Bez soucitu

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

• Isherwood

Morel udělal od Taken asi tak dva kroky nazpět, kde jej drží pitomý scénář bez nápadu a kapky nepředvídatelnosti. Režijně tak není kde brát, tudíž jakýs takýs nápad nabídne leda tak likvidace gangsterské omladiny, přestřelka v čínské restauraci a ta následující mezi figurínami, která doslova vybuchne v akční gejzír. I když ‚Royal with Cheese‘ potěší, na plánovanou akční šlehu roku docela nemilosrdné zklamání. PS: Nejrasističtější film široko daleko. Jak jinak si vysvětlit, že imigrantský póvl je likvidován nemilosrdnou rukou amerického drsňáka v bomberu a s vyholenou hlavou? :)(1.3.2010)

• arachneuss

Nasranej skinhead si to s bouchačkou v ruce razí skrz Pařížské podsvětí a jako ocásek má slušňáckého úředníčka z ambasády, který si nese pět kilo toho nejlepšího koksu v čínské váze od babičky. Hlášky jak od WIllise, nadupaná akce a neortogoxní řešení problémů s národnostními menšinami. Sice to v poslední půlhodince už vůbec nedává smysl, ale pohled na bad-ass Travoltu s bazukou je k nezaplacení. Bessonův scénář je holt sračka a s tím už Morel nic nenadělá.(19.3.2010)

Stejně tupý scénář jako u 96 hodin, jen v trochu odlehčenějším a o hodně akčnějším pojetí. John Travolta se automaticky vyšvihl na post rádoby nejvíce cool akční postavy roku, se svou vyholenou hlavou, koženou bundou a bradkou kosí Číňany, Pákistánce a fundamentalisty po stovkách, se stejnou kadencí z reproduktorů létají fucky, shity a další nejrůznější spletence nadávek, uspořádaných do rádoby cool hlášek, až jsem nakonec na Morelovu hru přistoupil, vyhodil mozek před sebe na stůl a bavil se jako u akčního filmu už dlouho ne. Pravděodobně vzniknul nejrasističtější film roku a já jsem každou chvíli nevěřil svým očím (očekávám den, kdy u Bessonových dveří zazvoní chlápek s plenou na hlavě a zadrátovanou krabicí v náručí, nebo zadrátovanou vázou).(13.9.2010)

Hláškující Travolta, spousta mrtvých Číňanů a Pákistánců.. a Rhys Meyers s vázou! Přesně takhle si představuju výplachovou akční podívánou a vůbec bych se nebránil tomu, kdyby tímto způsobem byly točeny videoherní adaptace akčních pecek .. jinak řečeno - slova v poměru s akcí 3:7!(19.6.2010)

Tak John Travolta si nakonec až na starý kolena střihnul svojí nejdrsněší a nejakčnější roli a musim uznat, že mu to tu fakt vychází, i když absence pořádnýho scénáře je znát, ale nevadí, jelikož John vlítne do filmu jako uragán rozpráší (rozuměj rozstříli na sračky) nějakou čínskou kolonii ve Francii a v podstatě až do konce mu jeho arzenál nevychlade a snad můžu prozradit, že si tu vyzkouší i rakeťák, což jsem kvitoval s velkým nadšením. Přirovnal bych to asi k xXx, je to něco podobnýho a já se bavil, i když to v podstatě neni nic extra, ale akce zábavná, nadupaná a s hromadou mrtvol a hláškující Travolta mega vostrej(6.3.2010)