Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Nivenx

Teenegerovská vyvražďovačka s prvky Vřískotu v lese. Příběh docela obstojný, herci také a krve spousty, ale celkově to není víc než průměr. 50% ()

Sabrewulf odpad!

Rádoby překvapivé zvraty bych ještě překousl, ale co nerozdýchám, je scéna, ve které je holčina celá ponořená v sudu s krví a jiným sajrajtem, vyleze z něj úplně v klidu jako z bazénu, se stejným klidem se utře ručníkem a pak s naprosto flegmatickým výrazem ve tváři sundá z uschlé mrtvoly pověšené na háku tílko a obleče si ho jako v nějakém obchodě s textilem. Ha ha. ()

ecceHOMMO

Famózny začiatok ala nožničky a ukolébavka.....a potom márne snaženie čo i len priblížiť sa mu ( čo sa týka kvality a atmosféry )...ale rozhodne ide o horor príťažlivý i keď nedotiahnutý dejovo i myšlienkovo, pričom potenciál postavy Babyface-ho nebol naplno využitý....čo je len a len škoda......Našťastie posledný záber sa v celku podaril a neprišiel mi ako klišé...... ()

Bobik9

Nudná první půlhodinka, ve které jsem jen těžko překonával dojem, že se tam Tad Hilgenbrink nepatří. Sle Sophie byla sexy a potom se dokonale změnila v roztomilou holčičku. Ale musím uznat, že celý film se mi na ní docela pěkně koukalo. A druhá polovina filmu? Naprostý obrat, bylo to někdy až přehnaně drastické, ale rozhodně to zaujalo. ()

karlik4801

Čekal jsem že to bude dobrý, ale je to fakt průser. 3/4 filmu je přiblblá a trapná podívaná s bohužel trapným zabijákem. V posledních částech filmu se mi ale zabiják a scény začaly líbit, bohužel to bylo už pozdě. Masky se mohly více propracovat a scény lépe natočit, je tu více video filmů, které mají větší kvalitu. Jinak završení se mi dost líbilo že tomu dávám hvězdu navíc. ()

kinghome

V tomhle hororu se toho moc nepovedlo. Já mám takovýhle krváky rád, ale nesmí to bejt až takhle špatný po všech stránkách. Strašně mě tenhle horor zklamal. Obsazení stojí vážně za hovno a nezachrání to ani 1 000 krát omletej příběh, ve kterym není vůbec nic nového. Dokonce jsem se i nudil a to se mi u takových kravin nestává. Prostě tohle se moc nepovedlo. Zklamání. ()

Tereza666

Pro mě další brutální horor, kterému podle mě nejde nic vytknout. Už jen začátek byl pěkně brutální a děsivý. Z toho hrozného chrastítka mě šel mráz po zádech. Zasloužených 90% ()

Danny F.

Úvodní scénka s nůžkama mezi titulkama celkem nechutně dobrá. Nouze o sprostá slova a surové "kozy" zde není. Podobnost Pátku třináctého a Krvavého Valentýna čistě náhodná? Pravděpodobně se těmito tituly někdo inspiroval. Jde o naprosto klasickou a účinnou vyvražďovačku typu; partička mladých lidí + jeden pošahaný maník v masce = likvidace jednoho po druhém alias výše zmíněné tituly. Jednoduchý děj a pokus o nechutnosti a zvrhlosti zde trochu pokulhává. SAWu a Hostelu (co se brutality týče) se to nemůže rovnat. Jako klasika žánru u kterého se dá i trochu bát ucházející. 65% ()

PetrPan2

Zajímavý nápad o partě hororových nadšenců (no on tam byl vlastně jen jeden nadšenec), kteří se vydali po stopách legendárního hororu, který byl tak zvrácený, že ho zakázali... a poté film navždy zmizel... Bohužel naprosto pitomé provedení, v němž zaujmou snad jen k...zy Sophie Monk (teda alespoň mužskou část diváků... ta ženská, pokud zrovna nestuduje "Úvod do plastické chirurgie", má smůlu). ()

zdenny

Horror, ze kterého mám smíšené pocity. Sliboval brutální jatka a ano i svůj slib splnil. Třebaže jsem to očekával jinak, úplně jinak. Začátek v divákovi probouzí nejnižší živočišné pudy (např. návštěva pánského klubu, sexuální scény). Po vydání se na dokumentární cestu jde o věrnou kopii „Blair Witch“ jakmile se ale v lese objeví parta buranů z vesnice, jde o film „Lovci lidí“. Když se na scéně objeví Babyface (navíc zvuk předcházející vraždám připomíná řehtačky z filmu „Ils“), jde o „Michaela Myerse“ a jiné podobné postavičky, až se film přelije do fáze „Leatherface“. Závěr, ikdyž bych také určitě našel podobnost s některým z jiných horrorů, si šel všehovšudy vlastní cestou. A až úplný konec bych s notnou dávkou troufalosti přirovnal ke scéně promítání brutálních videí ze slavného filmu „Mechanický pomeranč“. Samozřejmě druhý díl se dá jednoduše očekávat, protože se počká na narození nového „Babyface“ a dal bych krk na to, že hlavní chlapecký hrdina posedlý filmem „The Hills Run Red“ bude po boku sličné blondýny pokračovat v započaté práci jeho mrtvého … tchána… ()

Andreas83

Začátek jak z říše snů hororového fanouška, další minuty už spadnou na hranici průměru málem i podprůměru kde to zachrání o něco lepší konec. Jako celek slušný. ()

Wade

Jsem si určitě jistý, že film měl větší potenciál. Hills Run Red mohl být skvělý horor, ale bohužel je jen průměrný. Nemá nic extra všechno je tak nějak slabé ať už se jedná o zabijáka, který byl průměrný nebo slabé gore ,kterého bylo navíc málo. Velká škoda je i závěr filmu ten mi přišel nedořešený. 48% ()

mrx.friend

Podle zdejších fotek jsem se těšil na správnou vyvražďovačku ve stylu Pátků třináctých, ale minimálně od půlky to byla zvrácenost se vším všudy - počínaje celou famílií, jejich způsobem a rivalitou v natáčení konče... Proč mi to leckdy silně připomínalo sérii Saw...? že by proto, že typické slasher-scény osmdesátých let jsou zde nahrazeny přiblblými záběry mučících obětí...? nojo, když já asi zapomněl, že máme rok 2009 a nic jiného teď příznivce hororů neukojí... :-! ještě, že se postava Sophie Monk (Alexa) takhle v závěru vykreslí, jinak bych se divil, že ta holka si s sebou od dětství nenese nějaké trauma, když musela zírat na takovou režii svého úchylného tatíka... jo, a jinak - má strašně nafouklý pysky... :-P ()

Guzo

Ani jsem původně nevěděl, že tu hraje stiffler z band campu, ale naštěstí z hills run red nedělá žádnou komedii, ale zvládá svojí roli jako každý jiný. Jinak film jako takový je konečně zase v něčem trochu originální, ačkoliv na druhou stranu míchá všechno dohromady (po zkouknutí to uzná asi každý). Pro hororové nadšence je to ale skoro povinnost, protože je o dost lepší než třeba restart pátku třináctého. ()

Kosmik 1

Opět další vyvražďovačka, kolik už takových bylo. Nápadů moc nečekejte, prostě tuctový horor s jedním maniakem a párem šílenců. Avšak některé scény vypadaly celkem dobře - ale spíše jen ty původní (film ve filmu). Přirovnat by se to dalo třeba k filmu Simon říká a podobným věcem. Slabší průměr. 45% ()

TheRoller

Problém tohto filmu je, že sa snaží byť v každom smere strašný, a pritom je všetko, len nie horor. Pohyboval sa na hranici nadprierného snímku a podpriemerného béčka. Vybral sa tou druhou cestou. Aj keď z atmosféry prostredia a sto krát obohratého motívu pátrania po minulosti v lese partou nadšencou sa dalo niečo vyťažiť, repliky ako: "Zabi ho! --- Nie mňa." definitívne rohodli o jeho osude. Miestami, fakt len zriedkavo, mierne napätie, zvyšok predvídateľné klišé, ktoré namiesto hrôzou končí smiechom. A hlavný hrdina? Babyface? To ako naozaj? Paródia na Letherface? Treba ale uznať, že film, v ktorom je otec zároveň dedko a mama zároveň sestra si už bol pravdepodobne počas výroby istý, že vo svete filmu veľa vody nenamúti. 2* za občasné svetlé chvíľky a Sophie Monkovú. ()

blackJag

Pro lidi, co mají takové filmy rádi, asi dobrá věc, ale pro mě by to už muselo obsahovat nějaké kvalitní aspekty filmařského řemesla a ty prostě pěkné mladé kozičky nevynahradí (i kdyby vypadaly sebevíc pravěji). Laciné herectví, samoúčelný gore efekt (navíc jen tam, kam sahal omezený rozpočet), nesympatické ksichty v každé scéně (komu pak fandit?). 30% ()