Policejní důstojník Ben Shockley má přivést do Las Vegas svědkyni. Guss Mallyová však nechce opustit vězení. Bojí se, že ji zabijí. Shockley naloží hysterickou ženu do sanitky. Nezbylo totiž, než Gus připoutat k nosítkám. Když před jeho očima exploduje osobní auto, kterým měli pokračovat dál, policista pochopí, že Mallyová může být pro někoho velmi nebezpečná. Neznámý udělá vše pro to, aby dvojice do Las Vegas nikdy nedorazila. (Warner Home Video CZ)

ArthasKarfa

Parádní akční Béčko s Eastwoodem, dvojice šlapka a ožralý policejní důstojník je opravdu zajímavou základnou pro příběh, který je plný střelby a rozbitých obličejů. Pár scén je tam sice trošku nereálných, ale to prostě děláte, že to nevidíte. Za mě 4 hvězdy určitě. Ten jeho výraz jednou bude viset v muzeu lidských tváří. :-D ()

Brejlil

Co to k sakru bylo? Eastwoodova postava alkoholického, leč i tak namachrovaného poldy přežije snad všechno. Zničení domu palnými zbraněmi, neschopy ve vrtulníku i závěrečnou konfrontaci. Logiku v tom nehledejte. Jistě, každý začátek je těžký, a Eastwoodova režisérská kariéra někdy v té době startovala, ale scénář byl špatný už od počátku. Honička vrtulníku s motocyklem ovšem obsahuje některé pěkné kousky a za tu je hvězdička navrch. ()

alambert

Mám rád Eastwooda jako herce, mám rád Eastwooda jako režiséra, líbí se mi téma filmu, fascinují mě některé scénky a motivy....ale... Je tam několik opravdu, opravdu nepovedených momentů a scén (zj. to s tím vrtulníkem, vágónem a konec konců třeba i uplně poslední scéna...), které film příšerně sráží... Takže váhám mezi 2 a 3 hvězdama... ()

helloween93

Průměrný akční kousek Clinta, který je srážen dolů hloupou poslední čtvrthodinkou, která je totální blábol. Clint má rozhodně lepší kousky, tohle je strašně nevěrohodné. ()

MickeyStuma

Vynikající thriller o eskortu svědkyně na místo určené, které je nebezpečnější, než si kdo umí představit. V jeho neúspěch nedává šanci ani sázková kancelář, která postupně vypsala kurz až na 100:1. Policista, kterého si s chutí a vervou sobě vlastní zahrál Clint Eastwood ( mimochodem sám seděl i na režijní stoličce ), musí překonat spoustu smrtelně nebezpečných překážek, aby dospěl svého cíle. Že se v záhlaví jedná o korupci u policie na vysokém postu dosahující až k prokurátorovi snad ani nepřekvapí. Úžasné a napínavé akční scény nenechají na pochybách. Od dechberoucí honičky helikoptéry s harleyem až po finální scénu s opancéřovaným autobusem. Na tomto filmu je uděláno kus poctivé práce. Každé scéně, každému záběru je dán dostatečný prostor k vytvoření té nejdokonalejší dokonalosti. Dnes již klasika, která nestárne a která nám ukazuje, jak se to má správně dělat. ()

Denny

Tohle je slabota, a ani charismatický Clint v roli nepříliš schopného policisty-alkoholíka to nezachrání. ()

Darckol

Kto chce vidieť ako sa má rozstrieľať dom a autobus na rešeto - sem sa, sem! Ale ináč poriadna fraška... 4,0/10 ()

dakarin

Zajímavý námět, scénář a režie, po celý snímek svižné tempo. Eastwood dobrý, ovšem vymodelování zápletky filmu precizní. Přenáším se nad maličko podsouvané otázky typu, zda policie není leckde prodejnější než prodejné ženy apod. - spíše dobová povinnost a raději chci zmínit typovou stylizaci všemi odepsaného policajta-pijana, později téměř k dokonalosti dovedeného Willisem v Posledním Skautovi ;-) ()

sanikope

Clint s JD takmer stále po ruke hrá svoju večnú rolu nekompromisného hrdinu. Clintovi ako režisérovi sa nepodarilo ustrážiť spád filmu ktorý bol často hlavne vďaka akčným scénam ktoré natiahol až na hranu únosnosti veľmi pretiahnutý. Všetky tie prestrelky boli akoby mu udrel JD do hlavy too much a on sa odpálil na tom že policajti strieľajú a strieľajú a strieľajú..... A on a jeho kurvička unikajú všetkým nástrahám ktoré im korupcia hádže pod nohy. Špecialne by som asi vytiahol naháňačku helikoptéra vs. motorka. Už len kvôli tomu sa to oplatí skuknuť. My sme sa doma válali od rehotu sme skoro pokapali, a už len kvôli tomu to stálo za to. Zabavil som sa a o to asi Clintovi šlo. Aspoň dúfam??? ()

John80

Akčná dráma, kde dôstojník má previesť do Las Vegas svedkyni, ktorá môže byť pre niekoho nebezpečná 3* ()

Tiiso

Méně podařený snímek filmového vytrvalisty Eastwooda. Rok výroby jasně dopředu ukazuje v jakém žánru se budeme pohybovat a jaký výraz bude mít hlavní hrdina v obličeji. Clintovu tvorbu znám a věděl jsem do čeho jdu. Ale tímto filmem mě poněkdu, a to negativně, překvapil. Celý příběh je jedna velká jízda, napříč nepřízní osudu, vstříc k zdárnému konci. Což není žádný handicap, Clint jiné filmy skoro ani netočí a v jiných ani nehraje. Ale zde účel hodně světí prostředky a myšlenka příběhu někde skomírá na úbytě. A to proto, že se snímek zaměřil na efektovost zmíněné nepřízně osudu a zapoměl na nějakou smyslupnější náplň. Hned od začátku se Clintovi smůla lepí na paty (myšleno příběhově, ne realizačně). Jeho nadřízený ho chce evidentně vidět po smrti a tak se moc nerozmýšlel komu nebezpečnou escortu má udělit. To je počátek a pak jsem už jen měl možnost sledovat, jak se Clint a jeho eskortovaná osoba, musí v jednom kuse vyhýbat, či konfrontovat s všelijakou čeládkou, s všelijakými policisty, kteří sešli ze své cesty poctivosti a já nevím s čím vším ještě. To je vše co mě příběh nabídl. Tu silnější bojůvku, tu zase slabší. Filmařska se ty hromady přestřelek a různých akčních honiček a scén, taktéž nedokázaly posunout někam výše. Kamera, střih, vše v průměrných či podprůměrných mantinelech. Herecké výkony není čím vyzdvihnout (kromě samotného Clinta, který prodává svůj sveřepý výraz), jeho partnerka je dosti křečovitá a po několika dnech odvysílaného pořadu už vlastně nevím ani jak vypadala. Takže když jsem se prokousal zdárně na konec příběhu, objektivně hodnotím, že přeci jen celkově film přelézá hranici B kategorie, ale v žádném případě se ve vyšší kategorii A nedokáže hlouběji prosadit. Dvě hvězdy hlavně kvůli samotnému Eastwoodovi. ()