Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

V.Silver

Super! Skvěle jsem se bavil o začátku až do konce, Johnny tady opět vytvořil jednu nezapomenutelnou postavu, kterou imho s přehledem překonal už trošku klišovitého Jacka Sparrowa :) Arnie Hammer jako Lone Ranger taky nebyl vůbec špatnej, ostatně Verbinski si kameru i herecké osazenstvo ohlídat umí velice dobře. Kdybych se dočkal nějakého pokračování, asi by mi to ani moc nevadilo :) 85% ()

Killda

Strašná šílenost, kterou vyzdvihuje jen dechberoucí Zimmerův soundtrack a občasný úspěšný pokus o vtip. ()

ghatos

Western je dávno mrtvý a prostě to, co funguje na moři (Piráti z Karibiku) nemůže (nemusí) fungovat v reáliích divokého západu. Tohle byla předem prohraná bitva. 60%. ()

Elleannie

Johnny by měl hrát už jen takovéto role, neskutečně mu to sedí a já se u toho neskutečně směju. Milé překvapení v podobě Armieho Hammera, kterého jsem viděla hrát poprvé a pro mě svou roli ztvárnil rovněž na jedničku. Je pravda, že bych film o trošku zkrátila, ale jinak mu nemám co vytknout. Podle mě jde o velmi originální pojetí spojené s vtipnými momenty, což dělá z tohohle filmu nadstandard. Klidně bych se na něj hned podívala znovu, hlavně na některé momenty, např. na záchranné akce se "Stříbrňákem" :-D ()

Kurikmoon

Vcelku zábavný blockbuster, ak nemáte čo robiť. Rozhodne lepší ako mnohé iné. Ale na druhej strane je kopa lepších filmov. ()

Scar

Zvláštne divadielko, ktoré môže napáchať viac škody ako úžitku u detí, ktoré sa neučia z učebníc, ale z filmov. Nikdy som netušil, ako ďaleko môže zájsť Burtonovské maľovanie tvárí na Deppov xicht. Ďalším vývojovým stupňom v malovátkach bude musieť byť jednoznačne herecké stvárnenie lídra kapely Kiss. ()

Guzo

I přes poměrně (dost) dlouhou stopáž film docela utekl a nenudil (ale bohužel ani nijak extra nebavil). Takový průměr, který vytahuje Deppova postava alespoň do těch výšin, že na film druhý den nezapomenete. Celé je to navíc vyprávěno retrospektivou starého Tonta, což mi v tomhle případě přišlo naprosto zbytečné a neopodstatnělé. Závěrečná vlaková honička je ale svižně natočená a dodává filmu šťávu, i když realismus jde samozřejmě stranou. 6/10 ()

Kosmik 1

Upřímně jsem z Osamělého jezdce měl trošku strach, po přečtení mnoha zdejších komentářů. No nakonec jsem se odhodlal ho zkouknout a musím říct, že mé obavy byly naprosto neopodstatněné a vlastně nechápu tak nízké hodnocení, jaké tu má. Jedná se totiž o skvělý western s prvky komedie (o které se stará hlavně Johnny Depp), několika vydařenými akčními scénami a sympatickými herci. Z některých Tontových gagů, pohybů a hlášek jsem byl totálně odrovnaný. Tuhle roli si Johnny perfektně užíval a bylo to sakra znát. Jestli je srovnávání s Piráty na místě je už každého věc. Každopádně jak Jack Sparrow, tak i Tonto u mě budou mít vždycky své místo a když se řekne Johnny Depp, tak tihle dva "šašci" budou na prvním místě mého žebříčku. "Ten kůň umí lítat?" ... "Neblbni!" 80% ()

Bad Guy

Ani Johny Depp či jiné hvězdy ničemu nepomohly. Westernový snímek je bez pořádného humoru, propleteného příběhu a originality. Jediné, co funguje, je akční sekvence, ale to je málo. ()

cpt.Lynch

V zásadě jsem zcela proti kombinaci westernu a komedie! Přehnané akční scény a Deppovo groteskní hraní (které se začíná okoukávat) sedí skvěle k pirátským filmů, na divokém západě působí nepatřičně. Režisér si snad sliboval, opírajíce se o grandiózní výpravu a tuny dolarů, že vytvoří něco originální, co se v kulisách westernu ještě nepodařilo (jako snad před čase v jiných kulisách Pancharti), ale nepovedlo se to. Ale pokud si odmyslím všechna negativa tak se na to hezky kouká, párkrát jsem se zasmál a nenudil jsem se. Sečteno pohodová oddechovka, bez větších ambicí... 3,5* ()

vyfuk

Pan Verbinski se rozhodl, že místo toho, aby zmaloval Deppa na Jacka Sparrowa, zmalujeho na toaletní papír (Tonto/Tento... whatever). od Pirátů se dostáváme na divoký západ. A tak nějak... jo... mně to docela připomínalo humor Pirátů. Spíše v odlehčené formě, ale ano. Když budete koukat na tenhle film, musíte počítat s tím, že koukáte v podstatě na sci-fi. Koně skákají z obrovských výšek (to jsme vlastně viděli i v Revenantovi), skákají z vlaku na vlak, Depp si lehce remakuje svojí slavnou scénku z prvních Pirátů s příchodem na molo. Je toho hodně. Tenhle film je právě toho kalibru, kdy musíte vědět do čeho jdete. Tohle není žádná vážná jízda, tohle neskutečností namaštěná prdel. ()

Dagoussek

Westerny nemám ráda, ale musím dát dvě * za J.Deppa, opět nezklamal, jeho přiblblé role mu prostě sedí a baví mě. ()

Autogram

Keď je tam Johnny Depp, tak ani western nemôže byť obyčajný. Je to taký Pirát z Karibiku na púšti, bez príšer, ale s príšernými ľuďmi, s ktorými musí na divokom západe urobiť poriadok dvojica osamelých jazdcov. Divoké jazdy vlakom, divoké prestrelky a divoké dialógy plné drsnosti, všetkého je nejako priveľa, ako aj celého filmu. Tentokrát musím zaokrúhliť nadol, lebo napriek dobrému vizuálu ma to rozprávkové rozprávanie nebavilo. ()

Styxos

Parádní začátek, pak to lehce vykolejí, ale film naštěstí chytne opět druhý dech. Perfektní atmosféra, Zimmerova hudba a William Fichtner z filmu dělají hodně povedenou zábavu, která rozhodně neurazí. A po dlouhé době opět film, kde mi Johny Depp nelezl krkem. ()

milo_wade

No bylo v tom splácanejch asi pět filmů dohromady...až moc triků (nic proti tomu, kdyby aspoň byly hezky udělaný) a celkově takovou divnou slátaninu...ale je to přesně film u kterýho nechci přemejšlet a jen se do něj ponořit. Svižné, v podstatě se neustále něco děje. Za 4* ()

aktak

Už ukázka k filmu mě nadchla a zážitek z filmu mě nezklamal. Film mě bavil od začátku do konce. Filmy s Deppem pro mě znamenají vždy něco neobvyklého a přece zábavného a to tento film opět dodržel. Westerny moc nemusím, ale tento bych si klidně pustila znovu. Závěrečné scény působí sice nereálně, ale ke stylu filmu se dobře hodí. ()

obivan568

Verbinski s Deppem opět nezklamali. Vizuálem ještě přitažlivější než Piráti, přičemž je zhruba polovina filmu digitální, ale na atraktivnosti to pranic neubralo. Ba co víc, během filmu si toho skoro ani nevšimnete! Příběh ničím nepřekvapí, přesto ani na chvilku nenudí a narozdíl od Pirátů se tu pořád něco děje. A akční sekvence jsou našlapané a často jsem čuměl s otevřenou držkou (poslední bitva je to nejskvělejší, co jsem letos viděl). Zkrátka svižná zábava, která je snad ještě lepší, než výborní Piráti. ... PS: Sic se asi nedočkám, ale dvojku bych bral hned. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt