Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

m@rz

Film neslibuje nic převratného. Sranda, náckové, měsíc, invaze. A všechno dostanete. Takže na co si stěžovat? Je to jednoduchý odvaz, který si nejlépe užijete s menší (či větší) dávkou alkoholu a pohodovou atmosférou. ()

cineman

Když se pár lidí rozhodne splnit si sen a vyprodukovat fanouškovský film o nacistech zosnujících útok z Měsíce na Zemi, jdete je skupinově podpořit do kina, protože je dobře, že takový kousky vznikají. Typ filmu, u kterého nemůžete mít vysoké očekávání, ale stejně na něj jdete. Film čerpá z pár dobrých nápadů. Ohraje se rychle, ale kvalita překvapí. Čekal jsem úchylný céčko, přišlo slušný béčko. ()

togaf

Kupodivu mě Iron Sky bavil, zvlášť americká prezidentka a všichni nacisti. A to už stojí za tři hvězdičky. Osobně totiž neznám moc filmů, ve kterých by mě bavili nacisti. Nebo americká prezidentka. ()

Dexter1

Obrovské guilty pleasure. Béčková jazda so všetkým, čo k tomu patrí. Nič hlboké v tom netreba hľadať, treba sa len pohodlne usadiť a baviť sa na náckoch z mesiaca, sem-tam vtipnej hláške, obstojných špeciálnych efektoch a na pekných ženských s veľkými výstrihmi. ()

Dont

Že to bude na hlavu postavená scifi komedie, která se nezastaví před ničím, bylo jasné už od traileru, ale výsledkem je bohužel velké zklamání. Vtipné to nijak zvlášť nebylo, tedy až na pár vyjímek (výstup severokorejského zástupce nebo hláška prezidentky o bombardování Austrálie). Úvodní scéna po přistání na Měsíci byla vydařená, pak se to ale zvrtlo v hroznou slátaninu s příšerným scénářem, dramaturgií i postavami. Většinu času jsem se nudil, z herců stojí za zmínku pouze Udo Kier, koukat se dalo ještě tak na Julii Dietze (byť ne kvůli hraní). Dělat si legraci z USA je v módě, námět s náckama na odvrácené straně Měsíce je originální, potenciál takového filmového projektu celkově obrovský, leč z mého pohledu nakonec zcela prohospodařený. ()

L_O_U_S

Timo Vuorensola si možná splnil jeden velký sen, jenže já rozhodně nejsem přesvědčený o tom, že Iron Sky je dobrým filmem. Potíž je už se samotným žánrovým vymezením. Pokud chtěl Vuorensola točit komedii, je výsledek málo vtipný. Pokud se mělo jednat o satiru, není dost tvrdý. Pokud o parodii, tak až na výjimky skoro neparoduje. Dále si nejsem jistý, zda Götz Otto zvládne roli hlavního záporáka - myslím, že mu daleko lépe jde Hitlerův pomalu chápající informátor Günsche z parodií Pádu Třetí říše (ze kterého si Iron Sky také vystřelí, což mi aspoň přijde sympatické). Třetí výtka směřuje ke scénáři a gradaci, kvůli kterým film jako by nemohl chytit správné tempo. Přesto jsem se ale díky těm pár povedeným narážkám na zahraniční politiku USA a severokorejskému zástupci dokázal u Iron Sky celkem slušně pobavit, takže tři hvězdy. (741., 25. VII. 2012) ()

Skip

Vím, že nejde o nějaké veledílo, ale po vizuální stránce to nebylo špatné a vcelku nenáročně jsem se bavil. ()

Aleee89

Snímku jsem se docela dlouho vyhýbala, ale věděla jsem, že jednou mě nemine. Jak to říct ve zkratce? Naštěstí trval jen hodinu a půl. Chvílemi jsem nevěděla, zda to tvůrci myslí vážně, nebo se dívám na parodii. Oceňuji filmové odkazy a narážky na svět kolem nás, v rámci béčkové produkce to asi také bude jakž takž fungovat, ale já jsem jen většinu času nevěřícně koukala a říkala si: WTF? ()

stuntmanMIKE

to bola taka nehorazna blbost az to bolo dobre... miestami velmi vtipne a bolo to aj celkom satiricke voci USA takze ja som bol spokojny.... ()

Bonaparte.

Tak tohle se nepovedlo. Zpočátku zajímavá myšlenka ukrytých nacistů na odvrácené straně měsíce se proměňuje ve frašku, kterou jsem jen stěží dokoukal. Nespočet dějových a logických chyb. Pokud se začneme bavit o žánru komedie, tak jsem se opravdu zasmál maximálně jednou. Stále jsem hledal zda se za tímto filmovým mixem skrývá nějaký zakopaný pes, který by celý příběh vypointoval. Bohužel ničeho takového jsem se nedočkal. Alespoň, že se dalo koukat na Julia Dietze. 40% 2* ()

Petroff

spoiler vtipů: Zdaleka nejlepším vtipem je přiznání KLDR, mno ... a vlastně i Finska. A bezpochyby hláška: "MIR join the battle!!" ()

Eldrick

Jakýkoliv hype okolo čehokoliv je zrádný. Tudíž radši nic nečekat bylo v tomhle případě víc než rozumný. Nakonec se mi dostalo milýho překvapení v podobě celkem povedený nazi-parodie (za zvuku hudby Laibach) s hafem odkazů, narážek a skrytých vtipů, která vypadá mnohem dráž, ne kolik koštovala (7,5 mega eur). Víc geekovských projektů vzniklých za finanční podpory vlastních fanoušků a nadšenců (crowdfunding/crowdsourcing)! ()

Moena

Wunderbar! Nečekal jsem od téhle finské kravinky moc, a proto jsem možná tak překvapen, co všechno jsem dostal. Noirové ladění, tak trochu v duchu Světa zítřka, je něco přesně pro mně. Moje oblíbená zkousnutelná stopáž jedna a půl, navíc s neokoukanými herci. Co víc si přát. A hlavně co se týká obsahu? Třeba narážka na nejslavnější scénu z Pádu třetí říše, naprosto brilantní a vtipná politická satira ze zasedačky OSN, Wagner, prezidentka spojených států a poměrně nečekané závěrečné klišoidní varování, že válka je fuj fuj a slavná USA se vlastně od těch válkychtivých režimů zase tolik neliší. Němci se strefili současně sami do sebe a zároveň do amíků. Všechna čest. ()

Cl3ricK

Jediná rada, abyste si alespoň trochu užili Iron Sky je, neberte ho vůbec ale vůbec vážně. Neřešte scénář a tak, ale snažte se bavit. Začátek na základně je dobrý, pak se to ale začne dost komplikovat což je škoda. Tohle podle mě mělo být jednodušší. Ale jebat. Dalším pozitivem jsou vesmírné souboje. To se mi líbilo a připomínalo mi to nejstarší Star Wars. Takže docela sranda to byla a za jedno shlédnutí to stojí. ()

Jigy

Zajímavá nápad. Konečně něco nového a netradičního ve vodách miliardovách amerických spektátů. Film se nebere moc vážně, takže ho tak neberte také. Pak si ho teprve můžete užít. ()

easaque

nechápu tak nízké hodnocení této skvělé parodie, která má v sobě i kus politické satiry. Má to nápad, humor, spousta inteligentních narážek, stylově navrhnuté lodě i přístroje a ideální délku. Já osobně neznám lepší sci-fi parodii, kde nejde jen o srandu za každou cenu. Dal bych i 5hvězdiček, abych pomohl k lepšímu hodnocení, ale budu poctivý ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Což nápad je to dobrý, to musím uznat a prvních 20 minut mě to i bavilo, ale pak jako by z toho ty nejlepší nápady vyšuměly do prázdna a začalo mě to strašně nudit. Navíc i ten příběh mi přišel takový odfláknutý a bez větších nápadů. A konec byl vyloženě zmršený. Efekty to sice má dobré, ale co na tom, když to člověka brutálně nudí. Více snad ani není třeba psát, svoje hodnocení jsem podle mě shrnul dostatečně. 2* ()

M.i.k.e

na Iron Sky jsem narazil náhodou,takže jsem nebyl součástí všeobecného hypu a o to víc jsem překvapen a co víc příjemně.V mnoha ohledech geniálně přestřelená a hlavně hodně zábavná záležitost,která je navíc poměrně dobře udělaná vzhledem k možnostem.Několik vtípků opravdu odzbrojujících...80% ()

kombajn

ma to momenty na ohodnoceni ODPAD a pak genialni mista na pet hvezd. Celek nekonzistentni. Totálně. Ale nakonec si člověk řekne, že viděl horší věci a má to svou poetiku... ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů