Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

Tempter

Chtěl jsem dát za tři a připsat přesto dobré. Pak přilšla závěrečná "bojová" scéna a bylo vymalováno... Ještě, že nezraje only víno, ale i Clintové. V současné době se těším na každý nový film pod jeho režijním vedením a prémiéry Amerického snipera už nemůžu dospat :-) ()

Scott67

Tam už chybí jenom vojín Šlapetka. Copak je to za vojáka 2. Ani Eastwood nemůže svým charismatem spasit mizerný scénář. Mohli to celé zasadit do výcviku jednotky a vynechat slaboduchý válečný konflikt na konci filmu. Navíc jsem u toho dvakrát usnul a to je fakt bída. Ta hvězda je za Eastwooda, protože se mi příčí, zařadit ho do odpadu. Nahoře je napsáno: Akční / Komedie / Drama / Válečný Ani jeden z těch čtyř žánrů to pro mě nějak není. ()

PORTER44

Povedený zábavný snímek s válečným prostředím.Válečný veterán C.Eastwood dostane za úkol vycvičit bojovou jednotku která je plná samých chytráků ale svérázný výcvik C.Eastwooda jim dá pěkně zabrat.Vynikající hlášky. ()

bizon.99

Film je hodně povedený až do momentu,kdy se příběh stěhuje na Grenadu a začíná skutečný boj.Najednou jako bych koukal na úplně jiný film,protože bojové nasazení vypadá velice směšně a celý film to dost shazuje.65%.Při premiéře v kinech obsadil 2.místo s tržbou $8,100,840 těsně za Star Trekem IV. ()

fajntomas

Film jsem dneska viděl snad po 25 letech a trochu se bál, jestli se budu bavit, ale ty kecy jsou fakt dobrý, třeba;¨ nevím co se dělá na takovym večírku? jen se nerozepni a nevytáhni čůro...¨.eastwood je fakt klasik.85% ()

JardaMar

Naprosto vynikající film, který je umocněn dabingem-teda jedním z dabingů (musí člověk "trefit" ten správnej)............."a hovno spadlo na větrák"........atd. ()

Majkl_fuky

Dokud to bylo jak verze Majora Payna pro dospělý, bylo to vtipný, jedna hláška za druhou, prim hrál jednoznačně Eastwood a já byl spokojenej. Pár hlušších scén s bejvalkou se dalo přežít. Bohužel jak došlo na nasazení, už to byla spíš parodie na válečný film a herci se v tom ztratili. U zbytku by mi to bylo jedno, stejně to celý film byli jen přicmrndávači, ale že se ztratí i Clint jak hráč při zápase, jehož skvělý výkon najednou úplně zanikl, to jsem nečekal. ()

Beliel

Nebýt Clinta tak se jedná o jasný béčko film. Jeho hlášky a výraz jsou naprosto skvělé. Zbytek je jen komparz. A finální bojové nasazení je spíše k smíchu, než aby to bral někdo vážně. ()

Filmoar

Clint je Clint, hláškovací skvost 🤣👍 pribeh fajn. Len mi to prišlo také lacnejšie no ale super film aj tak, Clint je klasik tak či onak 85% ()