Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

rigby

Malovaná kovbojka pro děti. Americký cirkusový rádobyhumor šaškujícího Deppa opravdu nemusím a toto byla další ukázka jeho "skvělého" hereckého umění. Kdyby to aspoň vyznívalo jako parodie, ale dát tomu nálepku western, na to už musí být hodně silný žaludek. Ten můj to nestrávil. ()

JihadJoe

Depp a Práti 1: Skvělej Depp, kterej totálně zastíní celej zbytek postav. Depp a Piráti 2: Ještě dobrý, sranda byla, ale... Depp a Piráti 3: Sklouznutí do trapnosti, kdy Deppovo pitvoření už bylo hodně stupidní. Depp a Piráti 4: Co dodat, k infantilnímu Deppovu herectví se přidává slabej scénář a příběh o ničem. Depp a Lone Ranger (alias piráti 5 na suchu): Definitivní konec Deppa, kterej má evidentně potřebu vykrádat sám sebe a není schopen zvládnou jiný styl hraní, než pitvořícího se, nevtipnýho kokůtka. ()

Delmondo

Po Kovbojích a vetřelcích jsem od toho moc nečekal, ale dostal jsem grandiozní westernový dobrodružňák, přesně takový jaký mám rád, ovšem velmi podhodnocený. Gore Verbinski prostě takovýhle filmy zvládá na výbornou. Dobře vybraní herci - senzační Johnny Depp tak jak ho máme rádi opět "deppuje" stejně jako v Pirátech, Armie Hammer pro mě dříve neznámý herec zvládá svého frajera Divokého západu skvěle a Helena Bonham Carter s její střílející hnátou je taky nezapomenutelná. A k tomu všemu navíc parádní hudba Hanse Zimmera. ()

david666

Kouzlo tvůrců Pirátů a Deppa trošku vyčpělo. Možná to je ale méně vděčnému tématu zasazenému do westernového prostředí. Přece jen pirátská tématika nám Evropanům více sedí. Přesto Depp je opět dobrý i když trošku začíná vykrádat sám sebe. Závěrečná honička je ale výborná a evokuje mě staré němé grotesky. ()

furrec

No hej, snaha pretaviť pirátov z karibiku do westernového prostredia síce až tak dobre nedopadla, ale v konečnom ponímaní to nebolo zas ani také zlé:), Má to svoje muchy a hluché miesta, ale stále je to velmi dobrý, a pomerne podhodnotený snímok. "There's something very wrong with that horse" ,to nemalo chybu:) ()

retrix

Chápu, že to nesplnilo očekání producentů a nedočkalo se takového ocenění od diváků. Film není špatný ale i ničím zvláštní. Zbytečně natahované a pitvoření Johnnyho ala Piráti z Karibiku tomu také moc nesvědčilo, za což možná ani nemohl Johny Depp jako spíše Verbinski, tady myslím ulítl. Prostě průměr na 3 hvězdičky ()

Tomik00

Film, kde se Johnny Depp snaží o to, být v každé situaci cool. Koukal jsem se na ten film s přimhouřenýma očima, protože mě to vůbec nebavilo. Nemůžu hodnotit jinak. Musím tomu dát dvě hvězdičky. ()

kolly13

Přes působivou výpravu a náklady docela nudný film s pasážemi, kdy je fajn se probudit. Dokonce uvažuju jen o 2 hvězdách, bo akční scény jsou sice propracované, ale tak hloupé. Depp v akčních scénách vracející se k předchozím blockbusterům zachraňuje situaci ztvárněním starého indiána a skvělý Dale and Fichtner. ()

Jason13

Místy velmi zábavné, jindy zase hodně utahané a předvídatelné dobrodružství z prostředí, které já osobně v lásce moc nemám (klasické westerny mě minuly a míjejí velkým obloukem). A při tak dlouhé stopáži to nezachraňuje ani vtipný Depp... Chvíli sem přemýšlel i o čtvrté hvězdě, ale to by to opravdu muselo být kratší nebo akčnější. Finální akci ale chválím. Ty absurdní situace (jako ta s žebříkem) mi k takovému odlehčenému filmu sedí... ()

MiniRecenze

Připomen me si,že J.Depp je muž mnoha tváří a obdivuhodný herec ,myslím si ,že nebýt jeho,tak by snímek mohl dopadnout hůř.Na tomhle snímku je dobrý začátek a konečná fáze a to je o čem se píše hned od začátku.Velký prostor,který dělí ty dvě části od sebe je skoro nepřekonatelný,proto díky za Deppa,který Vás obohatí sem tam nějakou vtipnou vsuvkou.Překvapený jsem byl z digitalizace triku a tím myslím pozitivně.A samozřejmě stojí za zmínku i hudba během filmu,kterou má na starost H.Zimmer.Film by nemusel být tak dlouhý a "nekonečný" a mohl by být na tom daleko lépe. DLOUHÉ!!! ()

Taarg

Tento film není určen pro evropské mladé oči, které neshlédly snímky o Lone Rangerovi z 50. let. Jde o nostalgický návrat (včetně hudby a hlášek) k době, která již není. Stejně jako již není doba pro Tonta. ()

EddieIron

Nechápu, jak může tohle někdo srovnávat s Piráty z Karibiku, kteří jsou asi tak o dva tisíce procent zábavnější. Tohle je zklamání ve všech směrech a nebýt velkolepého závěru, dal bych ještě o jednu hvězdu míň. ()

karnifex

Typická disneyovská hovadina v žánru "rodinný film" (rozuměj film pro děti, navíc blbé). Nebýt rozdílných herců či kostýmů, ani nepoznáte, že se nedíváte na Holmese - hru stínů, piráty z Karibiku nebo další z řady těchto prakticky stejných filmů.. Vtipy většinou trapné, záběry povinně cool. Hudba sterilní a otravná. Neuvěřitelné množství scén a nápadů bylo vykradeno z jiných filmů (já vím, teď se tomu správně říká "citace" nebo "odkaz"), kde ovšem, na rozdíl od tohoto snímku, fungovaly. Půl hvězdy aspoň za to, že "silné a sebevědomé ženské hrdinky" tentokrát nedostali tolik prostoru, jako bývá v těchto filmech zvykem. A půl Johnnymu, že teď chudák musí(?) hrávat v takových s*ačkách.. ()

TheBrain

ja som sa uprimne bavil, jedine co mi vadilo boli typicke klise ako zloduch mieri az kym ho neprejde vlak, potom obkecava aby ho mohol niekto mrsknut lopatou po hlave, nezabijat aby na tom by mohli onanovat deti...ale inak som sa nasmial... ()

Rian_witcher

Mám rád westerny, mám rád komedie, mám rád Johnny Deppa... Ale nesnáším Gore Verbinskiho za tuhle slátaninu co natočil. Nebýt pár (a na tu stopáž opravdu jen pár) vtipných hlášek, tak bych nedal ani ty 2*. Určitě by pomohlo, kdyby film měl jednotnou vizi zda má být komedií, parodií či akčním snímkem. Ale guláš kde se objevují snad všechny druhy filmového zpracování (s výjimkou porna) nestál opravdu za nic. ()

brasek

Dobrodružná akčná komédia, ktorá pobaví prvú polhodinku... potom scenár stráca niť a režisér nevie ako ďalej, nakoniec je to niečo zmetené. Nenudil som sa, ale aj tak hodnotím len za dve hviezdy. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt