, nič mi nedajú a ukracujú chvíle, ktoré by som mohol využiť omnoho efektívnejšie. "To verdener" mi život rozhodne neskrátil. I keď som od neho vôbec nič nečakal, dokázal ma plnohodnotne zaujať a istým spôsobom donútiť kotúľať myšlienky v mojej hlave. A to mám od Jehovu rozhodne ďaleko. ()

Toochman

Dobrý, silný film. Jeho problémem je jen to, že právě ti, kteří by ho nejvíc potřebovali vidět, se na něj nikdy koukat nebudou. Viděli by totiž především naprostou absurditu své víry a svého jednání. ()

Chosef76

Velmi hluboký film, který mě jen utvrdil v přesvědčení, že Bůh, ať už nese jakékoliv jméno, je jednou z nejrozšířenějších forem lidské slabosti. ()

Saintcrux

Jednoduchý ale silný príbeh od dánskej produkcie. Sára ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím viera,rodina alebo láska. Film ,ktorý nazrel hlboko do prostredia Svedkov Jehovových vás donutí sa zamyslieť nad tým ako viera nezmyselne rozdeľuje ľudskú spoločnosť a vytvára vierou zaslepené skupiny ľudí. ()

polonius

Určitě hodně realistický pohled do světa lidí ovládaných jinými lidmi prostřednictvím víry. Film, který je jistě užitečné vidět, ale zpracování mě nějak zvlášť neuchvátilo. ()

Monty2729

Až mrazí, když vidíme co s lidmi může udělat bezmezná až extrémní víra....krásné zobrazení toho, jak těžké je vzpepřít se takovéto instituci, která pohltí celý váš život. ()

Milda003

Velice silný námět na scénář a opravdu realisticky zahrán dvojicí hlavních hrdinů kteří jsou alespoň pro mne neznámí. Myslím, že tento snímek by si neměl nikdo nechat ujít, už jenom kvůli nahlédnutí do zákulisí podivné kultury Jehovovy. ()

han.ci

Výborný film, nemám co vytknout. Dozvěděla jsem se něco o Svědcích Jehovových, k tomu se přidala romantická zápletka a já chrochtala blahem. Ústřední dvojice je moc sympatická a já jim věřila všechno. ()

elleyne

Jdu hodnotit dřív, než si přečtu zdejší komentáře. Film byl natočený opravdu dobře, zanechal ve mě hluboký dojem. Režisér se daného tématu zhostil na výbornou, nic zbytečně nepřeháněl. Navíc je moje hodnocení subjetivní. ()

gicous

Oddělené světy se na můj vkus až příliš točí v bludném kruhu. Hlavní hrdinka neustále váhá mezi dvěma světy. Chvíli se kloní k rodině, a tedy k svědkům Jehovovým, aby jen o pár minut později znovu přeběhla k Teisovi. Ve filmu se tak děje několikrát bez nějakých větších následku pro Sáru nebo její rodinu. A nakonec opustí všechny, což je vzhledem k předcházejícímu ději naprosto nelogické. Na druhou stranu nabízí film velmi atraktivní pohled do uzavřené komunity lidí, která funguje podle zvláštních a pro normálního racionálně uvažujícího ateistu až hrůzunahánějících pravidel. Nejvíce ze všeho mi přišlo ubohé, jak členové sekty učí děti odmalička následovat vzor jejich rodičů, kteří jim namlouvají nesmysly a lži. Potlačují jejich individualitu, nepodporují je v dalším vzdělání a učí je své rozhodnutí schovávat za vymyšleného a iluzorního boha. Kdyby náhodou chtěli v dospělosti komunitu opustit, tak by museli odejít od všeho, co jim je drahé. Sára to dokázala. Já osobně bych asi takhle silný nebyl, a proto má moje veškere sympatie. Oddělené světy se pyšní neokoukaným námětem, který se ale zbytečně zaseknul na jednom místě. Filmu se pak až do konce nepodařilo z tohoto začarovaného kruhu vymanit. ()

nula87

Trochu zklámání kvůli příliš polopatistickému podání. Film není schopen správně pracovat s emocemi, což je v tomto žánru asi to nejdůležitější. Jako niterrný pohled dovnitř sekty poučné, jako drama ne tolik zajímavé. 60% ()

bezslipov007

Velmi zaujimavy pribeh aj namet, preto to hodnotim mozno trosku vyssie ako si film zasluzi. Kazdopadne je to velmi pekna sonda do zivota sekty, pricom je vyrazny aj psychologicky aspekt. Nemyslim si, ze by tvorcovia sa snazili o nejake ociernenie jehovistov, pripadne nejake moralne sudy. Film mi pride realisticky a naozaj vie vtiahnut divaka do deja aj ked sa odohrava viacmenej v komornej atmosfere. Severske filmy sli v poslednom obdobi velmi vysoko s kvalitou a naozaj je to velmi zaujimavy kusok. Mozno by nebolo zle, kebyze si tento film pozrelo aj par jehovistov, mozno by ich v podchodoch s casopismi v ruke postavalo menej. ()

Luuzyka

Hodně zajímavý snímek, ukazující fakta o životě členů sekty svědků jehovových. Film má originální náměť a představa, že někdo takto skutečně žije, může mnohým připadat bez nadsázky bizardní. Nejšílenější je pro mě představa narození se do takové rodiny, protože v tomto případě člověk v podstatě nemá na výběr. Buď bude v sektě a bude se řídit jejich kontroverzními zákony, anebo ho rodina odmítne a do konce života už ho nebude chtít vidět. Bohužel zajímavé téma nebylo podle mě dotaženo do konce. Nejvíc mi vadil nejasný závěr filmu, protože jsem celou dobu čekala na životní rozhodnutí hlavní hrdinky, ale ve finále se divák nic nedozví. Také by mě zajímalo víc informací o jejich životě. ()

SAINTS

Pomerne dobre zdokumentovana drama,ktora predstavuje uzavretu skupinu Jehovovych svedkov.Ukazuje to niečo čo nam svedkovia nepovedia,ked nam klepu na dvere,ale nejde o nenavistny film.Hlavna hrdinka,je uväznena medzi laskou k neveriacemu priatelovi a laske k svojej rodine.Vo svete Jehovovych sa tito dvaja navzajom vylučuju. ()

Micoldee

Co můžu dodat. Další film s náboženskou tématikou a opět pecka. Poznámka: zde můžete vidět vzácný úkaz obdržení pochvaly od rodičů za rozhodnutí vykašlat se na školu. ()

PlysovyMacko

Taka nezazivna drama o mladej žene, ktorá spolu s jej rodinou patria k jehovistom. Zoznámi sa s normálnym mužom a ten kvôli nej vstúpi do sekty. Potom sa to otočí a ona sa zriekne svojej viery, čím ju jej rodina úplne odstrihne. Väčšinu filmu sledujeme rozhovory medzi hlavnou hrdinkou a jej rodinou alebo s jej novým frajerom a všetci jej niečo vyčítajú. ()

lulu37

Nahliadnutie do sveta svedkov jehovových alebo mám povedať izolátorov, vypočítavých vymývačov mozgov, krutých fanatikov? Sára je spätá s rodinou, ale láska ju ženie k úvahám, či je viera dôležitejšia ako jej najbližší... ()