Bez soucitu

Horúce pozdravy z Paríža

Bez súcitu

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 88 min

Soundtrack David Buckley: 1. J'Ai Deux Amours - Madeleine Peyroux [2:57] ,2. Are You With Me? - Vaux [3:28] ,3. Parking Lot [3:08] ,4. The Ring [1:30] ,5. Blood on the Stairs [2:49] ,6. Chinese Dessert [1:12] ,7. Official Business [2:48] ,8. It's Raining Men [2:15] ,9. Level 2 Mandarin [1:45] ,10. Wax's Waltz [1:52] ,11. Room with a View [3:34] ,12. Parisian Shithole [1:28] ,13. Eye in the Sky [0:50] ,14. The Scenic Route [1:55] ,15. And Then There Were None [1:24] ,16. Mirror of the Soul [2:54] ,17. Can We Go Home? [1:15] ,18. Trigger Unhappy [1:03] ,19. Rose [3:57] ,20. Let Me Help You [2:03] ,21. Welcome To Paris, Baby [4:50] ,22. Carolina [5:17] ,23. (They Long To Be) Close To You - Matt Monro [3:01](14.6.2011)

• Gilmour93

Nanést Travoltu, rozetřít Travoltu.. Jestli viděl nějaký protiamericky smýšlející terorista tu nenucenou lehkost, s jakou bude agenty strýčka Sama brzy zlikvidován, tak už dobrovolně stojí jen se zubním kartáčkem, pyžamem a dvojími trenýrkami před vstupní bránou do Guantanama.. Morelova francouzská střelnice dlouhou dobu lehce kopírující motiv Training Day se opřela o v současnosti vzácnou autorskou schopnost natočit přestřelky i další akční sekvence PŘEHLEDNĚ a s mírnou dávkou tolerance by se snad dala přiřadit i na úroveň 96 hodinové řežby namíchnutého taťky Neesona, kdyby však nebyl divák co pět minut krutě profackován tou do nebe volající stupiditou a klišovitostí scénáře. A za každou cenu cool tanečník Johnny s vizáží džina z Aladinovi lampy? Hlavou mi blesky potenciální distribuční názvy jako Američan v Paříži, Horečka sobotní pleši, či Paříži, sežeru tě, ale to je vedlejší. Druhé vzkříšení se opět nekonalo, tohle zkrátka s mrtvými umí asi jen Tarantino a v souvislosti s tím mě napadá, že kdyby se nyní pokusil mladý obchodník s kradeným zbožím pana Wallace vyprázdnit zásobník do budoucího pastýře Julese a jeho parťáka Vincenta, bylo by opravdu umění toho druhého jmenovaného netrefit..(10.2.2011)

• Arx

Hodně slabé a s 96hodinami to nemá nic společného. Velká škoda(3.3.2010)

Morelův buddy movie pokus má co dohánět, zvlášť tváří v tvář 96 hodinám. Přílišná očekávání milostnému dopisu z Paříže nesvědčí, ve skutečnosti je to klasické bessonovské řemeslo, ozdobené hláškujícím Travoltou. Jonathan Rhys-Meyers absolutně nestíhá, stejně jako zápletka, kterou božský Luc pravděpodobně opět vykouzlil o přestávce mezi první a druhou snídaní, ale když se dílo přenechá kaskadérům, dialogové improvizaci a neřeší se zrovna, kdo odkud a proč přišel, je to lehkonohá zábava s velkými rážemi. Jen počkejte, až se bude Johnny zubit na bazuku a shazovat lidi ze schodů jako poštovní balíky. Občas se zkrátka usmějete, pak se za to možná budete stydět, ale pár hodin po zhlédnutí tomu filmu tak nějak odpustíte. Možná... možná taky ne, ale Charlie Wax už ve vás zůstane.(1.3.2010)

Konečně pořádnej akční film. Pořád tam jsou jen megapřehnaný přestřelky a Travolta všechny bezmyšlenkovitě zabíjí a šňupe koks z vázy. Děj mi byl jedno, hlavně že tam Travolta v nadupaný honičce střílí bazukou. Já se bavil.(28.3.2010)

• - Pro roli holohlavý John Travolta se bál, jaká bude reakce na jeho radikální změnu image. Podle jednoho internetového průzkumu vyšlo najevo, že podle dotázaných mu holá hlava sluší více než vlasy. (Olík)

• - Spoiler: Charlie Wax (John Travolta) zabije 45 ľudí. (m.a.t.o.)

• - Hříšek, který ve filmu "zabíjí" Charlieho Waxe (John Travolta) je po americku Royal Sýr a ne po francouzsku Čtvrtlibrák se Sejrem - odkaz na popkulturní rozhovor Julese Winnfielda (Samuel L. Jackson) a Vincenta Vegy (John Travolta) z filmu Pulp Fiction (1994). (Axis)