Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

onevoice

Trošku mi vadil hlavný predstaviteľ. Vedel by som si tam predstaviť aj iného herca. Willis mi to ale vykompenzoval a dej ma dostal do varu. Originálny scénar posúva tento scifi trhák do iného levelu nadpriemerných filmov. ()

Samuraj88

Můžu jenom tleskat, velice povedené dílo. Propracovaný a chytlavý příběh bez větších složitostí poskytne pěkný filmový zážitek. Po delší době zas jedno dobré akční scifi. Pěkně ztvárněné herecké role a Bruce opět nezklamal. ()

floppy4

Normalne som si to musel asi v polke pauznut a chvilu si popremyslat, ze vlastne co sa deje, nie preto, ze by som bol rozcarovany, ale preto, ze scenar je tak premakany, ze toto je presne film pre mna. Tematika cestovania v case spojena s najomnym zabijanim, no vyborne! Mam rad ked treba pri filme rozmyslat a Looper vas nenecha ani na chvilu oddychovat, stale vas taha tuzba vediet co bude dalej, tympadom ja nemam ani velmi co vytykat, urcite by sa dalo lepsie vybrat mladeho Joea, myslim, ze ak by aj Bruce Willis hral obidve postavy nic by sa nestalo a filmu by to len prospelo. Ku koncu to trosku kazi neustale smerovanie pozornosti na maleho Rainmakera, ale v celku dost dobre zvladnute :) ()

radek.896

Solidní podívaná, která se po půlce stala něčím jiným než to ze začátku probíhalo. Hněv malého kluka mi připomínal scény z filmu Inception (Počátek), ale oproti němu nebyl tak našlapaný, jenže jsem po mém celkovém dojmu dal stejný počet *. Looper je jednoznačně 1 z top filmů tohoto roku. Mile jsem byl překvapený, že jsem po delší době viděl Bruce v jiné roli než v pokračování Die Hard (Smrtonosná past). A hodně chválím scénář, protože tento příběh vymyslel opravdový mistr! ()

jirzy

Osobně nevím co na tomhle filmu kdo vidí. Trochu zmatečné, nesourodé a občas dost bláboloidní. Cestování časem splácané s telekinezí v nedaleké budoucnosti. To všechno okořeněné nepříliš zajímavým hereckým ansáblem. Bruce by už mohl mít trochu soudnost a pochopit, že v šedesáti už může kosit všechny kolem jen Postradatelných. Hvězdička navíc za poměrně překvapivý konec filmu. ()

rado3105

Nicim prevratne, ze by som bol tak uneseny, ze by som si to musel druhykrat pozriet. Autorov misung snaziaci zaujat general population.... Gordon levitt facom miestami pripomina vyraz R. de Nira v mladosti....nova zidovska star... ()

ronaldmekdon

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří střílejí své oběti zaslané z budoucnosti. Vždy jsou svázané a mají zakryté hlavy. Jednoduše vystřelí a poté si z jejich zad mohou vzít svou odměnu - stříbrné cihličky. Ale běda jestli jednoho dne narazí na zlato. Znamená to jediné. „Děkujeme vám za vaše věrné služby, smyčka se uzavřela a ode dneška vám zbývá 30 let života.“ Takto nějak by se dal charakterizovat film, o kterém pořád ještě nevím co si mám myslet. Na jednu stranu je to jedno z mála sci-fi, které mě asi bavily, na stranu druhou jsem měla problém s relativně dlouhou stopáží. Brůsíček se ani nikdy nestane mým oblíbeným hercem, dokud to bude božský Bruce tatatatatata, ale na Gordon-Levitta se dívalo dobře. Tři hodinky v maskérně každý den se vyplatily, protože malý i velký Joe jsou si velmi podobní. Děj je chvíli jednoduchý, chvíli zamotaný a ale spíš mám dneska nějaký bad day a moc nad tím přemýšlím. Ale jo, pokud nečekáte něco dokonalého a vyšperkovaného ve stylu Nolanových filmů, určitě se na Looper podívejte. Když to pojmete jako oddechovku, vytáhnete popcorn a nebudete nad tím příliš filosofovat, určitě neuděláte chybu. ()

Montmorency

Jenom proto, že to je sci-fi a téma cestování v čase, ještě neznamená, že to je jitrnice jakou svět neviděl:-) jak z mnohých komentářů vyplývá....Viděno už v lepším provedení, takových 12 opic je opravdu jiné kafe.....Proč má J.G.Levitt zpitvořený obličej jsem moc nepochopila (aby byl podobný B.Willisovi ?? :-)) ()

emptyhand

Toto boli 2 hodiny života, ktoré mi už nikto nevráti. Nudné, predvídateľné a vzhľadom na to, že autori chceli natočiť film odohrávajúci sa v budúcnosti, nič tomu scénicky nenasvedčovalo (okrem panorámy mesta a sklenených počítačov). O nízkom rozpočte svedčia aj prsia Piper Perabo :D Maskéri by si nezaslúžili ani cent lebo Levitt aj Willis už menej prirodzene asi ani vyzerať nemohli (a už vonkoncom sa na seba nepodobali). ()

Lord_Vader

Dobrý námět, který ale nebyl dostatečně využit, takže jsem se po půl hodině začínal nudit. Pokud jste tento film chtěli vidět tak jako já hlavně kvůli Bruce Willisovi, budete zklamáni, ten je tu spíše do počtu... a ani Emily Blunt to tu moc nesluší. ()

misiacik

Gordon aplikoval do svojej tváre niečo čo mi k prirodzenosti nejde avšak po hereckej stránke je to v poriadku. Má snáď pán Gordon pocit po zhliadnutí Inceptionu, že jeho tváře nevyzerajú dosť cool? Veď nie je až tak starý aby musel aplikovať botox do problémovych partií. Alebo to je prirodzena vývinová cesta jeho organizmu? Božský Bruce nám starne, no z búchačkou to stále umí. Jeho plechavá lebka je drsná a likviduje naozaj všetko a doslova všetkých. Všetkých. ()

ko.mar1

Faj filmík osobne sa mi to moc páčilo ,ale to by jednoho rozbolela hlava keď sa nad tým zamyslí>:[A to bude tá téma pre tie diskuzie] Veď keď sa hlavný hrdina zabil aby zachranil chlapca pred sebou samím z budúcnosti veď stačilo aby si spomenul čo videl alebo, že preto že zabije matku chlapec sa stane postrachom v buducnosti a tým že sa zastrelil nemohol ísť z minulosti aby zmenil prítomnosť lebo chlapcova matka žila a vychovavala ho tým pádom nehrozila hrozba že ju zastrelí v minulosti a teda sa hlavný hrdina nemal dôvod strielať . auu...časový paradox . haha.... ()

JIP.XF.cz odpad!

Naprosto nesmyslne nasilna blbost. Nechapu jake cilove skupine to bylo urceno. Na sadisticky zamerene divaky s nizsim IQ? Scenar zcela o nicem. Efekty jako z video uryvku vlozenych do pocitacovych her typu C&C nebo Duna v 90-letech. K Willikovi jsem to nevydrzel. S vypetim sil jsem zvladnul celych 25 minut tehle sr.cky. Popravovat bezbranne obeti s pytlem na hlave mi hrdinske neprijde, takze se s hlavnim "hrdinou" nedokazu ztotoznit. Hodnoceni zde opravdu nechapu. Ja bych mu nedal vice nez 0%. ()

BlackJoker

Až na pár diskutabilních chyb co se týče ovlivňování budoucnosti to byl zajímavý film s dobrými herci a dobrým dějem, podle mě film jak má být :) ()

pornohavo

Veľmi zaujímavo poňatá originálna myšlienka. Aj keď cestovanie v čase tu už bolo, tento film je iný. Chvíľami ma to naozaj zaujalo, miestami to bolo však trochu zbytočne natiahnuté. Navyše je dej je tak trochu "predpovedateľný" a niektoré veci v ňom až skoro nezmyselné (napr: nemôžu zabiť loopera v budúcnosti, ale jeho ženu už áno?) Kladne hodnotím kameru, zábery z "krásnej" budúcnosti i výkony hlavných hercov. Napriek niektorým chybám je aj tak dobre že sa takéto filmy točia. Myslím, že nám majú čo povedať... Na druhý raz dávam 76% ()

kollera odpad!

Ďalšia strata času. Film je neuveriteľne nadhodnotený, od začiatku do konca strieda jedno kliše druhé. Podľa výborného hodnotenia na csfd som tomu dal samozrejme šancu, no na konci som to veľmi oľutoval. Prízemné, prefláknuté jednoducho blbé. Tu nemôžem dať ani jednu hviezdu... žiadna ľútosť čím skôr na to zabudnúť. ()

barancek

No taková pomaličky sa rozbiehajuca sa dáždovka:) Looper je celkom fajn scifi to decko ked sa hnevá je to brutal v reále by dostalo 25 na holú... ale z jeho schopnostami by sa mu len málo kto postavil Troška mi to miestami pripomína film KRONIKA ale to je fajn vrelo odporúčam . ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)