Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

L_O_U_S

„Já jsem jebal, když byl Kristus ještě ucho.“ Ukrutně nahláškovaný Clint Eastwood, který si nebere servítky. Pobavil jsem se královsky. Škoda jen, že závěrečná pasáž z operace na Grenadě už mírně pokulhává. Nutno sledovat v původním českém dabingu, byť nedostatek dabérů je na opakujících se hlasech znát. „A potom to byla ta přičmoudlá v Bangkoku. Ta ji měla fakt napříč.“ (962., 3. VIII. 2014) ()

Colonist

Kdybych byl novinovým recenzentem a snažil bych se být objektivní, musel bych tomuto snímku dát čtyři hvězdičky. Sice pěkné, ale jen čtyři. Druhá polovina filmu je totiž oproti té první slabší. Ale jelikož filmy hodnotím za sebe, tak musím dát i tu pátou. Neboť Clint Eastwood je jako ten starej mariňáckej pes, co se opíjí, čte časopisy pro ženský a svým chraplákem stírá podřízené i nadřízené, vážně vynikající. Stejně jako v případě Olověné vesty je i tady první půlka z výcvikového tábora nepřekonatelná, škoda, že se to v té druhé zase odklonilo jinam... ()

Skip

V podstatě průměrný film na téma, které není nijak nové, naopak je už dost obehrané. A tak je jen otázka, jestli se sem tam neobjeví něco alespoň trošku jiného, což se zde podařilo v podobě jisté sebeironie, takže to ve výsledku není film, který by jen tak beznadějně zapadl do zapomnění. ()

Genryuusai

První polovina filmu je prostě přesně podle mých představ dokonalosti v akčním a komediálním žánru... Druhá polovina už trochu ztrácí dech, ale i tak to vychází na příkladných 5*, protože Clint v tom filmu dodržel svoje slova ze začátku: "K snídani si dávám ostnatej drát, prdim miny a chčiju napalm." :D ()

dee-key

Myslím že chápu, jak ten film měl vypadat, ale rozhodně tak nevypadal. Pár Eastwoodových hlášek to nedokázalo zachránit a tak z toho vznikl jen takový dlouhý a nevtipný M*A*S*H. ()

BoredSeal

Snímek o rebelském mariňákovi byl ve své době zřejmě koncipován jako esence pravého chlapství, s odstupem času se ale stal místy-nechtěnou komedií nadupanou homoerotickými hláškami a scénami, kde Eastwood pravidelně ve snaze vymýtit ze svých svěřenců zženštilost osmdesátkové módy nutí svůj oddíl svlékat se do šortek a vytrhává jim náušnice. Clint ve snaze působit drsňácky chraptí jak Christian Bale v módu Batmana. Neváhá jako správný patriot odmítnout pašovaný doutník z Kuby, vyřeší problémy nemožného oddílu způsobené vedením bývalého skladníka, zvládne vojenskou operaci a ještě zvládá řešit rodinné situace svěřenců a svojí bývalou. U dnešního diváka musí Heartbreak Ridge působit jako zlý sen - je příliš dlouhý a zasazen mimo svůj původní koncept armádu dokonale zesměšňuje. Pro milovníky guilty pleasure nutno vidět. ()

Martin741

Hm, takze tato US komedia na mna nefunguje. Pan VychodnyLes v roli Highway-a je sice na urovni, ale zasmiat sa niet comu, a US styl humoru je tomu europskemu /Spencer, Hill, DeFunes, Benny Hill, Stan Laurel, Oliver Hardy  + ceskoslovenske komedie/ na hony vzdialeny. Vycvik vojakov je sice drsny, ale to je asi vsetko, dialogy casto umele, sice drsne, ale miestami az prilis bila do oci snaha o komedialne hlasky. I pre stareho pana Vychodneholesa plati, že s humorom opatrne. Humor je vec vazna, je ako krehka nadoba, staci malo a rozbije sa.  Rezia je na urovni, ale co z toho, ked samotny Vychodnyles nema komedialny talent /raz darmo, Jack Lemmon je Jack Lemmon - to bol pre mna pan komik/. Drsny vycvik - tak na tom sa uz fakt nie je comu zasmiat. Raz darmo,VychodnyLes v 80. rokoch 20. storocia vyhasol, a nemal dohromady co ponuknut. Ani tie dve umele pokracovania Dirty Harryho nedokazali v 80s jeho karieru zachranit. 130 minut je sialene vela. 40 % ()

Jino

Hmm... Klobouk dolů. Eastwood režíruje a hraje svoji typickou postavu, která si nenechá srát na hlavu od nikoho - ani od nadřízeného a tím méně od party přerostlých děcek bez disciplíny, kterou postaví latě a ještě si získá zasloužený respekt. Eastwood tento typ drsňáků umí a já se u jeho konfrontace s mladými burany bavil a vždy budu bavit nadmíru báječně. ()

MrPierc

Nejlepší jsou drsné hlášky drcené mezi dásněmi válečného veterána. I žulová kostka je proti Eastwoodovi jen měkota. Zábavné i vážné. Vojenská akademie se starým vlkem v čele. Konec je sice trochu k smíchu, ale možná ten amatérismus je více reálný, než si myslíme. Po všech těch super akčních scénách z jiných filmů, se tohle blížilo více realitě. ()

WoWoW

Clint Eastwood je boží. Bojové nasazení je krásná ukázka, jak z brakového námětu jde natočit bezva film. On totiž film o tom, jak udělat z bandy ignorantů nejlepší vojenskou jednotku, je fakt úplně obyčejnej. Ale co obyčejné není, je zbrojní seržant Thomas Highway. Celý film mi přišlo, že tahle postava musela Eastwooda neskutečně bavit. Ten jeho výkon je jako koukat na štiku ve vodě, koukáte, víte co se bude dít a přesto nemůžete odtrhnout oči a jít do pryč. Je jen škoda, že je to trochu zapomenutý klenot Eastwoodovi kariéry. Určitě stojí za shlednutí. ()

bourec

Tři hvězdy jsou až až.Clint opět v roli drsňáka s věčně nasraným výrazem a hlasem.První půlka mě hodně bavila, a dokážu si představit tuhle část filmu za čtyři hvězdy.Pak to ale po hodině trochu vadne, k čemuž přispěje blbě natočená,a i trochu uspěchaná rádoby bojová akce.Znovu jen průměr.A utvrzuje mě to v tom, že spoustu výbornejch filmů s hlavní roí pro Clinta netočil on sám.60%. ()

TommyLeeJape

Taková správná chlapácká komedie na zabití nudy. Clintova postava opět jako přes kopírák. Zatrpklý starší chlap, který se non-stop tváří nasraně. Tady ze sebe navíc sype hlášky typu: "Co kdybych tě vohnul přes stůl a vrazil ti ho do prdele? Načež potenciální oběť sexuálního napadení, která patrně neví nic o anatomii lidského těla, odpovídá otázkou: "Vo čem to mluvíš?" Kdybych to neviděl s tím otřesným dabingem, možná bych hodnotil i lépe. Zajímavost: Věděli jste, že Clint svým pohledem během natáčení zranil skoro dva tucty lidí? ()

C0r0ner

Další Eastwoodův příspěvek do fondu kinematografie, který určitě není škoda vidět. Ne, že by to bylo kdovíjak strhující, ale jeho postava Highwaye je úžasně charismatická a navíc je to celé docela slušná sranda s pár vyloženě pětihvězdičkovými momenty. Jenom škoda těch sto třiceti minut. 75% ()

kusper

Clint Eastwood točil skvělé oldschool filmy už v roce 1986! 4 roky před tím, než jsem se narodil! Perfektní, ve stylu Million Dollar Baby a Gran Torina. Tento muž točí skvělé filmy už neuvěřitelných 50 let! Díky za ně. ()

pakobylka

Ultradrsné hlášky a ultradrsný Clint Eastwood. Tahle ultradrsná kombinace mi patrně měla k obveselení stačit - ale tentokrát jí to nějak nevyšlo. Správný mariňák musí umět improvizovat - tom není sporu. Není od věci, pokud si tuhle praktickou dovednost osvojí i režisér, herci a spolu s nimi celý filmový štáb. Leč divák by neměl mít pocit, že se od první do poslední minuty nejedná o nic jiného nežli o jednu velkou - a ne zrovna profesionální improvizaci, která vyvrcholí při závěrečné vojenské operaci. Taktéž zbrojní seržant Thomas Highway v podání Clinta Eastwooda mě nijak přehnaně neoslovil, neboť jeho zřejmé potěšení z osobní účasti v nejrůznějších válečných konfliktech je mi cizí ... bez ohledu na to, jak vážně (nebo nevážně) je míněno. ()

Venkovan

Přesně ten typ filmu, po kterém má člověk chuť si ty hlášky a chlapácké kecy vyzkoušet i v reálném světě. Stylem bych Bojové nasazení přirovnal k Poslednímu skautovi, skoro tak správně nahláškované, drsňácké, prostě maximální úderka. ()

zette

Nicim originalni, takovy ten typicky americky film osmdesatych let, ktere jsem hltal jeste v polovine devadesatych let. Je ale pravda, ze Eastwood ve sve caste roli spravneho Americana funguje skvele i zde! Na sve postavy si mohl udelat ochrannou znamku. Jen diky nemu a jeho hlaskam pridam ctvrtou hvezdicku. ()