Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

ashtangi

Po shlédnutí Precious, Avatara, Sherlocka Holmese, District 9 atd. mi tento film přišel nudný. Clooney hraje ve všech filmech naprosto stejně a tam mi to přišlo jako Danny Michael Clayton parťák v letadle. Nějakou nominaci na Oscara bych pochopil, ale ne v kattegorii nejlepší film :-O ()

Fifer

Souhlasím s Civalem, je to bohužel přílíš mainstreamové, ačkoliv oceňuji, že se Reitman nevydal cestou typického hollywoodského happyendu. Problém tkví v tom, že ač si film hraje na nějakou sondu do duše moderního obch. cestujícího,tak ten námět tu byl už tisíkrát. Film neříká nic nového, ale je výborně natočen a dobře se na něj dívá. Myslím, že Reitman má talent, otázkou je, zda-li by vůbec sehnal peníze na film, který by tolik nesmrděl mainstreamem. Lidé jako Ryan se totiž dle mého názoru neusazují proto, že si najednou po x letech uvědomí přednosti partnerského života, ale proto, že se začnou bát smrti a samoty. A film o takovém hrdinovi bych viděl daleko radši, film o člověku, který se usazuje jen z nouze a z vlastních sobeckých pohnůtek, nikoliv proto, že "prozřel". Ale takové filmy komerční sektor nedělá. O to víc člověka naštve, když někdo nakousne zajímavé téma, ale nacpe je do mainstreamových pravidel. ()

melloun

George Clooney nebyl vůbec špatný, ale už druhý den jsem měl značné problémy vybavit si, na co jsem se to vlastně včera díval. Ač jsem se hodně snažil, nepodařilo se mi v Lítám v tom nalézt žádnou spásnou myšlenku, která by tomu dávala jakýkoli punc vyjímečnosti. Navíc takové nepříjemné množství klišé jsem už dlouho dobu nikde neviděl. ()

Gastovski

Už úvodní skvělý song mě naladil na tu správnou letovou trasu, od které jsem se už neodklonil. Snímek, který je komický i tragický zároveň. Clooney je kavalír jako vždy, Vera Flaminga je kočka jako vždy. Co víc ještě chtít? ()

TomasKotlant

Ač to není úplně mainstreamová komedie, nepřináší příliš svěžího větru. Vtipy jsou poměrně povrchní a nějak zvlášť mě to nepobavilo. Jediný výrazný přínos vidím ve faktu, že když už se schylovalo k očekávanému happy endu, přišel trochu nečekaný zvrat, ale byl natolik neoriginální, že to filmu až tak moc nepomohlo. Clooney působí sice docela věrohodně, ale je po celou dobu poměrně málo výrazný a jeho kolegyně Anna Kendrick ho v nejednom záběru zastínila. Celý film na mě působil jako laciná masová zábava, která sice má svou úroveň, ale od Reitmana jsem čekal trochu více tvůrčí invence. *** Ve zkratce: Film o tom, že vyhazování lidí z práce je ta nejúžasnější profese na světě. (Letní kino Pernštejn 2010) ()

jane1106

Tak to mě vůůůbec nevzrušilo. Stejně jako Juno, z toho vyplývá, že Jason Reitman asi nebude režisér pro mě.:) ()

Juja

Přiznávám, čekala jsem happyend a probrečela závěr...ale ať žije realita, dělá z toho lepší film:) ()

Wawer

Už ani nevím, kdy jsem naposled viděl romantický film, kterej vypadal na první pohled tuctově předvídatelně, ale nakonec skončil úplně jinak. Námět výborný, herci výborní, jenomže je to sled dobrých scén doplněných nějakou tou omáčkou, jinými slovy výsledek působí velice tuctově, vyšumí z hlavy a zbyde po něm jen pár fragmentů, jako např. poučení o tom jak se prochází přes kontroly na letišti. ()

jasanka

Když jsem na trailer tohoto filmu narazila úplnou náhodou, hned jsem si řekla, že to bude asi sakra dobrý film. A jak tak čas běžel, těšila jsem se na něho čím dál tím víc. A nesekla jsem se. Naprosto výborní herci, prostředí, které prostě "žeru", zajímavý způsob života. Žádná zbytečná sentimentalita, žádné řeči typu "šťastní můžete být jen pokud žijete usedle s manželem a dětmi”. A naprosto úžasný a netypický konec. Doporučuji hlavně těm, co k životu nepotřebují mít neustále někoho za zadkem a jsou rádi nezávislí. ()

RickyFitts

nejslabší reitmanovka, no, jednoduše tam toho bylo moc málo, prostředí nabízelo víc zajímavých scén, navíc - nesnáším příběhu drsňáků, co změknou... ale ten konec byl dobrej, ne? ()

TaanStari

Dobře vyprofilovaný antihero, stejně jako v Děkujeme, že kouříte, ale mnohem nudnější a těžkopádnější film, který se tváří jako komedie, ale moc to komedie není. 2.5* ()

ondrin

Kolik inteligetních komedií vzniká? Tato je jedna z mála, je to vybraný pokrm vedle něhož se ostatní krčí jako jednohubky vedle královské pečeně. Výborně vypointované, Reitman je pro mě velkým příslibem do budoucnosti! ()

El-Barto

Up in the Air je chytrý film o správných hodnotách, symapaticky, vtipně a svižně podaný - tak jak to Reitman umí jako málokdo. Clooney je další Reitmanův neobyčejný hrdina a do role se parádně hodí (šarmu a charizmatu má na rozdávání). Jen je film ke konci na můj vkus až moc sentimentální. ()

Everyone

Personalista je prostředník mezi člověkem a ekonomickým cyklem. Personalista je budíček, který v okamžiku zazvonění Vám na záda hodí baťoh a v něm je naložená veškerá realita. S takovým závažím se těžko chodí zpříma kor, když v něm máte naloženou celou Vaši rodinu se všemi přítomnými i budoucími závazky. Ztráta práce ale nemusí být konec světa, skutečné "neepizodní" hodnoty jsou pro většinu lidí deponovány v rodině a jak to tak vypadá, tak nejtěžší baťoh nosí právě Clooney. ()

Saur.us

J. Reitman rozjíždí Lítám v tom svižně a vtipně ale záslohou vztahově-romantické dějové linky ztrácí snímek na dobrou polovinu stopáže vše, čím nás dokázal na začátku Reitman tak dobře navnadit. Naštěstí vše spravila skvělá závěrečná čtvrthodinka. A výkon George Clooneyho. ()

Jeremiah

Nešťastná láska rozvrátila jeho život - rozbila mu jeho hodnoty a vše v co věřil a ukázala mu, že ona je tou nejsilnější emocí, kterou můžete prožít. Může dát nejvíce, ale na druhé straně může i vše sebrat - tj. jistotu, rovnováhu, sebevědomí - a udělat z člověka ztroskotance. Za tento komentář se omlouvám, ale hodnotím subjektivně a většinou z roviny, na které se právě nacházím. Dnes - na nakloněné rovině ... Kvalitní film - 4 * . ()

Bozvav

Clooney herecky exceluje v jinak ne příliš zajímavém filmu, který sice má potenciál stát se počinem roku, nicméně dle mého svou šanci zcela promrhal. děj se táhne jak fronta na pracáku, dialogy jsou vesměs bez emocí a herci ci hrají vyhozené vesměs přehrávají. Nudná hudba i závěr. Za mne 50% max. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)