Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

papuchalk

Já to vlastně nikdy neviděl celé v kuse. Možná mi dodnes některé scény chybí, ale jak tak čtu ostatní, tak nebudu zdaleka jediný. Naprosto jednoznačně největší slabinou filmu je nevkusně dlouhá stopáž a k tomu ty "odbočky ve scénáři". Celou dobu vidíte k čemu se postupně schyluje. Po hodině už se držíte za hlavu a fandíte CLintovi, aby jí konečně sbalil. Místo vytrysknutí nahromaděných emocí to Streepová rozsekne s tím, jestli by si Clint přecijenom nedal radši tu limonádu. EEeee. Najednou je to všechno jakoby odznovu. Jisté kouzlo však tento snímek má. Možná ho naplno ocením až budu tak kolem padesátky. ()

MiniMer

Můj nejoblíbenější s Meryl. Závěrečnou scénu, kdy se Francesca rozhoduje, zda opustit rodinné zázemí a dát přednost Robertovi, nebo má odolat jeho kouzlu a ač nešťastná a s nesplněnými sny zůstat se svými blízkými, považuji za jednu z nejlepších scén kinematografie.Zkrátka jedno oko nezůstalo suché:) Nevidím pro role někoho lepšího než Meryl a Clinta, který se skvěle zhostil i režie. ()

cunicekb

Eastwood mi nikdy moc neseděl, Streepová je super. Vím sice přesněš co je to poblouznění, vzplanutí, ale bohužel v tomto jsem se nenašla a docela mě to nudilo. Všichni píšou, jak cítily ty city na vlastní kůži, no já teda ne. Asi jsem divná, ale dvě hvězdy jenom z úcty k tvůrcům a za posledních třicet minut, které byly docela silné. Ale čekat na těch skvělých třicet minut dvě hodiny se mi nelíbí.... ()

PetrJulian

Tento film se bude spíš líbit ženám. Pro mne to byl víceméně přešlap vedle, způsobený zařazením filmu do cyklu Velikáni filmu, tak jsem předem předpokládal, že půjde o kvalitní snímek. Tím spíš, že má zde vysoké hodnocení. No, přiznám se, že ač mám řadu romantických filmů velmi rád, tento mne zvláště v první půli velmi zklamal. Dokonce jsem myslel, že se nedodívám. Pak jsem se však donutil vidět i druhou půlku, a ta už byla znatelně lepší. Vzhledem k první půli ovšem nemohu jít výš, a to ani navzdory nádherné hudbě - mám chuť koupit si soundtrack :)- ()

simon111

Viděno omylem v TV... Clint měl zůstat u westernu, protože tenhle styl, já mu to nějak nežeru... Clint romantik, Meryl Italka... haha :D ()

DanielaE

POZOR! SPOILER! Tenhle film jsem viděla v kině v r. 95 a plakala jsem. Dojmul mě, ačkoli se jednalo o love story, kterou jsem tenkrát zkrátka chápat nemohla. Tenkrát mi bylo líto Roberta. Dnes chápu, že daleko větší boj to byl pro Francescu. Že žena svatbou sice na jednu stranu začíná nový život, na druhý jí však končí, jak Francesca říká. Že pro chlapa není tak složité rodinu opustit, pro ženu téměř nemožné, i když "uhodí blesk". Že i přes to, že Robert na Francescu celý život myslel a zřejmě nakonec byla láskou jeho života, kdyby spolu skutečně utekli a začali žít, velice pravděpodobně nemohlo fungovat, ale to on si - v jeho zcela sobeckém, ačkoli jinak okouzlujícím, světě - nemohl ani představit. Díky skvělému výkonu M. S. a minimalistickému - ale v tomto případě je to myšleno jako poklona - herectví C.E. jsou emoce sice silné, nikoli však ždímající. Ne, není to film pro všechny. Ale dle mého názoru jde o jednu z nejlepších "love-story" vůbec. ()

Luswani

Příjemně komorní film s charismatickou ústřední dvojicí. Pro mě osobně byla hodně emotivní scéna, kdy Meryl Streep jela s manželem v autě a s pláčem pozorovala jak Clint Eastwood mizí navždy v dáli... Úplně bylo cítit tu její vnítřní rozervanost. 80% ()

Edeltruda

Film občas otevřel zajímavé téma: maloměšťanskou morálku, kontraproduktivní výchovu dětí, ale bohužel s nimi více nepracoval. Ale ještě větší škoda byla, že jsem prostě hlavním hrdinům za celé ty dvě hodiny neuvěřila, že by mezi nimi mohla vzniknout za těch pár dní v takových podmínkách a za takového vzájemného chování láska až za hrob (hlavně ze strany Roberta k Francesce). Snad je to v knize popsáno lépe. Ani jejich loučení mě nedojalo, Francescino rozhodnutí bylo v mých očích jediné správné. Hlavní postavy podle mého názoru byly ve skutečnosti rozdílnější než film ukázoval a za brzký čas by to mezi nimi muselo začít skřípat. ()

husak_k

Film pro ženy středního věku, který jsou zoufalý a nespokojený se svým životem. Podvádění u mě neobhájí nic dokud ten chlap ženskou vyloženě nemlátí. S tím že se z manželství po letech stane stereotyp musí každý počítat a když nechceš mít rutinní život, neber si takovýho simple dementa jako ve filmu Meryl Streep a nebudeš mít potřebu podvádět. 40% nic moc Flinte Westwoode ()

moudnik

Nebojte se dát své city najevo. V bezcitné době je to nádherný relax. Nechal jsem se v kině unášet tímto úžasným filmem o lásce a ve finále koukám kolem sebe a vidím - všichni bulej jako želvy včetně mé maličkosti. Dokázala by to nějaká volovina ? Asi těžko, vážení. ()

Grim

No to bol tak nudný film, že som si pri ňom o nudy obhrýzol všetky prsty a ešte som si ten umelo naťahovaný dej skrátil napísaním tejto recenzie. Tie nekonečné zostrihy nudného bozkávania a tancovania na staromódnu hudbu, ktorá mi trhala počas celého filmu uši, ma uspávali tak, že som v polovici uz skoro ležmo pozeral na gýčové lúčenie typu "neodjížděj!"...bože to bola ale hovadina. Záver je trochu lepší...tesne nad hladinou katastrofy. ()

paniColombova

Nenáročný, obyčejný příběh dvou lidí, jejichž láska vydržela navždy. I přesto, že je to příběh naprosto jednoduchý, bez nějakých zvratů, je tak přesvědčivý - především díky výkonu M. Streepové - že divák totálně uvěří vztahu mezi oběma představiteli. Klasický Happyend je ve většině romantických filmů, ale život není film. Život je život, vždy neni vše tak jak bychom chtěli. A tady to nebyl jen film. To byl Život. ()