Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Film svěží jako jarní vánek. Nejlepší je povídka Stoh, která je prakticky dokonalá. Ke konci už však snímku dochází dech, ale i tak vysoký nadprůměr.(11.7.2003)

 • Sarkastic
  ***

  Není to špatný snímek, ale možná ztrácí na tom, že obsahuje 3 samostatné povídky, které na sebe nijak nenavazují (společné mají orpavdu jen to žito). Pokusím se je nějak okomentovat: 1. Ten jsem příliš nepochopil :-) 2 mladí lidé chodí po polích a baví se de facto o ničem (tedy pardon, vlastě se celou cestu baví o osině ;-)) + ta podivná ufounská hudba mě taky nějak nebrala. 2. U toho jsem se docela pobavil. Parta mladých kluků, kteří si udělají bunkr v obrovském stohu slámy a pak hle, co (resp. koho) tam (ne)najdou. Mladou a hezkou holčinu, která jim za jídlo a vybavení brlohu poskytuje jen jedinou protislužbu-prostou přátelskou pusu. Ten konec se mi už tolik nelíbil, to jak ti kluci utekli, mohlo to skončit docela špatně. 3. Tenhle u mně vyvolal docela depku, pocit zmaru, nudy a ničeho hezkého, na co by se člověk měl ve stáří těšit. No, nejsem si jist, že by Iva Janžurová podala tak excelentní výkon (v jiných filmech zahrála lépe). Čekal jsem nějakou pointu nebo poetičnost, ale toho se mi nedostalo. Hodnotím průměrem.(10.5.2008)

 • CaptainNor
  ****

  Celovečerní debut Romana Vávry, v kterém se odráží jeho dosavadní dokumentární tvorba - a to perfektně vystavěnou a promyšlenou atmosférou. Ta je společným jmenovatelem všech tří povídek, které jsou ostatními atributy zcela rozdílné. Je v nich kus poetiky, hlubší klukovské romantiky, humoru, ale i hořkosti. Ale vtahující a všudypřítomná letní atmosféra převládá nad vším a to se mnohdy nepovede ani zkušenějším režisérům. Výborný počinek!(5.5.2009)

 • juta
  ***

  Na první povídku jsem narazil v televizi a tak nějak mě docela zaujala. Jak někdo dokáže vyprávět tak dlouho příběh o osině, to se jen tak nevidí. :-) Druhá povídka byla také fajn a třetí s Janžurovou byla z mého pohledu ta nejhorší, to bylo takový o ničem.(25.5.2016)

 • Aluska88
  ***

  Velmi příjemný a zajímavý povídkový film. Nejvíce se mi líbila povídka Stoh, hlavně dětští herci a Klára Issová v ní byli báječní.(2.1.2006)

 • - V roce 1998 získala Iva Janžurová Českého lva za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace