V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

RomeroIsGod

Perfektní špionážní a lehce akční drama. Chirurg z Birkennau dělal za války nepěkný věci a tak si ho chce Mossad odvézt z Východního Berlína do Izraele a po odsouzení s největší pravděpodobností popravit. Víc nebudu prozrazovat, byly by to zbytečný spoilery. Csokas i Worthington hrajou perfektně, zdařile jim sekunduje "nácek" Christensen. Rachel (ať už Chastain nebo Mirren) mi vadila skoro celej film. 75% ()

Lachvos

Pravý pojem, pod čím si představit psychologické drama. Postupný, po malých kručcích, za pomoci kvalitních hereckých výkonů, vygradovaný příběh, který člověk alespoň z části nečekal tak jak nám ho tvůrci naservírovali, a kde si až při závěrečných titulcích divák uvědomí, že opět vydechl (obrazně, ovšem :P). Navíc dobové zpodobnění, tísnivost jednoho místa a více různých lidí s ještě roztodivnějšími charaktery a i domyšlených maličkosti nám dává při celkovém pohledu to, co nás na 114 minut absolutně vtáhne do děje... ()

divisak

The Debt má s filmem Munich společné asi tolik, že v něm herci ztvárňují agenty Mossadu, ale to je asi tak vše. Snímek o lovu na nacistického zločince se jevil jako velmi zajímavý počin, a proto jsem na nic nečekal. Bohužel, jak velké očekávání nastalo, tak vzápětí rychle pominulo. Z tajné operace ve Východním Berlíně se vyklubal dramatický příběh zamilovaného trojúhelníku plný prázdného tlachání. Navíc celý výsledek trojice agentů je více než úsměvný, nejenže jim osvětimský lékař utekl (což se může stát, že operace nevyjde podle plánu), ale navíc se agentka skoro spustila s oběma agenty, načež se do vlasti (tj. Izrael) vrátila těhotná. O závěru filmu, který byl sice největším překvapením raději nebudu ani psát, protože to byla poslední kapka. Velmi zajímavý námět, který ve svém výsledku nebyl vůbec využit. ()

KOZEL84

Na podruhé se tu bezpochyby dá najít tajemství všehonimíra,nebo mapa k pokladu kapitána Flinta,ale tohle se tutově opakovat nebude.Zarážející předvídatelnost jednotlivých scén (ne celého filmu!) je trochu otravná,ale třeba nevyjde.I ty Brute?!;A co jim to uklohnil za sračku?Že prej nemá jméno!;Ty vole kde je?!Smůla no,ale dívat se na to dá.Od poloviny to začíná stát trochu Za-Hov.Čím dál lepší Jessica je tu totiž čím dál mín'.Konec už korunuje průměrnost.Sílu a osudovost,kterou by to chtělo,nebo snad i mělo mít,to prostě nemá a takovému obsazení dluží akorát scénář.A co tu dělá Terminátor? ()

dawe787

Napínavé psycho s překvapujícím rozzuzlením na konci filmu. Bavily mě hodně pasáže z východního Berlína, ale je to na jedno podívání, protože moment překvapení je základem tohoto filmu. ()

tomo41

Nebyť zaujímavého strihu a radenia scén, film by asi stratil polovicu svojej napínavosti a zaľahol by prachom ťažkej tuctovosti. Keďže sa tvorcovia tomu dokázali vyhnúť vytvorili kvalitný film, ktorý hodnotím na 4* ()

warrenur

Vyborny, takmer az psychologicky thriller, z vacsej casti odohravajuci sa v mojom oblubenom Berline v case jeho rozdelenia. Inteligentny snimok. Keby boli herci neznami, veril by som, ze je dielom europskeho rezisera. Jessica Chastain je kocka a ulohu agentky si uzila. Pacilo sa mi i prelinanie minulosti s pritomnostou a postupne ozrejmovanie a dovysvetlovanie udalosti. V pamati mi uviazlo niekolko, pre mna silnych scen: u gynekologa z Osvietimu, Moonlite Sonata a jej vnimanie troma agentami, kvapky vody z deravej strechy. Zaver pre mna logicky pokrivkaval, ale napriek tomu odporucam. ()

RakeW

Dluh není z těch (špionážních) filmů, které by mě přibodli k plátnu a nenechali mě vydechnout. Při samotné projekci jsem si spíš všímal vytříbené formy (i s výbornou hudbou) a hereckých výkonů než příběhu a dějových zvratů. Ale o to víc ve mně obsah rezonoval po odchodu ze sálu. ()

Lyžař

Nevěděl jsem, co čekat, když jsem usedal do křesla v kině. Nevěděl. No a chcete vědět, co ze mě vyletělo jako první po skončení filmu? "Svině!!". Je to hodně silný snímek. Snímek o válce. O válce ale pouze nepřímo. Přímo ale o rozhodnutí, které ovlivnilo všechno. Které ovlivnilo život několika lidí. Které ovlivnilo ale i smrt několika lidí. Od chvíle, kdy se zorientujete v úvodním povídání KDO JE KDO, příběh vás jakoby vcucne. No a nepustí. No a doufám, že nebudu sám, když napíšu, že když film už už končí, vlastně ještě pokračuje dalším příběhem. Režie: *****, Scénář: ****, Hudba (nebo spíš hudební doprovod): *****, Herci: ****. Celkem cca 90%. K pěti hvězdám ale ještě kousek chybí. A dost možná proto, že bych toho bastarda zabil hned zkraje a byl by klid. No a detail na závěr...o Miramaxu jsem dlouhou dobu pořádně neslyšel a tady...jsem rád..pro mě..jsou zpět:-) ()

Rokle

Od začátku jde cítit, že po delší době se John Madden dostal na první ligu. Tam, kde byl v době, kdy natočil Zamilovaného Shakespeara. Jeho režie je kvalitní a dává tušit, že půjde o zajímavou látku. Ať už jde o svini s tváří Jespera Christensena (který svou chladnou vizáží a přesně mířenými větami jde pod kůži celé trojici agentů) nebo o překvapení v podobě Jessicy Chastain, jenž mě upoutala od prvního okamžiku. O této ženské jsem doposud nic nevěděl, ale jen náhled na její filmografii za poslední rok dává tušit, že půjde nahoru... Dluh je pro milovníky kvalitních dramatických thrillerů. Je napínavý, strhující a dobře napsaný. V daném žánru je to za posledních 6 let jediný film, který se může rovnat Spielbergovu Mnichovu. 90% ()

char_t

Velké překvapení! Žádná zběsilá akce ani zbytečné debaty, ale propracovaný temný thriller, kde ani minuta není zbytečně. Celé to kazí jen poněkud nedomyšlený casting - obě hlavní mužské postavy potřebují hodněkrát pěkně nahlas oslovit takřka s mrknutím oka do kamery, aby divák poznal, že se jedná o tytéž postavy po třiceti letech... ()

agassi68

Predtým som videl dokumenty na NGC ako lovili Eichmanna a Barbieho. Samozrejme film má väčšiu dramatičnosť, podporenú výbornými hercami a hudbou. Inak to prebiehalo zhruba rovnako. Uhrančivý pohľad Helen Mirren z úvodnej scény oslavy je to, čo mi z tohto filmu utkvelo v pamäti najviac.. ()

Radek.SCH

Co naplat, když se to tváří jako "based on a true story" a přitom je to celé vycucané z prstu? Obzvlášť záverečná scéna (typická spíš u hororů) to sraží dolů. ()

FilmWave

Výborné reálie v doprovodu skvělé hudby Thomase Newmana (po delší době opět Newman boduje) budují atmosféru a napětí tajemna. Akce šlape, herci sympatičtí. Ale jakmile se to pustí víc do dramatu než do thrilleru (vztahy jsou příliš povrchní a postavy nepříliš pestré) a odhalí nakonec celkem banální "tajemství", tak to ztrácí uvěřitelnost, spád, napětí a kouzlo. Ukrajinský konec je už jen taková klasická hollywoodská křeč. Pořád ale velmi dobrý špionážní thriller. Skvělý Jesper Christensen jako hlavní padouch. ()

hazaba

Dech beroucí drama, které vás uchvátí od počátku až do konce se skvělými hereckými výkony, kterým vévodí Helen Mirren. Napětí je navíc dotvářenou skvělou hudbou. ()

GOREGASM

Velmi slibně rozehraný thriller Johna Maddena s na první pohled interesantním castingem funguje na výbornou v prvních zhruba šedesáti minutách, kdy nám postupně a nijak uspěchaně rozkryje všechny hrací karty příběhu. Ve druhé polovině začne tempo příběhu i jeho logičnost hlasitě skřípat a ukončení je vyloženě urážkou úsilí celého filmového štábu. Ze silného hereckého týmu vyčnívá svým procítěným výkonem rudovláska Jessica Chastain, která dává svým mužským protějškům nečekané kapky. 60% ()

strikeman

Průměrný špionážní thriller, který ze silného námětu mohl vytěžit mnohem více. Snímku škodí příliš konzervativní režie a nepřesvědčivý výkon Sama Worthingtona. Naopak se mi líbili Jessica Chastain a Marton Csokas. "Veteráni" Mirren, Wilkinson a Hinds jsou kvalitní herci, ale ti zas nedostávají tolik prostoru. Jinak nedotažený závěr filmu na mne zapůsobil trochu rozpačitě. Zdejší celkové procentuální hodnocení mi přijde adekvátní... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008