foto

Václav Jakoubek

  • nar. 8.2.1980 (38 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ačkoliv se objevil jako dětská hvězdička v několika filmech, kvůli nedostatku talentu herectví nikdy nevystudoval.

V osmi letech jej matka přivedla na casting Kachyňova filmu POSLEDNÍ MOTÝL (1990), kde hledali hubené chlapce. Hned poté následovala další, tentokráte zásadní role v jeho životě - role Edy Součka v OBECNÉ ŠKOLE (1991), kde hrál filmového syna Libuše Šafránkové a Zdeňka Svěráka. Po malé roličce v TV filmu MĚSTEM CHODÍ MIKULÁŠ (1992) ho režisér Jan Hřebejk obsadil v ŠAKALÍCH LETECH (1993). Ačkoli mu tenkrát bylo 13 let, hrál osmiletého školáka.

Poté se objevil ještě v několika dalších filmech, např. v pohádce KOUZELNÝ MĚŠEC (1996), ale v roce 1998 si v osmnácti letech zahrál poslední "dětskou roli" ve fimu CO CHYTNEŠ V ŽITĚ, za kterou si vysloužil nominaci na Českého lva v kategorii "vedlejší herecký výkon v mužské roli".

Poté se již žádná filmová nabídka nenaskytla a Jakoubek již vystupuje pouze jako herec divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné.

Katka "artcha" F.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace