Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Slunik

Prosté a přitom se zažere hluboko pod kůži. Film o tom, že sen musí zůstat snem, protože realita nemůže být dokonalá. Touto ideou mi připomněl snímek Před úsvitem. Velmi emotivní, taková two acters show, která stojí za to hlavně díky skvělým hereckým výkonům. ()

Tominni

Eastwood jako režisér opravdu umí, o tom není žádná diskuse. Tentokrát žádná akce, ale komorní příběh dvou lidí, kteří se potkali na 4 dny, které stačili na lásku na celý život, čtyři dny, na které ani jeden z nich nezapomněl. Pro mě v hlavní roli jednoznačně Meryl Streep před Clintem Eastwoodem. ()

blowup

Už poněkolikáté zhlédnutý film, vždycky mne překvapí, že Eastwood je dobrý herec i režisér. Neměla jsem ho ráda, byl mi dokonce protivný - vždycky se pletu, že hrál v Tenkrát na západě a tam mě děsně štve ta harmoniková melodie, která se většinou líbí. A když mě štve a myslím, že tam hrál, tak mě štve i on. A ejhle, on tam nehraje a je moc sympatický a sledovat tyhle dva (on a Streepová) je úžasné. Dojemný. ()

Vrzalik

Dojemný film s drsňákem Clintem v hlavní roli. V takové herecké poloze jsem ho ještě neviděl. Podal super výkon. Navíc si to ještě zrežíroval. První polovina filmu je na 4 hvězdičky, ale konec mě dostal. Plakal jsem a to se mi stává u málokterého filmu. Bravo Clinte! ()

kubilov

Ačkoliv jsem, řekl bych, přesný opak cílové skupiny, pro kterou jsou Madisonské mosty určeny, tak vidět Clinta konečně jako netvrďáka spolu se vždy milou Meryl Streep jsem si nemohl nechat ujít. Přestože je to film opravdu dlouhý, tak není jedním z těch typicky zabijáckých filmů, které odrovnají při sledování takřka každého. Je to film plný beznadějné a utopické romance, která byla však zcela určitě situovaná ženám, což trochu odradí mužského diváka, jenž pak může vidět film jako poněkud prázdné médium přenosu poselství, které se vlastně v souladu s nevyhnutelným koncem ztrácí. Romantická šílenost, na kterou jsem fakt ještě moc mladej. ()

vlKousek

Věřím, že se to i v reálném světě nejednou stane a asi to tak i má být....pěkný film, C.E. opět nezklamal, profesorsky zahrané, ale na 5* to nestačí. Občas moc přeslazené :) ()

tajda52

Dojemný film s klasickými Eastwoodovskými prvky. Stejně tak jako v novějším snímku Gran Torino se mi líbilo, jak se jeden člověk upoutá k druhému. Ovšem stejně jako ve filmu Gran Torino přichází smutek a zklamání. Emotivní, krásný, dojemný. Doporučuji všem, kteří mají rádi romantické filmy a rádi si popláčí. ()

curfew77

Lyrický cajdák jak z učebnice, který může bavit jen muže s napůl ženským uvažováním. To já jsem, takže dávám 80 % s plným vědomím toho, že průměrné hodnocení u mužské populace musí jinak činit maximálně polovinu. Ale když si k tomu připočtete, že nemám rád Eastwooda ani Streepovou, nutně z toho vychází, že THE BRIDGES OF MADISON COUNTY jsou lepší film, než jsem původně čekal. ()

Lenii

Název filmu jsem slyšela už mockrát, ale film jsem nikdy neviděla. Tuhle večer jsem přepínala televizi, abych si pustila nějaký program jako kulisu k práci na počítači a narazila jsem na Madisonské mosty a řekla si, že jednou prostě práce počká. Odložila jsem notebook a zadívala se na televizi. Musím říct, že to za poslední dobu bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem udělala. ... Stačí i tak málo jako život na venkově, farma, průměrná rodina (ničím zvláštní) a jeden cizinec projíždící kolem. Tento romanický film líčí příběh jedné ženy (úžásná Meryl Streep), která žije stereotypním životem a nedoufá, že by se jí její sny mohly někdy vyplnit nebo že by se v jejím životě v brzké době udála nějaká veliká změna. A právě v jeden takový další obyčejný den přijíždí muž (charismatický Clint Eastwood, které jsem doposud neměla nijak zvlášť ráda, ale to se ovšem teď změnilo), který pro ni za 4 dny znamená víc než doposud zažila. ... Nemusí jít nutně o akční drama, sci-fi nebo fantasy s mladými lidmi, kteří se do sebe bláznivě zamilují, abyste jim záviděli, chtěli být na jejich místě nebo si přáli mít totéž, co mají oni. Byť i jen na chvíli. Film líčí pocity a emoce, které by chtěl mít či zažít někdy v životě každý. Podle mě každý chce milovat a být milován, i když o tom ani kolikrát ještě neví. Stejně jako světoběžník Robert Kincaid. A nemusí vám být nutně po čtyřicítce, být vdaná nebo ženatý a mít děti v pubertálním věku, abyste tento film chápali, užili si ho, nasáli atmosféru nebo jen sledováním cítili stejné emoce jako hlavní představitelé. ... Zároveň je ve filmu řečena ještě jedna důležitá věc a to, že ona s ním neodešla proto, protože kdyby to udělala, tak ta vyjímečnost jejich vztahu by se vytratila a to stálé, známé a ne úplně špatné, co doposud měla, by zničila. Nikdy vám nikdo nezaručí, že to, co s partnerem právě máte, vytrvá takové, jaké to je právě teď. Vždy je třeba najít nějaký kompromis, abyste spolu mohli žít léta. Ale nezdávat se mnoho svých představ a snů. 100% ()

Barghest

Možná jsem cynická, ale tahle filmová klasika je pro mě jen ubrečená, sladkobolná limonáda s přepálenou stopáží a občas stupidními dialogy, kterou pozvedají parádní herecké výkony ústřední dvojky. Nějak mi nejde do hlavy proč z toho Slinta Meryl tak slintá, ale budiž, chemie očividně funguje. Mezi herci určitě. ()

subic

Hezký příběh, snad akorát že je to tak dlouhé, že mi u toho pokaždé klesnou víčka a dokoukat to musím jindy. Ty 2 mám moc rád. ()

knihovna

V podstatě jde o to, že děti přišly na to, že si maminka vrzla bokem. Jak k tomu došlo dosti zdlouhavě popisuje tento film. Pro ženy, které u toho slzí bych rád poznamenal, že až budete manželovi nadávat a ptát se proč Vám zahnul, tak tady máte vysvětlení. Zde je to pouze poeticky popsané a udělala to žena, ale za vším hledej hormon. Paní neodsuzuji, lidsky to chápu, člověk je totiž sekulárně monogamní tvor. Jinými slovy - vydrží to s jedním partnerem, jen to nesmí být moc dlouho. A koneckonců manžel to nevěděl, rodinu neohrozila, sama si užila - nevidím v tom problém. Když se to umí, dá se lecos. Jen z toho nedělejme úžasnou lovestory. Zajímavý komentář: Severus ()

mauinka

Jak může natočit chlapík takhle ženský film? Myslela jsem si, že muži ženám nerozumí,ale tenhle jim rozumí až běda. ()

Gamekeeper77

Naprosto obyčejný film, který kromě Meryl není vůbec ničím poutavý, natožpak výrazný nebo snad dokonce zajímavý. Možná tak akorát pro dámy v přechodu. Nudný Eastwood mě opět nepřekvapil. 60%. ()

boombang

Nejdřív se mi chtělo vtipkovat o nadržené Meryl, ale po půlce filmu mi to už přišlo nemístné. Tak dobrou romanťárnu jsem totiž nečekal - i když, na dialozích se ještě mohlo trochu zapracovat. Oba herci skvělí a scéna s autem v lijáku famózní. ()

shade000

Clint Eastwood je pán herec a pán režisér. Nádherný film a keď mu sekunduje večne krásna Meryl Streep, vážne nie je o čom. Navyše všetko dokresľuje krásny soundtrack... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 90%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 82,6% | Ta nejneromantičtější osoba všech dob (Clint) se se svou první romancí v kariéře popral mistrovsky - a to jak za kamerou, tak před ní. Meryl je již klasicky výtečná a tahle pohodová a na závěr i dojemná (u scény v děšti, či u otvírání Robertova kufříku jsme měli opravdu na krajíčku!!!) romantika o tom, jak pouhé 4 dny mohou změnit život člověka již navždy a o nenaplněné lásce, nám naprosto učarovala. Krásný film! 80% ()