Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

ktzc

Taková salva hlášek, to je něco!!! První polovinu filmu jsem se válel smíchy v křečích po zemi, kdykoli Eastwood promluvil, druhá polovina byla o něco sušší. Ale 5* dávám za tu bazkonkurenční zábavu. Eastwood je hláškovací samopal!! ()

walkingdead

Velmi dobrý film z vojenského prostředí, který lehce sráží jen ne úplně povedená závěrečná půlhodina, v které dojde k ostrému boji. Ta vyznívá tak trochu jako náborové heslo "dej se k námořní pěchotě, budeš zabíjet nepřítele a nemůže se ti nic stát". Většina postav byla zahraná velmi dobře, včetně té nejdůležitější. Eastwood znovu potvrzuje, že je číslo 11 na Mohsově stupnici tvrdosti, pálí jednu drsnou hlášku za druhou a van Peebles mu zdatně sekunduje, i když není tak drsný :) A je tam Švéd, který je větší než Dolph Lundgren. S Full Metal Jacket bych film nesrovnával, protože jde o jiný žánr, i když dějová posloupnost a podobnost některých postav k tomu může svádět. "My name's Gunnery Sergeant Highway and I've drunk more beer and banged more quiff and pissed more blood and stomped more ass than all of you numbnuts put together." ()

Daxus

"Jmenuju se zbrojní seržant Highway, a vypil jsem víc piva, a vychcal víc krve, a měl víc děvek, a zmlátil víc chlapů, než vy všichni blbci dohromady..." Starej dobrej Clint, drsnější než šmirglpapír, kterému sekunduje Mario Van Peebles, ve své snad jediné dobře zahrané roli. Oddechovka na večer. 85% ()

vitak69

Jako milovník válečných filmů musím tento hodnotit za 5*. Film jsem viděl už 3x a klidně si ho pustím opět. Clint Eastwood je zde pro mně v jedné z nejlepších rolích, hned po Gran Torinu. Ani chvilku se člověk během filmu nenudí. ()

JanoCizmar

"Já jsem j*bal když byl Kristus ještě ucho, a to vám řeknu, že nejlepší k*rvy, který jsem kdy měl, byly v Danangu. Až potom nějakej kok*t napsal domů, že si ve Vietnamu smočil knot a ... no a hovno spadlo na větrák." ()

kubilov

"Jakou máte školu vy? Heartbreak Ridge! Tu neznám..." Clint Eastwood jako podceňovaný vysloužilý mariňák, který dostane poslední šanci, která je přesně podle jeho gusta. Skupinka nevycválaných polovojáků, kterou dokáže klasickým způsobem - tvrdým výcvikem - přeměnit na elitní vojáky, do toho si stihne ještě před závěrečným skvělým bojovým nasazením vyřešit i osobní věci a postavit se do čela celé jednotky. Nechybějí drsné řeči, černý humor, všemožné narážky a boj se svými i s nepřáteli. ()

carter...

70% První třetina filmu má kadenci hlášek jako AK-47, které se vám vryjou až do míst, které vnímáte jen, když sedíte na hajzlu (,,Jsem zlej, hnusej a unavenej. Že žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na dvěstě metrů,,). Snímek si však nedokáže udržet pozornost diváka a závěr působí už hodně fušérsky a křečovitě. Díky výborným hláškám se však rád při nejbližší příležitosti vnímavě pozdržím u návštěvy hajzlu. ()

johnsnow

Prvá hodinka nahláškovaná jak sviňa, potom to už síce trošku stráca dych humornosti a tá akcia v Grenade je síce len taká priemerná ale predsa len sa tomu menej ako 4* dať nedá, Jednak je to perfektne hláškujúci Eastwood a niektoré rozhovory stoja za zamyslenie. ()

helrohir

Spočiatku sa tento film javí ako vynikajúca komédia plná skvelých hlášok, ktorá vzhľadom k zobrazeniu US Mariňákov pôsobí takmer až parodickým dojmom. Výcviková pasáž je nápaditá a humorom správne dochutená. V druhej polovici filmu sa však dej začne obracať k horšiemu a riešia sa tu vzťahové pletky, morálne pozdvihnutia a iné plytké témy. Záverečná vojnová pasáž je len slabým odvarom kvalitnejšieho remesla. V réžii ma tentoraz Clint vcelku sklamal, hoci ako herec vo svojej klasickej drsnej polohe nemôže nikoho nechať na pochybách, že to stále vie. 60%. ()

DeDanu

Pobavilo. Hlavně to nebrat jako drama a válečný film, to by došlo k obrovskému nedorozumění. Pan Eastwood si dělá legraci tentokrát z armády. A z manželských či exmanželských trablů. ,,Jo táák, tys vzdal čelní útok a chceš mě obklíčit!!!" ()

Blazkowicz

Paralela se sportovním filmem sedí. Z lůzrů se stanou ti nejlepší. Většinu času je to kecací film s minimem akce. Na konci je něco většího, ale žádná sláva. Vojákům nedělá problém pořád klábosit a dělat vtipy i během přestřelek. Clint hláškuje pěkně celou dobu, jenže za chvíli už to nudí. 3+* ()

Orhalmi

Hlášky nemají chybu. Role šitá na míru přímu Clinťákovi. Super film, pokud se na něj díváte s nadhledem. Je to více komedie. Nelze film brát vážně a US Navy force je jen kulisa, kde se film odehrává. Hlavní je tady Clint a hlášky, sebeironie. Dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Pravda trochu drsnější humor. ()

Pears1

Tenhle film je asi jeden z nejlepších od Eastwooda co jsem viděl.Dobrý hlášky prostě 5 hvězd si zaslouží. ()

Kazisvet III.

Dobrý film, kterému by neuškodila o 30 minut kratší stopáž. Chvílema jsem z toho cítil až moc velký opus na Clinta, ale na večerní zevl vhodná volba. 3/5 ()

Odpocivadlo

Clint Eastwood tu hrá drsňáka ktorý z neschopných vojakov urobí kvalitných "zabijakov". Toto som už niekde videl hmm. No nič to, koniec bol kvalitný aj keď výkon zachránených študentov bol nanajvýš trápny. 50% ()