Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy. (oficiální text distributora)

ruhebitte2010

Tento film může zcela ocenit a pochopit jen ten člověk, který má nějakou osobní zkušenost nejen s lidmi co rozdávájí v metru časopisy s náboženskou tématikou, ale zná někoho kdo si tím vším prošel. Možná by nebylo od věci pouštět tento film ve škole dospívajícím dětem, aby nedocházelo k rozvrácení rodin, nešťastným životům nebo k tomu, že někdo odmítne přijmout krevní transfúzi. Většina náboženství se tváří mírumilovně a láskyplně, ale paradoxně může být peklem na zemi. Ke komentáři Alistair : objektivní tento film rozhodně je, něco o tom vím. ()

Bohemák

Pouštět na všech základních školách! Svědci jsou většinou příjemní a vpostatě slušní lidé, ale jejich komunita se doopravdy ke svým odpadlíkům chová tak drsně, jak to film líčí. Jinak to není nijak zvláště vydařené psychologické drama, ale skvěle vybraní herci a velmi umně do příběhu zasazená důležitá fakta o sektářství zaslouží absolutní hodnocení. ()

DannyBoy80

Nemůžu jinak. Místy jsem to docela prožíval, protože sektářství typu Jehovistů úplně nesnáším. Bylo tam krásně ukázané jaké jsou to ovce, bez vlastního názoru a že jejich život je v podstatě prázdný. Škoda, že nebylo nazačeno jak pohrdají jinými lidmi a cítí se nadřazení. I když jsou v podstatě nevzdělaní a učení považujou za zbytečnost. A rozhodně nebylo naznačeno, že ti jejich starší žijou v luxusu, chlastají, chodí do bordelu atd. Perfektní film, ale osobně bych ještě přitvrdil. ()

Shimargh

Všechny tyhle fašounský sekty, ať už je to ta katolická, židovská, muslimská a já nevím jaká ještě, měly už dávno zmizet z povrchu zemského. Je to jen zvrácená vymejvárna mozku, aby se lidé dali lépe ovládat. Snímek to ukazuje si myslím reálně až má člověk chuť vzít tyč a jít vymlátit pár Jehovistům zuby. ()

Disease

Čekal jsem protijehovistickou agitku a naštěstí jsem se nedočkal, ale... Právě díky tomu je film neslaný nemastný a hlavně dost zkratkovitý. Zkrátka čekal jsem větší psychodrama. ()

Nethar

Už je to trapné, jak se u těchto dánských filmů neustále opakuji, ale prostě je to tak - další psychologická sonda do jedné rodiny, žádná velká výprava, ale dramatický a trochu stresující rozbor mezilidských vztahů. Zde na pozadí svědků Jehovových. Nenudil jsem se ani trošičku. ()

Kratoc

Sonda do prostředí náboženské sekty. Neuvěřitelná svou upřímností a odzbrojující tím, že je vše založeno na skutečném příběhu. Film mne zasáhl a myslím, že nemá cenu ho nějak více komentovat, děj stejně nepopíšu a říkat, že to bylo skvělé je stejně zbytečné :) ()

ursinko

Vynikajúce herecké výkony, neopozeraná téma, spracované veľmi dobre. Z toľkej "lásky" svojich "najbližších" bolo človeku pri sledovaní až nepríjemne. Je hrozné, ak otec miluje "niekoho v koho verí" viac ako svoje deti. ()

amfetamin

Šťastný člověk, kterému se ještě nikdy neobjevili před dveřmi spasitelští Jehovisté. Tento film vás provede jejich světem Světem, který je pro mě, jako ateistu, úplně cizí. Polovinu filmu jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a žasla, kam až může. takový náboženský fanatismus zajít. ()

Santino7

Príbeh dievčaťa, ktoré stojí pred veľkým rozhodnutím. Dva diametrálne odlišné svety a je len na nej, ktorý si vyberie. Tento film si cením hlavne pre to, že mi umožnil nahliadnuť ako fungujú Svedkovia Jehovovi (neviem posúdiť na koľko to zodpovedá realite ale obávam sa, že dosť), ich pohľad na svet a oddelenie od ostatných. A k tomu všetkému je tu skvelá dramatická línia, dobre spracované dialógy, neokukaní herci (aspoň pre mňa ako človeka nie príliš znalého kinematografie z týchto kútov sveta určite). Páči sa mi tá myšlienka, dievča, ktorému sa kvôli láske postupne odcudzuje všetko to, v čo ju rodičia vychovávali odmalička. Rozhodne zaujímavý počin, ktorý sa oplatí vidieť. 4/5 ()

Echelon1

"Jonáš odporoval starším, preto je vylúčený." Odporoval v čom? „Po vylúčení s nimi nesmieš hovoriť?“ Svedkovia väčšinou neodporúčajú s vylúčenými stretávať sa. To ale neznamená, že nemôže, alebo nebodaj nesmie rozprávať. I keď mnoho svedkov koná podľa prvej možnosti. Ale vlastne oni to aj pekne v tom filme sami (a pritom neúmyselne :D ) obhájili. Vylúčená začne všetkým hovoriť, že klamú a pod. i keď sama tomu celý čas bez problémov verila. Koľké to pokrytectvo. Jej napochodovanie pri pohrebe bolo len ukážka typickej odpadlíčky: „Vylúčili ste ma, pretože som porušila biblický zákon, takže odteraz mám pravdu ja.“ Čiže je jasné a najlepšie, keď taký človek bude čo najďalej od členov zboru. /// Pre Jehovových svedkov skvelé ponaučenie, ako sa veci ľahko môžu zvrtnúť, stroskotať a ako ľahko môže človek zlyhať, keď je slabý. Pre všetkých ostatných...No v komentoch to popisujete dosť. Dialógy a situácie sú prekvapivo trefné a vierohodné. Ale z filmu cítiť ten náklon proti svedkom: svedkovia sú predsa blázni, ktorí sa držia nejakých „bezvýznamných“ pravidiel. A čo tá kravina na konci: Miluješ otec Boha viac než mňa? Áno. Prečo? Je môj stvoriteľ, nebeský otec. A dá mi večný život. Vieš čo, oci. Myslím, že je to od teba veľmi sebecké. ÓÓÓH, tak uzemňujúca a trápne komediálne vykonštruovaná hláška jak zo šľabikára. Pozabudli dodať, že sa to isté týka aj jej, lol. :D ()

petikacka

Další mé Oplevovské setkání s jeho filmy. A zároveň další mé setkání se skandinávskými jehovistickými sektami, kterými jsou bývalé vikingské ostrovy celkem dost obsazeny. Hlavně tedy v malých městech a spíše na severu, ale přesto hojně. Pro mě jako ateistu je to naprosto nepochopitelné, že zrovna tam to má takový úspěch. U nás se o získání oveček taky pokoušeli a i já jsem si tím prošla. Nejdřív jsem se pořád vymlouvala, proč s nimi nemůžu momentálně mluvit, ale oni jsou prostě kurevsky neodbytní. Jelikož jsem člověk, který tenkrát neuměl prostě poslat někoho do prdele, tak jsem si psala do kalendáře, kdy mají přijít, abych někam zmizela. Až mě to přestalo bavit a prostě jsem jim řekla, že mě to nezajímá. A oni odešli! Ovšem co je z filmu znepokojující je to, že když už tam jednou jste, tak je strašně těžké odejít. A pokud si stojíte za svým, tak vás vypudí vlastní rodina a to je ten největší hnus na té jejich jakože "víře". Raději nechají zemřít vlastní dítě než aby mu dali transfúzi. No prostě vymývání mozků z roku nula do 21. století. Tak s tím všichni sektáři běžte do prdele!!! Za mě 90% ()

Badel

Autoři se, ve snaže poukázat na fanatismus jehovistů, dopouštějí naprosto stejné dogmatičnosti. A protože nejsem fanoušek nalejváren, není mi sympatická ani jedna strana. A přitom téma je dobré. ()

Galahad

Film je sice dost popisný, s malým důrazem na dramatickou linku a s minimálním patosem, řekl bych typicky evropský, nebo typicky dánský, ale vůbec to není na škodu věci, ono někdy stačí jen konstatovat. Stendhal kdysi napsal, že boha omlouvá jen to, že neexistuje. Zato tuhle bandu zabedněných idiotů neomlouvá nic. Postavy v hlavních rolích byly skvěle civilní, skvěle vedené a skvěle zahrané. ()

Ippolito

Nejzajímavější na filmu byla zajisté tématika - láska jehovistky k nejehovistovi. A už samotné téma vyhání hodnocení k nebeským výšinám. Dalo se z toho ale vyždímat víc, mnohem víc. ()

Rokle

Zprvu jsem si říkal, proč je té holce zatěžko opustit rodinu a vše okolo. Je však pravdou, že když se člověk otočí a najednou má ze života vynechat velký kus svého okolí (rodinu, přátele) a vyběhnout na trať života od začátku, není to tak lehké. I proto má to zdánlivé tápání mladé dívky, která nikdy nepoznala nic jiného, své odůvodnění. ()

agassi68

Nič nové som sa nedozvedel, ale o to ani nešlo. Tvorcovia filmu to poňali veľmi civilne a tak postupne cez osud najstaršej dcéry svedka Jehovového vám ukážu v skratke život tejto sekty a ich základné pravidlá. Potom zápletka s neveriacim liberálom a na záver zvíťazila láska nad vierou. Pekné.. ()