Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Mistickzz

Výsledok 4 slabšie hviezdičky. Bolo to príjemne, miestami zábavné, miestami nudné ale inak fajn. Očakával som trocha viac ale nesklamalo. Rango je týpek! 73% ()

Kanibal

Rango není ani trochu obyčejný animák pro děti, on vlastně není moc pro děti; rozhodně méně než pro dospělé. Ti si užijí odkazy a narážky na slavné westerny, záměrně užitá klišé a správně (ne)hrdinský příběh. Ten je nečekaně zajímavý. Naštěstí se nejedná o typické ani road movie! Rango velice potěšil propracovaností, příběhem a skvělým humorem. ()

see_sawandrew

Audiovizuálně podmanivá poctovka (nejen) spaghetti westernu a místy dost zmatená jízda skrze všemožná klišé. Dobrá hudba, příjemný smysl pro detail, ale stejně jsem očekával víc invence. 70% ()

Seti

Hlavní předností i slabinou zároveň je fakt, že Rango je v podstatě poskládáný ze všemožných filmových odkazů, které se snaží držet pohromadě dost tuctový scénář. Zatímco některé jsou výtečné (většina Leonovek), některé už méně. V celku se to pak nějak tak pere a chvílemi působí dost nepatřičně. Humor je trochu zklamáním, jelikož se povětšinou pohybuje v dost infantilní rovině. Akce je na druhou stranu parádní a opět se v ní naplno rozvíjí Verbinskiho nápaditost v kombinaci s výtečným Zimmerovým výběrem hudby. Rango mi příde jako takový parodovaný dort ukuchtěný ze všeho, na co si zrovna filmaři vzpoměli, což ovšem neznamená, že to vždy sedí. Za odvahu jít do poněkud netradičního animáku, však směřuje k tvůrcům palec nahoru. ()

korndaddy

Jeden z nejlepších a nejlépe graficky zpracovaných filmů co sem kdy viděl. Animace je zde opravdu vyjíměčná a já se opravdu kochal. Vynikající námět, úžasná hudba a sympaticky ukecanej hlavní hrdina. Tohle je přesně to, co od animáku očekávám a sem rád, že sem se rozhodl Ranga zkouknout a všechny moje tužby tím vyplnit. Doporučuji. ()

Madluska

Od filmu Rango jsem naštěstí nic nečekala, protože jsem o něm vůbec nic nevěděla (dokonce ani to, že v něm zelenou příšerku dabuje Johnny Depp :-)). Díky tomu jsem se výborně pobavila odkazy na kdeco (když si představím, že bych viděla spoustu westernů, asi bych se válela po podlaze), zpěvem partičky mexikánských zpěváků s typickým přízvukem nebo neuvěřitelnými příhodami chameleona Ranga. Kromě toho jsem zapomínala mrkat při pohledu na vynikající animaci (při vzpomínce na Dobu ledovou mi připadalo takové množství vypilovaných a realistických detailů prostě neuvěřitelné) a pilně jsem napínala uši při poslechu díla Hanse Zimmera. Boužel příběh sám o sobě mě tolik nezaujal, snad mi připadal trochu zmatený a nepřehledný. Proto "jen" hodně dobré 4*. Good job, guys! ()

Nassau

Je to fajn pohádka. Bohužel ale nevyvolává příliš emocí. Myšlenka určitě zajímavá, ztvárnění dobré, ale obsah byl přeci jenom průměrný. Škoda, potenciál byl rozhodně větší. ()

Ragdoll

Čisté tři hvězdy to nejsou, řekněme dvě a půl, ale i tak jsem se příjemně bavil po téměř celou dobu. První polovina je zbytečně natahovaná a bez akce, děj není poutavý ani zajímavý a celé je to sotva na dvě hvězdy, druhá polovina už film vytáhne o trochu výš a i když také není úplně stoprocentní, výsledek překvapivě funguje. Bohužel asi první případ Zimmerovy tvorby, který se mi jevil jako průměrný a pokud není dobrá hudba, není dobrý film. Kvalita animace se také nenachází zcela na vrcholu. Některé postavičky včetně Ranga sice celkem ušly, ale jak říkám: žádná sláva, dnes jsou přeci technologie, s kterými se dají vytvořit mnohem lepší a propracovanější animace. I přesto však nelituji své volby pro sobotní večer. ()

RockChick

"Jenom" 75%? Teda jakých "jenom"... JENOM? Sakra, no já teda byla z Ranga odvařená rozhodně na víc. Kdo by kdy čekal, že pocta westernu bude animovaná a jejím hlavním protagonistou bude chameleon!? Těch odkazů by se tu ale našlo víc (film jsem viděla dabovaný, takže možná kecám, ale zdálo se mi správně, že ta metafora "přejít na druhou stranu" byl odkaz na The Doors a jejich "Break On Through"?), až je možné, že lidi neobeznámeni s předchůdci, si ten snímek moc neužijí. Nebo zkrátka na to pak budou mít ve výsledku odlišný pohled. Ranga to tak staví do úrovně absolutně odlišného animovaného filmu, než jaké jsme tu doposud měli. Každopádně pokud už něco nadíváno máte, je to skutečně jízda. Rango je rozhodně jedním z důležitých milníků v historii kresleného filmu. ()

sQelle

Animovaný vtipný western. Většina animáku je hlavní hrdina nějaký medvěd nebo veverka. Ale miniaturní chameleon se zápalem bránit svůj život, na to se jen tak nepřijde. ()

anaxtal

Rango je Rychlejší než smrt bez množství mrtvol, sexu a Leonarda DiCapria. Vše ostatní je však stejné a s ohledem na animované zpracování vtipnější. ()

Chegi

Neskonalá nuda. Což je škoda v porovnání s úsilím, které muselo být vloženo do skvělé animace. Film prostě vyšumí do zapomění. ()

Lisabellla

Nevím proč, ale viděla jsem v tom cosi z Djanga.. Ale třeba jsem se spletla... Celkem průměrný animák s fajn hudbou rozhodně neurazí laika ani náročného diváka. ()

Han22

Rango je zas úplně jinej animák. Nejde o žádné zběsilé dobrodružství nebo nahláškovanou jízdu, ale animovanou poctu spaghetti westernům. Muž beze jména (přitroublý chameleon Rango) přijíždí do westernového městečka (osada zvířátek kousek od dálnice) aby se nedobrovolně stal šerifem a odhalil proč z města mizí všechna voda. Je to sice stylové a občas perfektně akční (honička s dostavníkem, finální boj s hadem), ale občas i pekelně nudné a ke konci i podivně umělecké. Navíc ten styl humoru, založený na tom, že hrdina je trouba hrající si na hrdinu mi nesedl. Ale ze všeho nejvíce mi zkrátka nesedí celý parodovaný žánr, protože já nikdy nebyl až na výjimky fanda westernů a těch utahaných, pardon osudových italských už vůbec ne. Nicméně problém je spíše ve mě, než v samotném filmu, takže dávám slabší 4*. ()

Jierl

Animace oproti jiným filmům byla na úplně jiné úrovni, pro mě to je rozhodně nejlepší animák, který jsem zatím měl možnost vidět. Dost tomu také pomohl hlas Deppa, který prostě umí, ale to už všichni víme. Do kina jsem šel s poměrně vysokým očekáváním a musím říci, že jsem dostal ještě víc, než v co jsem doufal. ()

Merkin

Příjemný kompromis mezi dospěláckou filosofií plnou odkazů a vtipných point a dětskou pohádkou s jasným cílem dokázat, že hrdinou se může stát i chameleon z terárka a dobro vždy zvítezí nad zlem. Výtvarné ztvárnění Ranga je velice milé a důvěryhodné, zvolené prostředí funguje, vkládané písničky dobře zaplňují mrtvé body...Víc si asi odnesou mladší ročníky(přece jen je Rango pro starší diváky dost nekomplikovaný a příliš černobílý), ale ti větší si zase krásně zavzpomínají, občas se smíchy prohnou a rozhodně nebudou litovat... ()

bloodline

Graficky zvládnuté na jednotku, dejovo na dvojku. Trio Verbinski, Depp, Zimmer sú jedna báseň, len tie hluché pasáže poprosím na budúce osekať. Ja viem, že Johnny Depp je extratrieda, ale práve tie hluché dejové linky, prispôsobené jeho prejavu a umeniu ubrali na "šťave" (v jeho prípade je to naživo omnoho lepšie). ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty