Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Omnibus

Masožraví králíci mi dnes v noci určitě přihopkají do mého pokojíčku a budou mě strašit. Já bych si ale radši nechal zdát, jak té bordelmamá osahávám nožku ze slonoviny. A hladím ji po stehně výš a výš, ... a výš, až tam, kde... oops! Cože?! Tam má taky slonovinu? :-))       Tuhle parádní jízdu jsem si užíval jako malej kluk svůj první výlet parním vláčkem. No a co, že vlak občas zastavil, aby načerpal vodu a naložil uhlí (a pár tun stříbra). Já jsem bez remcání počkal, až se zase rozjede. Milé a hravé, chvílemi našlapané zábavnými (i doslova koňskými) koninami a nejrůznějšími odkazy, jak přetopený kotel supící lokomotivy. Občas sice vlak zajel na slepou kolej, například do „Little Big Mine“ a zbytečně samoúčelně se vyžíval v kosení rudochů, ale průvodčí vždy cestující zabavil svým ptákem (pardon), takže nakonec žádný pasažér (ani divák) předčasně nevystoupil. Malá rada: výjimečně nečekejte v sále po celé titulky, nebo z těch přidaných záběrů chytíte depku a budete mít problém se z kina vůbec došourat domů! Jako já. A doma to pokračovalo, když jsem z některých komentářů zjistil, že se mi ten film vlastně vůbec neměl líbit... A že byl moc dlouhý. Říkáte dlooouhý vláček? Já nevím, jak dlouhý byl. Já se bavil a tak mě ani nenapadlo tomu filmu počítat vagóny. Ale je fakt, že z nádražního rozhlasu mohli pouštět nějakou jinou odrhovačku... ()

mzss1

Shlédnuto v kině. No, tak díky čsfd projekci jsem měl možnost toto shlédnout. Už delší čas jsem se na toto celkem těšil. Říkal jsem si, že by to mohlo dopadnout dobře. Velký rozpočet, zajímavý nápad, no a povedlo se to. Ze začátku ještě připomínám, že filmy o pirátech z karibiku mě vůbec neoslovily, prvním třetm dílům jsem dal jen 1 hvězdu. Čtvrtý díl a další co budou následovat vidět nechci. Příběh filmu je zaímavý, ale o to ani nejde. Film je zvláštně podaný. Jak to nyní zaonačim, tak to myslím jen v dobrém, nebot jsem si zážitek užil. Shrunuto v kostce: Parodicky podanný, komediálně laděný akční western. S tímhle označením jsem spokojen. Úvod filmu je možná trošku lehce chaotický, začne se tu vyvíjet pár postav, ale od akce ve vlaku jsem byl nadšen a to až do úplného konce. Takže těžko toto lze popisovat. Jedna akční bláznivá scéna za druhou. Je to hezky natočené, ke konci až přepálené, ale skvěle to funguje, když je to komediálně a praštěne pojato. Vtipných sc=n je zde dost. Takže jsem se téměř vždy smál. Herecké obsazení je na tom perfektně. Johnny Depp si mě získal. Jeho hlášky byly fantastické - skvělý herecký výkon. Armie Hammer také zaujal. A zbytek herců v pohodě. Potěší i v menší roli Helena Bonham Carter, tu si nezaměním s její postavou Belatrix v Harry Potterovi. Zde také párkrát šíleně ujela. Takže akce je zde dost, je sice přehnaná, ale hezky natočený, vtipné hlášky, střeštěné nápady, třeba nadpřirozené vlastnosti zázračného koně. :-) Hudba od Hanse Zimmera je perfektní, opět mi dokazuje, že umí skládat hudbu. No, nevím jak mám dále pokračovat. Trošku mě zarazilo, že film není vážný vůbec, ale přenesl jsem se přes to velmi dobře. Něco tomu chybí, ale moc toho zase není. Jsem mile překvapen. A to parodie moc nemusím, tohle asi není vyloženě parodie, ale mě to tak přišlo a v rámci toho mě to i bavilo. Celkově hodnotím na zasloužených 96% = ***** ()

liskam

Těžké psát komentář k takovéhlemu (čtěte kontaverznímu) filmu... Kór když ho vidělo /a komentovalo/ mnoho mých oblíbených uživatelů. Člověk by mohl sklouznout ke kopírování již´napsaného, ať už v dobrém či ve zlém.... Nějakou dobu jsem si nechal na rozmyšlenou, abych, co napíšu opravdu vystihovalo můj upřímný názor na tento snímek..... Film jako takový, je z mého pohledu částečně klišoidní sračka plná opravdu průhledných okamžiků, částečně akční sci-fi za které by se nemuseli stydět ani "kovbojové a vetřelci"... Na druhou stranu se nebere zase až tak vážně a nějaký ten fórek opravdu pobaví. Jsem si jist, že pokud by Tonta nehrál Depp, hodnotil bych lépe. Styl pirátů, by měl opravdu nechat za sebou, /i když si Verbinski myslí něco jiného/... Pokud by ovšem hlavního záporáka nehrál Fichtner, hodnotil bych naopak hůře, to je totiž Pan herec, který přesně ví, jak se postavit k přidělené roli. V tomhle případě mi nezbývá, než hodnotit 3 slunci a 64% ()

kingik

Na Šemíkovi z Divokého západu až do Disneylandu a zpět. Dobrodružný spektákl dostal nálepku propadák roku 2013, ale rozhodně se tak stalo neprávem. Od počátku bylo jasné, že blockbuster s tématem Divokého západu a stopáží překračující dvě hodiny, nebudou navštěvovat divácké masy. Ani megahvězda v titulní roli nebyla zárukou komerčního úspěchu. Johnny Depp měl navíc v té době za sebou už dva propadáky. Slovutný producent Jerry Bruckheimer navíc po finančním krachu ztratil výsadu dohledu nad finální podobou svých příštích filmových projektů a toto privilegium mu bylo odejmuté. Gore Verbinski coby režisér podal maximální výkon a jeho film přetéká tvůrčí originalitou, lehkostí a dynamickými akčními scénami. Všechno to začíná na historické výstavě s tématikou Divokého západu, na které užaslý chlapec obdivuje vetchého indiána se svraštělou tváří, pod níž by nikdo nehledal kdysi odvážného rudocha Tonta s pružným tělem. Ten, po menším rozmýšlení a následném prozrazení, počne chlapci vyprávět svůj dobrodružný příběh o přátelství s prokurátorem Johnem Reidem, kterého okolnosti kolem vraždy jeho bratra vedly k sejití z cesty muže zákona na cestu psance hnaného pomstou. Přes oči si nasadí masku, kterou zrovna nemusí a stane se z něj Osamělý jezdec. A tím se začne nekonečný příval a gejzír originálních eskapád a svébytně originálních scén ve vážném i nevážném pojetí, ve kterém Gore Verbinski ukazuje svoje tvůrčí možnosti a schopnosti. Dokazuje, že se v dobrodružných filmech výborně vyzná, je ideálním režisérem pro technicky náročný blockbuster a jeho další spolupráce s Johnny Deppem se opět nese na euforické vlně gagů, nadhledu a kaskadérských vylomenin., které jsou mu nejbližší. Nalité finanční prostředky jsou na filmu zatraceně znát. V každé scéně a v každém záběru impozantně krajinářské kamery Bojana Bazelliho, a v neposlední řadě v rozverné hudbě Hanse Zimmera, jenž má dar výborně takový koncepčně propracovaný záběr hudebně dokonale podkreslit. Z technického hlediska je film dokonalý. Akčním scénám nechybí rozmáchlost, švih, brilantní posazení i načasovanost, občas jsem jen zalitoval, že třeba takový napínavý útok kmene Komančů na kavalerii se odehrával ve tmě. Co chvíli filmem probleskla nějaká úžasná originálně vychytaná scéna s absurdním nádechem, něco podobného už Verbinski praktikoval ve své pirátské tetralogii, ale teprve až tady to dovedl k maximální dokonalosti. Je vidět, že spolupráce s Deppem není jen tak náhodná a tihle dva si navzájem mají co předat ze svých zkušeností. Natažená stopáž pádí celkem tryskovým tempem, což třeba u filmů s poloviční stopáží nebývá pravidlem a stává se, že vyhlížím závěrečné titulky. Tady jsem se naopak těšil, co přichystá skvělý režisér v příští scéně a vždycky to byl nějaký super kousek. Finále už se odehrávalo ve dne a šílenosti na mašině byly opravdu parádní. I když film vznikl v produkční společnosti Disney, která právě není nakloněna drsným a krvavým scénám, tak tentokrát došlo k určitému kompromisu a film se rozhodně nevyhýbá drsnějším scénám. Z mého pohledu by si za tenhle dobrodružný kino spektákl jak má být, režisér a všichni, co na filmu dělali a odvedli špičkovou práci, nezasloužili ptačí zob, kterým Tonto krmil svého mrtvého havrana, ale přinejmenším něco mnohem výživnějšího. Pokud totiž takový vyšperkovaný film v kinech nezaznamená diváckou návštěvnost, tak je to nevděk. Když k tomu připočtu, že zfušované kraviny jsou vynášeny do nebes, tak mně to přijde líto a vůči tomuhle filmu nespravedlivé. Podobně neslavně a nedoceněně kdysi dopadl obdobně koncipovaný "Wild Wild West", který ovšem ani později nepatřil k vyhledávaným filmům. To z tohoto filmu by se dalo čerpat hodně inspirace pro příští dobrodružné projekty. Je otázkou, kdy tvůrci nějaký takový další v takto jedinečně předimenzovaném balení, budou ochotni naservírovat. Proto jsem si tenhle třeskutý snímek užil s tím vědomím, že ho žádný hned tak nebude následovat. 100% () (méně) (více)

Snorlax

Tento film má hezké barvy a dobrou hudbu, tím končí veškerá pozitiva. A také moje ochota ještě někdy někde vidět Deppa, který evidentně svoji kariéru podřídil snímkům pro náctileté. Může se osaměle trajdat s piráty po Karibiku i jezdit s Tontem pouští, obojí je pro mě nezáživné, trapné a jasná ztráta času ()

Aknah

Další nevšední kousek, který přináší akci, vtipné hlášky a jako obvykle neobvyklého Deppa! Mě se to teda líbilo, ani mi moc nevadilo, že je to westernovský kousek, právě naopak, protože byl proveden úplně jinak. Dobrá zápletka, kterou jsem neprohlédla než mi ji nabídla režie, celkem ani nevadilo stálé opakování stejného vtipu = objeví se na scéně bílý kůň. Zbytečně dlouhá stopáž na to jakou povahu má tenhle snímek, ale budiž. SPOILER: Nejvíc mě pobavil výhybkový manévr, když umřel černý kůň a prostě Johnnyho pohyby a grimasy :) Na konci krásná symbolika - to co ho zkazilo, ho i zabilo. ()

InJo

Nezasloužený propadák, na němž mi vadí vlastně jen ta přehnaná stopáž (nikdo mi nevyvrátí, že se to dalo celkem snadno vměstnat do dvou hodin). Depp sice jen variuje Jacka Sparrowa, ale zábavný a vtipný je i tak, Armie Hammer je docela sympaťák a chemie mezi nimi funguje poměrně slušně (Deppovo suché stírání Hammera nemá chybu). Film disponuje prvotřídní westernovou výpravou, velmi kvalitními triky a především sebejistou režií a hudbou. Na úžasné závěrečné akční scéně se parádně předvedli snad všichni hlavní tvůrci (Verbinski s Zimmerem obzvlášť) - takhle velkolepou a nabušenou poctu, za kterou by se nemusel stydět ani Spielberg v nejlepší formě, němým groteskám jsem snad ještě neviděl... Škoda pár nelogičností a hlavně oné délky, která je pro blockbuster tohoto typu (rodinná dobrodružná oddechovka) zkrátka zbytečná. Ale i tak spokojených 70 %. ()

IQ Tiqe

Vzhledem ke zdejším komentářům jsem čekal větší šaškárnu. Jsou to v podstatě Piráti z Karibiku posazený do Monument valley, nemálo věcí je obšlehnuto, včetně chování a nakonec i legendární chůze Johnyho Deppa. Střed je celkem hluchej, zbytečně natahovanej, ale úvod špatnej není a závěr je parádní – akce doprovázená dokonalou hudbou a humorem. Tenhle film stojí za to vidět kvůli vtipným detailům a hláškám, kterých nabízí docela dost. A navíc bojové scény ve vlaku – to je moje. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 6 | hudba 8 | humor 4 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

johnny depp už zo seba robí iba šaška, posledné roky robí prešľapy a kavlitný film na jeho konte chýba. Tonto film je o polhodinu dlhší, ako je znesiteľná hranica, miestami nezáživný, ženská hrdinka je príliš zemitá a nevýrazná, napokon sa celý film scvrkáva na 2 vydarené akčné scény na vlaku - a za to aj tie slabušké 2 hviezdišky. ()

HoneyBunny

Nenechte se odradit tou podivnou pověstí, která Lone Rangera provází - ano, nebyl to ohromný hit, ale velký propadák to taky nebyl. Film prostě jen nenaplnit očekávání - a velká očekávání tu určitě byla, protože tenhle film má všechno, co úspěšná popkornovka má mít. Je tu star power Johnyho Deppa v divné roli. Film vypadá nádherně, velký rozpočet je vidět na westernových kulisách, kostýmech, CGI efektech, lokacích... Jediný problém vidím v tom, že od Lone Rangera diváci očekávají odlehčenou westernovou komedii, ale ono se víceméně jedná o drama trošku nešťastně okořeněné o komické prvky. A ono to k sobě nějak nepasuje. V jednu chvíli tu máte masakr indiánů a pak vtipnou scénku s podezřele inteligentním koněm (mimochodem, ten kůň je boží!). Příběh jako takový se mi docela líbil, ale opravdu bych ho radši viděla bez komických prvků. Při sledování filmu jsem si vzpomněla na druhý díl Pirátů z Karibiku, který byl natočený celkem rutině, ale nad průměr ho zvedala nezapomenutelná šermířská bitka tria Jack Sparrow-Will-Norrington na pláži, v kostele a v obřím kole. Podobně tady máme úchvatnou akční honičku dvou vlaků, ve které je navíc zapojený onen boží kůň! Lone Ranger možná nebude klasikou, ale oněch dvou hodin u obrazovky rozhodně litovat nebudete. 70 % ()

Carol Pifková

Čo ma už dosť dlhú dobu odrádzalo bola dĺžka filmu. Bola to proste jedna veľká nuda a to, že ten film bol tak dlhý to celé ešte zhoršovalo. Takže říkejte si tomu třeba ženská instituce ale tomu filmu som sa oprávnene vyhýbala. Netvrdím, že som sa ani raz nezasmiala a že som celý film mala kamennú tvár. Ale scéna, ktorá mala byť zrejme najakčnejšia z celého filmu bola tá najdlhšia a najnudnejšia scéna akú som kedy videla, a vytáčala ma už tak, že som musela nahlas hundrať kedy sa skončí. Absolútne ma tá naháňačka s vlakom nebavila. Keby som fajčiarka asi si vybehnem aj jednu cigu zapáliť a keby sa vrátim tak by som si ani nevšimla, že som o niečo v tej scéne prišla. Mala som pocit, že sekunda trvá minútu. Keď vyšiel trailer bola som plná očakávaní. Postupom času to akosi upadalo, a ja som už ani na ten film nemala chuť. Opäť to opakujem, oprávnene. ()

Frajer42

Na úvod si dovolím snad jedinou, zato poměrně podstatnou výtku. Mluvím samozřejmě o stopáži, která je brutálně přestřelená. Tvůrcům snad muselo být jasné, že takhle ďábelské tempo nedovedou po celou dobu udržet. Překvapím další, ještě více podstatnou výtkou, která nese jméno Armie Hammer. Nechápu z jakého důvodu byl zvolen právě tento těžce podprůměrný herec do druhé nejvýznamnější role filmu. Těžce snímek prznil. Na druhou stranu tento jeho herecký neum nechal vedle něj alespoň více vyniknout, vždy vynikajícího, Johnnyho Deppa. Nicméně i přes výše zmíněná kurvítka musím prozradit, že když se to vezme kolem a kolem, tak jsem opravdu mnoho lepších westernů za svoji krátkou účast na tomto světě neviděl. Scénář je napsán bravurně a moje srdíčko si rozhodně získal. Podařilo se mi se ponořit do příběhu a skutečně si drtivou část stopáže užívat ve velkém stylu. Snímek je napěchován luxusně luxusní akcí. Zejména dvě vlakové scénky jsou naprostá pastva pro oči. A vlastně nejen pro oči, ale i pro uši, neboť jsou podpořeny dechberoucí hudbou od mistra mistrů. Diváka rozhodně velmi potěší i hromady extrémně vtipných vsuvek. Pokud tedy nebudete vědět, jakým způsobem zakončit krásný den, tak tento snímek je tou správnou volbou. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

boshke

Tenhle soundtrack se mi nedostal tak pod kůži jako jiné Jenovy kousky, ale finále s Vilémem Tellem nemělo chybu... Myslím, že Osamělý jezdec měl o dost větší potenciál. Rozhodně bych stlačil stopáž, která byla až lehce úmorná, zrušil celou, naprosto zbytečnou muzejní linii a nebral bych se v jistých momentech tak vážně. Oceňuji výbornou chemii mezi Hammerem a Deppem, nadsázku a humor a vůbec obsazení - Depp, samozřejmě, Carter, krásná Wilson a ze záporáků Fichtner. Přesto, silnější 3*... 70% ()

AppleCore

Hned od začátku palba plná odkazů, nadsázky, hravosti a fantastický kamery! Škoda, že to v kinech pohořelo... větší škoda, že se nedočkám druhýho dílu. A jenom tak mimochodem: Žádný hluchý a natahovaný momenty tam nejsou. Jenom proto, že to vykřiklo milion lidí před vámi, neznamená, že se tím musíte nechat strhnout. Nechte se strhnout sami sebou. Je to akční palba s obrovskou nadsázkou, která si na nic nehraje, ba co víc, mocně překonává většinu letošních blockbusterů. ()

Dzeyna

No musím uznat, že mě se to fakt líbilo! Jediné co mi přišlo naprosto z cesty bylo muzeum, to vážně nepodtrhovalo nic z příběhu. Ovšem herci byli vybrání skvěle, stejně jako celý děj je vymyšlen naprosto úchvatně a vtipně, takže se člověk nenudí. Myslím, že skvělá práce a opět výborná maska, grimasy a výkon Johnnyho o Armiem Hammerovi nemluvě. ()

Kothy

Zajímavý western podle komixu. Nakonec to nebylo tak špatné. I když občas trochu přehnané. Jako například začáteční scéna s vlakem. Je opravdu vidět, že to točil režisér Pirátů z Karibiku. Prostě stejný zmatek. Johnnymu Deppovi jsem jeho roli místy nevěřil. Nešlo si nevšimnout znělky z Tenkrát na západě. Celkově hudba byla dobře zvolená a dynamická. Závěrečná scéna se mi líbila, ale byla už opravdu hodně nepřehledná. Ten kůň byl fakt jak kouzelný. Škoda, že Helena Bonham Carter nedostala víc prostoru... "Pan Cole nemá koule." :D ()

Mia...

Věděla jsem to, prostě jsem věděla, že když tam bude Depp s make-upem, tak to nemůže být špatný film. A hle, nebyl. Bylo to velice zábavné a i tak dlouhý čas rychle utekl. Naprosto nejvíce mě pobavil při závěrečné honičce hudební doprovod alla Cancan ... pokud jsem smíchy nečůrala předtím, tady jsem to už opravdu pustila. Musím říct, že se mi to opravdu líbilo, Johnnyho výrazy jsou prostě nepřekonatelné a nikdy neomrzí ... pravdou ovšem je že kdyby tam nehrál, na hvězdičce by to ztratilo...ztratilo by to šmrnc a to vše, co umí i nudnému filmu dodat jedině on. Celkově musím vyzdvihnout hudbu, dosti vydařená. ................. "pták neumí měřit čas, Kamosabe" ()

swamp

Ve 46. minutě druhé hodiny tohoto filmu jsem se jednou zasmál a měl mírný zájem o dokoukání celého filmu - a to je málo! Depp by konečně mohl zase začít hrát (všichni víme, že to umí) a přestat ztvárňovat pomalované šašky. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt