Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

Milodar

Za tu první trenérskou část palec nahoru. Vysípaný dědek srovná partu mladejch arogantních debilů. Aby taky ne, vždyť je to nepřemožitelný Walker, Texas Highway. Za tu druhou, válečnou část, palec dolů. Působí to celé naaranžovaně. Bagr patří do základní výbavy mariňáka a zelený Eastwood vypadá jako Red Skull, jen zelenej. ()

woodsman

skveli film od Eastwooda aj v hlavnej roli tvrdak ako vzdy nenecha si nikym skakat po hlave to sa mi paci celkom aj vtipne šved bol dobry ()

rossi001

vynikajici valecna komedie s Clintem Eastwoodem,prvky drsneho hunoru,skvela hudba a ostatni herci marinaci,skvela parta kolem serzi Highwaye.jinak videno v anglickem originale s titulky,kdy si clovek vychutna typicky clintum hlas ;-) ()

bobstock

S odhlehčenou náladou pracuje charismatický Clint s jednotkou, kterou musí nový velitel srovnat do pucu a získat si respekt. Bohužel v konečné bitce padají mrtvá těla kubánců na zem jakoby nic a jednotka průzkumníků z toho má radost jak na pouti. Clint stále hutně vážný, ale atmosféru války bych pohledal. Zlatá likvidace povstalců v Predátorovi. 65% ()

Illy

"Stará fordka a malej tank jede rovnou - v ruce ku... a v hubě je velký hov..." Jeden z filmů mého mládí... ()

majec4

Pri sledovani tohto filmu som si uvedomil, ze to je natocene ako nejaky sportovy film. Spomina to aj velky Dougles vo svojom komente. Ta kostra je jasna. Trener - looseri - trening - zlepsenie - tim - skuska - vitazstvo. Partia prieskumnikov ma nejako neoslnila. Ziaden jednotlivec ma tam nejako vyrazne nezaujal, takze mojim favoritom nadalej ostava Clint Eastwood, ktory uz drsnejsi asi ani nemohol byt. Nebola to az taka brutalna komedia, ale osobne som sa zabavil dostatocne, aby som si sam pred sebou dokazal obhajit 4*. ()

Jenni odpad!

Motto: "Už mně vážně nudíte." Protože odpady zásadně nedávám a jsem spíš příznivcem hesla "každému podle jeho potřeb", připojím na vysvětlenou pár slov. Nejbližšími sourozenci komentovaného snímku se jeví americké Mosty na Toko-Ri a ruská 9. rota, které v součtu dokládají ztrátu soudnosti obou národů. S Olověnou vestou, která ční umělecky o pět hvězd (a pruhů) výše, nelze Bojové nasazení srovnávat. Kubrickův film je "proti válce", kdežto Eastwoodův "pro válku". Byť chápu, že Bojové nasazení bylo určeno americkému publiku a mělo by zapadat do reaganovské éry, kdy jeden velký národ "uzbrojí" ten druhý, nikdy mě nepřestane fascinovat kombinace "filmů pro děti" (jednoduchoučkých z hlediska příběhu) s naprosto nedětským násilím či souložením (zde nahrazeného "chlapáckým" mluvením), kterou se vyznačuje spousta filmů z Hollywoodu (jak řekne Clint ve svém jiném díle: "Bože, vždyť je to jen místo."). Nehodlám rozebírat všechny jednotlivosti. A myslím, že se to se ani nesluší. ()

warrenur

V sucasnosti ma tento starsi vojensky kusok neoslovil ani z polovice tak, ako zrejme mnohych v case svojho vzniku. Dej je vzhladom na X prikladov za tie roky, uz mnohokrat videny a vtipy, ci radoby vtipne hlasky plne riti a vselicoho "peprneho" ma tiez neberu. Typicka Clint-ova rola. Slabota. ()

Warhorr

Eastwood jako ten největší nahláškovanej parchant, kterýho jsem kdy viděl a to v roli výcvikového seržanta jenž nadává,uráží, buzeruje a komanduje své vojáky. Avšak i to je cesta, jak z takových lidí udělat pravé vojcly-zabijáky a i oni sami budou mít možnost se o tom přesvědčit. Jestli chcete kombinaci akce bez nějakého rádoby laciného humoru ale trefných a originálních hlášek tak jednoznačně doporučuji. ()

crha

Béčka sice miluju, ale tohle původně být béčko nemělo. Místo Clinta bych obsadil Chucka Norrise a film by byl úplně někde jinde. Ale přiznám se, že jsem čekal něco jiného, třeba něco ve stylu jako Tucet Špinavců. 60% ()

Andronikos

Eastwood v r. 1986 zrejme ešte nemal nato, byť režisérom z r. 2004-2009. Je to taký trochu zdĺhavý, trochu mdlý a trochu nevýrazný film o tom, ako zásadový vojak získal na svoju stranu partičku lenivých mariňákov a nakoniec s nimi nielen počas cvičenia, ale aj v ostrej akcii zvíťazil (priznám sa, že mi to pripomínalo G. I. Jane). Bohužiaľ tu absentuje všetko, čo robí skvelými neskoršie Clintove snímky. Predovšetkým mi všetky tie postavy vôbec nezabrnkali na emotívnu strunu. O "príbehu" by sa tu dalo hovoriť len s veľkou dávkou fantázie. Kopa zbytočných rečí. A na konci pocit, že to bola strata času... ()

char_t

Škoda, že Clint nedokázal přijít s něčím novým, jen (byť kvalitně) omílá stará klišé - flákači nesnášejí šéfa, ten nesnáší je, šéf z flákačů udělá chlapy, chlapi stojí za šéfem. Zííííív. A závěrečná "akce" připomínala spíš náborové propagační video, tfuj. ()

WillyMarks

Úžasný sarkistický humor z vojenského prostředí, Dokonalý relax v podání toho nejlepšího pruďase Clinta Eastwooda. Film začíná a končí jenom na něm. Ostatní jsou jen figurkami, aby to vše mohlo fungovat. Příběh jak z neschopné jednotky vybrousit elitu, srovnat se svým životem a hodit do placu nějakou tu pořádnou ironii, to znamená luxusní podívanou. Jediný mínus, který musím dodat je závěr, to jest Grenada, škoda že to nemělo takový náboj. Nicméně kvůli všem různým hláškám, deptáním, buzeracím, to člověk musí prostě vidět :-) 80% ()

helloween93

Dobrý Eastwoodovský mix komedie, válečného filmu a vztahového dramatu, který balancuje na pomezí hrdinství a sebeironie. Klasicky tu Eastwood jako "průserář" chytne tu nejlínější jednotku, kterou má vycvičit k obrazu svému. Na konci čeká jednotku křest ohněm při konfliktu na Grenadě. 4* ()

greenlord

clint tady fakt hlaskuje uplne nejvic, ale jinak je to spis prumer a to hlavne diky jeho cete blbecku, kterym se vubec nefandil a bavilo me, jak jim daval na prdel. ty hlasky jsou ovsem hodne kruty "zeru vostnatej drat, chciju napalm a trefim blesi zadek na 200m davkou" a tak podobne... ()

Hapretor

Eastwood má evidentně rád téma vojny a zelených panáčků poskakujích v řadě přitepleně v šortkách. Ale vždy tomu dá takový vlastenecký nádech, až je to k smíchu. Na zabití času ok. ()