Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

chaosteory

Bohužel mě minul originál ( jak se to mohlo stát? ), a tak nemám možnost porovnat, což je možná dobře, aspoň mám čistou hlavu. Už námět sám o sobě dost zaujme, ne originalitou, ale věčnou otázkou, co jsme schopný v životní nouzi uělat, aby nás ty sračky neutopily.A když konečně dostanem šanci změnit, chopíme se jí? Jasně většina z nás takovou kliku ( nebo smůlu, záleží na úhlu ), mít nebude, ale co kdyby. Zpracování je obstojné, nenudí, rychle jde na věc a samotná "hra" vypádá až moc živě. Už jen pomyšlení, že váš život závisí na rozhodnutí podobných looserů jako vy, je na nervy. Jediné výtky mám k obsazení, Statham a Rourke mohli dostat více prostoru, ale to je spíš můj boj. ()

uuuuups

Krásná ukázka toho jak se i bez příběhu dá natočit strhující film.Od samého začátku sedíte přikovaní a stále čekáte na nějaký příběh.Rýsuje se jich tam spousta, ale ani jeden se nerozvíjí.Když pak ruská ruleta končí začne Vás to táhnout do příběhu mladého muže, který se bude snažit prachy nějak dostat domů a zachránit se.Bum, ovšem ani to se nekoná.Nakonec i tento příběh mizí a s pusou dokořán zjišťujete, že film končí.Proseděli jste hodinu a půl, oči jste neodrhli,a nevíte jak s tím co jste viděli máte naložit. Inu i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo! ()

zekon

Divnofilm, tak bych to nazval. Přišlo mi to neuměle zplácané a špatně navazující scény na sebe. Herecké výkony, až na známé tváře, pod psa, celkově to vyzní až trapně béčkově. Scénář nebyl asi špatný, ale je takové amatérské. ()

Snakefinger

Remake sem remake tam všechno jedno. Takhle dokonale NEVYUŹÍT tak dokonalý nápad a udělat z něho kýbl nudy je taky vlastně umění. Já se dokonale nudil celou dobu i když asi všechno v tomto filmu bylo v pořádáku, ale mně to připadalo hodně ale hodně plytké. ()

Palizer

Dosť slabý film, na to aké má tento snímok obsadenie. Vôbec sa mi nepáči scenár filmu a jednotlive postavy sú nevýrazne a slabo zahrane. Samozrejme, ak nepočítam David Zayas a Mikey Rourke. Absolútne sa mi nepáči Curtis Jackson, ten by sa mal skôr venovať rap-u a nie filmu. A takisto Jason Statham mi príde akoby už strácal dych. ()

de-andre

Chytrý nápad, který má však odfláknuté zpracování. K tomu navíc zbytečně obsazení herci, jako 50 Cent. A některé postavy mají tak málo prostoru, že by bylo lepší je možná nechat v pozadí - policista D. Zayase. Také škoda, že příběh nebyl rozehrán více nepředvídatelně, udělat ze všech hráčů rovnocenné soupeře a nechat určení hlavní role na divákovi. Teď zkusím originál, věřím, že bude alespoň o kousek povedenější. Tohle jsou slabé tři hvězdy. ()

Dataminer

Ta chvíle před zmáčknutím kohoutku je tak....Uff. Povedený snímek. Jak mám rád Jasona Stathama, tak tady bych tu jeho postavu zabil. Halvní hrdina s ním ale vyběhnul a to mi stačí. ()

naytsirk

Zvláštní, v pátek, nebo v sobotu jsem v televizi chytil film Přežij! a nezávisle na to další den, aniž bych věděl o čem to je, jsem si pustil 13. Nevím, jestli mi vyšší moc chtěla něco naznačit, ale zbraň doma nemám, tak snad bude vše ok. Třináctka je povedený (jak jsem pochopil tak asi remake) napínavý thriller z prostředí zvrhlých hráčů a zoufalých chlapů, kteří ať už dobrovolně, nebo z donucení, hrají velmi nebezpečnou hru…. ()

ELDoctorow

Celý čas som čakal kedy sa to už konečne poriadne rozbehne. A čakal, a čakal, a čakal... Nebudem vás naťahovať sťa kozy 50 ročnej ženskej, čo odkojila desať detí - nedočkal som sa až do konca. ()

pirate

Film s originálním dějem, mrazivou atmosférou a tragickým koncem. Zkrátka, sledování se zatajeným dechem. Naneštěstí Statham je v tomto filmu docela zbytečný, protože o akci ani nezavadí, ale stejně jsem ho rád viděl, ačkoli hrál pěkného parchanta, kterého bych s chutí zastřelil i já. 80% ()

snupko13

Hm, ako to povedať? Asi to, že film patrí k takým, ktoré si lepšie uvedomíte až niekoľko hodín po skončení. Spomeniete si ako ste si hrýzli nechty z toho s akou chladnokrvnosťou a zvláštnou flegmatikou sa zaobchádza s postavami. Uvedomíte si, že nesledujete nejaké hlavné, či vedľajšie postavy, ale dostáva vás pochmúrnosť, drsnosť a celková skutočnosť tohto zvláštneho sveta, zvláštnych stávok a hier. A nakoniec všetky otázniky a nedostatky v príbehu dokonale ladia, a prijímate ich bez odpovedí. ()

Robbie

Ako inak vynikajúci film má na čsfd prívlastky zbytočný, dokonca klišovitý, čomu už naozaj nerozumiem, keďže tí istí experti tu vynášajú do neba najviac klišovité hollywoodske kúsky ako schindlerov zoznam alebo shawshank.. Zas sa mi potvrdilo že bratov internetových onanistov, ktorí sú tak bezcenní pre spoločnosť ale zároveň sa cítia ako bohovia poctivej filmárčiny a je im vždy tak ťažko vyhovieť, netreba vôbec počúvať. Film odporúčam každému, ale o čom je nechcem hovoriť ani náznakom. Bolo veľmi príjemné sledovať po 1000 rokoch konečne napínavý film, pri ktorom si ani nechcete kaziť atmosféru pokusmi predvídať, lebo aj tak cítite, že to nebude mať zmysel. A to že je to remake mam u prdele, nebudem ho snaď len z princípu zavrhovať a nasilu porovnávať s originálom ako nejaká brzda. ()

Sheemass

Jak za jeden den vydělat balík peněz. 13 je remake Ruské rulety, kterou natočil stejný režisér jen se známějšími tvářemi. Zajimavý thriller, slušně natočený, temný, stresující, a s velmi dobrým obsazením. Celkově se ale jedná o slabý průměr, film nemá moc čím překvapit a ohromit, a díky známým tvářím vedlejších postav ve hře, můžeme předpokládat kdo dojde do konce a kdo ne. ()