Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

Calvus77

Nečekané a překvapivé! To jsou základní dojmy z filmu, který se mi líbil celkem dost. Souhlasím s POMO, že je škoda té jisté nerozhodnosti a přešlapování mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, že závěr by byl špatný nebo křečovitý. Taky nesmíme zapomínat, a tady to hraje svou roli, jak moc lpí na životě lidé, kteří ho tak snadno berou jiným... ()

Polda99

Vynikající psychologický thriller řešící několik velkých témat včetně milostného trojúhelníku. Silný příběh plný stupňujícího se napětí. Skvěle zahrané vnitřní rozpolcení jednotlivých postav, které se těžko vypořádávají se svojí minulostí (ať už jejich minulost spojená s válkou a smrtí nejbližších nebo lež, která je doprovází po celý život). K tomu je ve filmu skvěle vykreslená tíživá atmosféra, především v části, který se odehrává v Berlíně. Pravděpodobně nejlepší zpracování na takovéto téma. ()

Dusan-Be

moc hezky nadhozené zamyšlení se nad životní situací. když se vžijete do situace jednotlivých postav a snažíte se soucítit s nimi, může to být taková malá zkušenost do života ()

bron

Takřka celou dobu dobré drama, ačkoli v rámci žánru to vidím spíš na průměrné hodnocení. Nicméně ten konec, ach ten konec, ten to vážně zazdil. Stoletý extra vitální chirurg z Birkenau a proti němu Helen Mirren s injekcí a slušivým šátkem, bože, tohle musel být jistě filmový souboj desetiletí. ()

pan Spock

Když někdy uděláte něco, na co nejste úplně pyšní (a je úplně jedno, jestli je to vaší vinnou, nebo ne), musíte se s tím naučit žít, nebo můžete zkusit zapomenout. Možná přesvědčíte i své okolí, že je vše v pořádku. Ale jedno je jisté - minulost vás vždycky dostihne a svoje svědomí nepřelstíte. A to je základní myšlenka tohoto retro thrilleru, který svým pojetím připomíná spíš psychologické drama. Postavy jsou dobře napsané, obsazené a hlavně zahrané. Zejména dvojice Helen Mirren a Jessica Chastian. I přes poměrně pomalé tempo má děj spád a rozhodně nenudí. Dobře se povedly i přechody mezi historií a součastností. Všechno tu šlape jak má a to zařazuje Dluh mezi nadprůměr ve svém žánru. Alespoň z mého pohledu. ()

JerryPilsen

Vypadalo to na šponážní thriller a vyklubalo se z toho psychodrama.Ale dobré.I přes trochu nejasné motivy a pocity postav se nakonec pěkně uzavře celý příběh.Mohlo to být akčnější,ale režisér se soustředí hlavně na společnou kolektivní vinu a ostatní momenty přechází. ()

wendy221

Nejdřív jsem nevěděla, co si o filmu myslet. Pak jsem ho ale zhlídla víceméně (přetáčím hlavně scény kde jsou staří) celý, skvělé herecké výkony a zajímavý děj . ()

oliamiri

Tenhle film mě vůbec nechytl. Celkem mi to přišlo nudný. Asi sem čekal něco víc, třeba jako Mnichov nebo tak. Podprůměr. ()

Ollivander

První hodina filmu odehrávající se v minulosti v Berlíně je perfektní a zasloužila by si pět hvězd. Trochu to kazí hodina druhá, která je zkrátka o úroveň níže. Hudba (Thomas Newman): 3z5 (60%) ()

rhodos

Film, u kterého nevadí prokládání minulosti s přítomností nebo naopak. Film, který vás vtáhne do děje svými dechberoucími scénami, noirovou atmosférou, brilantními dialogy a skvělými hereckými výkony, z nichž vyniká především ženské osazenstvo. V první polovině děje si film pro sebe ukradla Jessica Chastain a v té druhé její starší kopie Helen Mirren. Nacistický lékař jako záporná postava v podání Jespera Christensena je správně démonický a především scény z gynekologického křesla jsou nezapomenutelné. Mužské osazenstvo filmu je bohužel trochu na vedlejší koleji, i tak ale jsou herci skvěle vybraní a věrohodní. Jen mne trochu zklamal konec filmu, přesto tento film patří k tomu lepšímu mezi žánrově obdobné filmy. Ale k nejvyššímu hodnocení mi cosi ....... chybí. ()

kratajirka

Až na tu nedomyšlenost konce a chvilkové chaotické scenérie dobré. Takže čistý průměr pro nadprůměrné herce. Škoda. ()

goodridge

Chce sa to tváriť drsnejšie než v skutočnosti je. Príbeh ma nevedel vtiahnuť do deja, nudil som sa aj keď tam je cítiť niečo čo by to malo vytiahnuť z priemeru ale pre mňa to tam ostáva. Škoda. Možno nabudúce. ()

Ganka

Jediné co se mi na filmu líbilo byla vlastně Jessica Chastain. Námět v celku originální, leč zprcování pokulhává. Už jenom logika toho, proč by tři Židi nechali žít nacistického doktora a ještě s ním probírali svoje vztahy. A taky my nedává smysl, jak mohl dejme tomu šedesátiletou babku s jejím Krav Maga sejmout osmdesátiletý dědek? Možná bude druhý díl. ()

Ajbell

Ak bol film ozaj zaujímavý a mal nejaké tempo, tak to bolo do okamihu, keď sa divákovi ukáže pravda. Od tej chvíle zmiznutia doktora prichádza zbytočné druhotné zauzlenie a film "stráca šťavu". Dramatickosť je ďalej márne vynucovaná vážnymi rečami a zamysleniami dôchodcov až pokiaľ sa konečne už všetko ukončí. ()

pupidup

Čekala jsem od toho mnohem vic.. chvilemi jsem mela nudu..tri mladasove.. vztahy mezi nimi..3/4 filmu nekde v byte...malo deje malo peostoru..z toho filmu jsrm skoro zacala trpet klaustrofobii... 🙄 ()

Sejkorka

Jde to tak na 3,5* Dávám dolů, protože ta zápletka není zrovna originální. Řada věcí dost drhne, ale na druhou stranu, je to výborně namixované, návraty v ději sedí, herci jsou fajn a Jessica Chastain skvělá. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008