Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

dopita

Velice slušnej příběh, stejně tak herecký výkony i režie. Škoda, že v poslední třetině film začne ztrácet dech a tak nějak vyšumí do ztracena. ()

Kanca

Trailer se tvářil dramatičtěji než samotný film, ale i tak musím dát čtyři hvězdy! A to především díky skvělému výkonu Jessici Chastain...Začínám ji mít čím dál tím víc v oblibě. Snad ještě větší chválu si ale podle mého zaslouží Sam Worthington, kterej byl celej film prostě k zulíbání! :) ()

MareT.

Film, o kterém jsem nic nevěděl, když jsem k němu příšel. A dost se to vyplatilo. Děj a celý námět je neskutečně zajimavý, stejně jako výkony herců. Režisér vytěžil z minima maximum a místama je film napínavý až hrůza. Chastain je kvalita. ()

Hanys_

Když se děj odehrával v 60. letech, tak to bylo uff hodně fain, ale ty pasáže v současnosti hodně vytrhávaly z tempa a celkem nudily. Navíc závěr to fakt zazdil. Škoda. 6.5/10 ()

kolemjdouc

nic co budete chtít vidět ještě jednou.Příběh psaný pro Mirren,Wilkinsona a Worthingtona.Není těžké přítáhnout přízhivce dobrých herců. Něco pro starý ,něco mladý....Já jsem se na to teda nechala nachytat,přiznám se. ()

Crackonosc

Trošku mě mrzelo, že jsem koukal na film se zajímavym dějem, dobrými herci a povedenou dobovou atmosférou, ale vůbec mě nebralo, co se v něm odehrává... Nevim, čím to bylo, ale celou dobu jsem cejtil jenom takovej pocit, že by mě to asi mělo zajímat a je mi to vlastně úplně jedno :-/ ()

vander19

Film sa odohráva ako keby v dvoch paralelných vesmíroch. Ukazuje rok 1965 a potom 1997. V oboch svetoch, ale ide o to isté. Lov na nacistov. Aj mnoho rokov po vojne sa životy niektorých ľudí nedostali na správnu koľaj. Napríklad Izrael a židia sa snažili mnoho rokov loviť aj po vojne nacistov. Podobný osud postihol aj Chirurga z Birkenau Dr. Vogela, za svoje ohavné činy každý musí niesť zodpovednosť. V mladých rokoch sa vo filme predstavia Chastain ako sexi predstaviteľka mosadu, dosť nevýrazný Csokas aj keď to nahrádza svojou brutalitou a Worthington, ktoré som konečne videl aj v inom filme. NIelen niekde, kde hrá mýtami a legandami opradeného besného bojovníka v starom Grécku. Tu mi dokázal, že je fakt pán na svojom mieste. Postava Christensena aka. DR. Birkenauský killer mi až nápadatie pripomínala frontmana Rammsteinu :-)....A blízkej minulosti zase dáma na pravom mieste Helen Mirren a už s klasicky britským výzorom hrajúci Wilkinson film netrhajú do nudy. Aj vďaka nim, aj keď majú kratšiu minutáž je film napínavý. Od dobrých thrillerov očakávam, že ma prinútia myslieť na to ako to skončí, zapnúť fantáziu na maximálne obrátky. Práve v tomto je Dlh perfektný. S ničím sa nesere a drží diváka v strehu. Ani prelínanie rokov nie je odfláknuté a tak vzniká výborný thriller hlavne pre fanúšikov II.WW, lebo hlavne tá bola dôvodom toho, že podobné filmy sa vyskytujú v kinematografií. Len pre mňa trošku prekvapujúci záver aký som nečakal a moja fantázia ho nepredpokladala.... ()

lucijelucije

Není to špatné drama, ale není to dobrý thriller. Suché místa, a ospravedlňování po 30 letech je vcelku ohraná fráze. A tak nějak jsem těm "mladým" agentům tu jejich roli nevěřila. 5/10 ()

Darth Maul

Zvláštny film, ktorý má dve diametrálne odlišné tváre. Skoro ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Dej, odohrávajúci sa v Berlíne v roku 1965, ponúka množstvo napínavých momentov a má správny dramatický náboj. Udalosti z Tel Avivu (1997) spočiatku celkom dobre dopĺňajú príbeh, no časom stratia lesk a začnú nudiť. Mizerný záver len potvrdil môj pocit, že z danej témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. ()

fredisek

Skvěle vystavěné drama. Je tam všechno - napětí, tajemství, lidské monstrum, milostný trojúhelník. Špionážní thrillery mohou být pekelně nudné, ale tenhle je úplně jiný. Hrdinové nejsou žádní neohrožení Bondové, ale tři mladí agenti, kteří udělají chybu, jež je může zlikvidovat. Agenti tu nestojí proti kdovíjakému magnátovi nebo oligarchovi z východu, ale proti člověku, který si myslel, že se po válce uklidí a neponese následky za své činy. Ale minulost ho dohání v 60. letech, stejně jako dožene agenty Mossadu v letech 90. NIkdo tu není vítězem ani poraženým. Snad nejlepší film tohohle žánru, co jsem kdy viděl. ()

sona123

Hmm....určitě kvalitní film. Silné téma. Skvělí herci. Napětí....a přesto mne to nijak zvlášť bohužel nechytlo. Poprvé. Ovšem, je to jeden z mála filmů, kterému chci dát druhou šanci - a dovedu si i představit, že pak radikálně přehodnotím. To prostě není jednohubka :) ()

spiritus

Solidní špionské drama, které mírně stahuje dolů zbytečně dlouhá stopáž a závěr, který je jednoduše odfláknutý a budí dojem, že se "nakonec pláclo něco, aby to mělo konec". Ovšem první tři čtvrtiny filmu, které se odehrávají ve Východním Berlíně, jsou opravdu velmi solidní. Exteriéry jsou věrohodné, takže se může člověk kochat pohledem na ulice plné trabantů, moskvičů atd. :-) a ulice budí dojem té správné komunistické šedi. Přesto, za ten odfláknutý závěr, si to nezaslouží víc než tři *. Ale solidní... ()

ataman329

veterinárny veterán Vogel vágne vábil vysokú vlasaticu Veroniku vŕtaním vo vagíne. vlasatica vyviedla veľavravné vrhy vo výprave vojakov Vertera a veliteľa výkonu Vydru. vráskavitá verzia Veroniky vlažne vyhľadala veterána vo väzení a vytrhla ho z kontextu. veľavravné vlastenecké vrávoranie vy**baných vykonávateľov vyslovujúcich vlastné vety vydržalo veru krátko. ()

mira007

Pěkný napínavý thriller, ale trochu mne to v průběhu děje zklamalo, když mi docvaklo, že to opravdu není podle skutečnosti, jak nněkde inzerovali. Perličkou je, že se tu sešel Avatar třicet minut po půlnoci. ()

Jimmy15

Filmy, kde Mosad plní své úkoly mám rád. Jako mě bavil Mnichov, tak i Dluh nebyl špatný. 3 vycvičení příslušníci Mosadu mají chytit „chirurga z Birkenau“. Nápad pěkný s příslibem natočení kvalitního snímku. První polovina filmu mě moc nebavila, skoro až vůbec, ale v té druhé se to pak pěkně rozjelo a snímek mě nadchnul. Osobně mám moc rád scény, kde divák netuší, co se stane, ale najednou se předním otevírá promyšlená akce a ve mně to vyvolává určité napětí, které mám velmi rád. Dle méh film za podívání to rozhodně stojí. ()

B_EyE

Dluh je rozhodně zajímavý film, ale něco mu chybí. Někdo tu už zmiňoval vlažnost druhé části filmu a já s k tomu musím připojit. Zatímco začátek docela odsýpá, druhá půlka už se trochu vleče a příjde mi, že si autoři nebyli úplně jistí co s tím mají dělat. Myslím, že zajímavé by určitě mohlo být srovnání s původní verzí. ()

Brylin

To si nechám líbit. Dluh je velmi napínavý thriller, který má tempo až do konce, byť v závěru zvolňuje. Snímek se dá rozdělit na tři plynule navazující části - nejnapínavější a v ponuré, nervózní atmosféře se koupající akce únosu, psychologický rozklad týmu city a Vogelem a současná dohra. Snad nejvíce mě zaujal cizelérsky propracovaný rozvrat trojice agentů Monstrem. Scénář má pár much pouze v poslední části a John Madden ho převedl na plátno brilantním způsobem. Vynikající je i technická stránka filmu a herecké výkony Jespera Christensena a zejména Jessicy Chastain a Helen Mirren, které své mužské kolegy zastiňují. Velmi pěkné čtyři hvězdičky. ()

Vlkys

Docela zklamání, hlavně z konce. Pokud pětapadesátiletá ženská vycvičená Mossadem nedokáže sundat devadesátiletýho dědu, tak je tu asi něco špatně... (Aspoň že v 25 vypadala k světu.) A to tenhle film ani nesrovnávám s Mnichovem, to bych se rovnou mohl jít upít žalem... Škoda, téma i příběh docela slibný. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008