Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy. (oficiální text distributora)

macherano odpad!

Tak na toto neviem co mam povedat s objektivitou snimku to nema ale absolutne nic spolocneho je to tak zaujaty film namiereny proti tomuto nabozenstvu ze dovy a dopo. Veci vytrhnute s kontextu ludi to postavy uplne proti tomuto nabozenstvu lebo ho ohovaraju filmy,media,ludia a pritom nic s toho nie je objektivne sa spamatajte ze to co vidite v mediach je pravda. Ja poznam babu ktora si nasla chalana mimo nebola vylucena zobrali sa a funguju dalej bez toho aby sa ona niecoho vzdala najlepsie to predsa vedia oni samy tak sa ich skuste opytat priamo ako to funguje a uvidite od tych ludi co su tam nie od tych ludi s novin a rezisera ktory povie hercom co maju robit a nikdy v zivote tam neboli a osobne nikoho nepoznaju.. Najprv si zistite fakty a potom ked mate overene pre a proti hovorte. Vsetci sa nechavate unasat jednym nazorom od tych ludi co o tom nic nevedia a potom to tak vyzeraaa....a presne takto sa robia akoze objektivne nazory ked je takato objektivita vsade tak sa necudujem ze svet vyzera tak ako vyzeraaa... ()

augustin43

Příběh který klade ty nejhlubší otázky. Že si jich zřejmě většina diváků nevšimne není chyba filmu. Ostatně kdoví, zda si jich všimli autoři filmu. Lež a pravda se tu prolínají jak ve světě proklínané sekty, tak ve světě tam "venku". Hrdinka se osvobozuje od pokrytectví sekty a většina diváků tomu asi fandí. Jen si možná nevšimli, že se vymaňuje z pokrytectví pokrytectvím. Ze lži - lží. A za sebe musím říci, že "pravda" Svědků Jehovových v tomto filmu podle mého názoru o mnoho převyšuje "pravdu" těch ostatních. Pokud jde o Armageddon, trochu se zaměňuje víra v něj a přání Armageddonu. Tento svět jak jej známe je konečný bez ohledu na to jestli si to Svědkové nebo my přejeme. Před sto lety byla možná relevantní diskuse o konečnosti Země a lidského života na ní. Dnes snad nikdo nepochybuje, že Země se vypaří, pokud neskončí dříve lidským zásahem. A věřit v nesmrtelnost života, v nesmrtelnost duše, není fanatismem, ale vírou velké většiny lidí tohoto světa. Není vůbec vyloučeno, že ti co věří v současnou smrt těla a života mají pravdu, stejně tak ovšem není vyloučeno, že ti co věří ve smrtelnost těla a v nesmrtelnost života mají také pravdu. Každému se možná dostane podle jeho víry. Hrdince jsem tolik přál, aby se stala misionářkou Svědků nebo aby podržela to co je pravdivé a odvrhla jen to co je falešné, ale tento příběh ukázal nejen jak je to těžké, a především, že tento proces osvobození od lží k sobě i druhým nikdy nekončí. Ať už jsme v sektě nebo ne. Ať jsme věřící či nevěřící. Přinejmenším do doby dokud dýcháme tento vzduch. ()

Figuto

Jak se takoví lidé vůbec mohou vyskytovat? To je tak všechno, co mě napadá. Toto (ne)myšlení nemohu pochopit. Film může zaujmout spíše ty, kteří se touto problematikou nezaobírají. Pro obeznalé spíš ztráta času. ()

Calvus77

Děkuji za zprostředkovaný pohled do světa, který neznám a kterému nerozumím. A děkuji Bohu, že jsem svobodný člověk se svobodnou vůlí. ()

mkay

Velmi zajímavý film o tom jak strašně může život poznamenat člověka špatnou vírou. doporučuji se na tento film podívat stojí za to ***** ()

nihiliste

Není moc filmů, které by mne donutili přemýšlet o obsahu ještě dlouhou dobu po shlédnutí. Oddělené světy to dokázaly a čeho si cením ještě víc - film není z dílny USA. Perfektní autentický pohled do světa kontroverzního náboženství. ()

Wlacho

Čakal som väčšiu škandalóznosť, interakcia s "vonkajším" svetom je čisto cez Teisa a dve scény s jeho rodičmi. Ale inak fajn. ()

Iveta47

Absolútne vymývanie mozkov a ľudia sú stále nepoučiteľný.Asi ich láka predstava,že budú vyvolený a zchránený na nejakom vesmírnom korábe.Inak dobre realisticky zobrazené,že niekomu je ich boh viac,ako vlastné dieťa a ak sa vzoprie ich viere treba ho vylúčiť zo svojho pokryteckého života.Smutné. ()

mirasul

Fascinující a přitom civilní výpověď o fungování některých náboženských společenství, kterým se pro svoji duchovní oddělenost od světa říká sekty. Podle mě ideální film pro každého, kdo chce vědět, co to jsou sekty a především co dokážou udělat s rodinou. Ale také pro každého člena jakékoli církve, neboť nastavuje vyvolává spoustu důležitých otázek: Jak je důležitá svobodná vůle? Má církev právo rozbíjet rodinu? ()

Martazoe

Jelikož jsem měla v rodině páreček jehovistů, tak vím, že všechno, co je v tomto filmu, je bohužel pravdivé. Nejsmutnější je zavrhnout členy své rodiny jen proto, že se nechtějí podřídit manipulaci členů sekty (dodnes nevím, kdo za svědky vlastně stojí) a tak nevítězí láska k blížnímu, ale chladný egoismus a vláda dogmatu. Film je velmi syrovou ukázkou toho kam až může zajít náboženský fanatismus a jak moc je těžké oddcházet z takové skupiny, když víte, že vás vlastní rodina zavrhne. ()

JanTroJ

Severské dramata vesměs nikdy nezklamou a dějových zvratů a emočních chvil zde můžeme sledovat požehnaně. Tento film mne zajímal především tím, že je postaven na skutečných základech. A byl jsem překvapen, že se ve většině případů tento snímek drží reality. Překvapení bylo také to, že se Oplev snažil držet nezaujatý postoj ke Svědkům Jehovovým, i když jde vidět, že musel být velmi ovlivněn subjektivním pohledem Tabity. Je pravdou že ve filmu můžeme vidět pár vyloženě přehnaných možná až fanatických postojů a názorů, které Svědkové určitě nezastávají. A neschopnost dívky, kterou obstojně zahrála Rosalinde Mynster, si obhájit jakýkoliv svůj názor jenom pěkně podporuje veřejné mínění, že Svědkové jsou jenom slabomyslné ovce nemající vlastní názor. Nicméně všechny snímky točené na základě skutečných událostí jsou těmito událostmi pouze inspirované a v tomto případě inspirované subjektivním pohledem jedné osoby. Však to známe, dítě donese domů špatnou známku za kterou v žádném případě nemůže a osočuje svého kantora z možná až zločinných úmyslů a skutečnost může být jiná. Záleží proto jenom na naší vyzrálosti a inteligenci čemu budeme věřit. ()

pavlosji

Dozvíte se vše co asi víte. Ale dívat se na to je jiné, než to jen vědět. A víte co je strašné? Že se to děje. ()