Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

soukyd33

Dnes už legendární Bruce Lee, v jeho nejlepší formě. Film sám o sobě je spíše samé vyšetřování, ale jsou tu také úžasné bojové techniky Bruce Lee. Triky nic moc, ale na tu dobu se to dá. Poznámka: Některé bojové scény musely být na záznamu zpomaleny, protože byli příliš rychlé. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Nortizop

Fajne nasrané xichty, mrtvoly a spousta kultovních scén mě potěšily stejně jako dosti nešikovný armbar (juji gatame) nakonci od jedné z nejhorších postav a pár judistických hodů, které by mohly fungovat. Zbytek je moc natahaný, po každé bojové výměně je staredown snad až minutu a půl dlouhý. Naštěstí jsem zahlédl jen pár nepovedených ran s nelichotivým úhlem, kdy je zřejmá jejich fiktivnost a pak mě spíše než skřeky Bruce mi vadily zvukové efekty práskání bičem u rvaček. ()

MoziMedve

Film jako takový moc komentovat nechci, jelikož Bruce Lee mě osobně nikdy moc neoslovil (preferuji Jackie Chana). Co bych zde ale rád zmínil je nekompetentnost televize Prima! Film vysílán 25.1.2024 na Prima Cool. Vysílaný formát 4:3 jako ze staré VHSky. Ve výsledku koukáte na širokoúhlé televizi na původně širokoúhlý film, který ořezali a v MNOHA případech to vede k tomu, že mluví postavy, které jsou mimo obraz, anebo, že je hlavní postava uříznutá a koukáte na půlku Bruce Leeho. Totální komedie. Pokud chcete film zkouknout, nečekejte na vysílání a raději si ho někde sežeňte. a Bacha na rozlyšení! ()

DanGreyman06

Pěst plná hněvu je dost pravděpodobně ten nejlepší film s Brucem Lee. Ikdyž tento film není nic světoborného, ale i tak jde o dost dobrou podívanou. Příběh není žádná velká věda, naopak je dost prostý a i jednoduchý, ale je o dost lepší než ve filmu Velký šéf. Narozdíl od Velkého šéfa je zde i více akce a dobře se zde střídá akce a příběh, film příjemně uteče a člověk se u něj nenudí. Akční scény jsou zde naprosto luxusní a ta choreografie je úžasná. Bruce Lee zde působí jako vraždící a mlátící neporazitelná mašina, kterou nic nezastaví, ale to už je celkem takový klišé filmů z týhle doby, ale zároveň je to takovéto kouzlo těhle filmů. Film působí dost levně natočen a rozpočet asi moc velký nebyl, ale i tak je Fist of Fury záležitost, která dokázala i přes to uspět a vždy se na ní rád podívám. Ještě existuje remake s hercem Jet Li, ale ten jsem zatím neviděl. Pěst plná hněvu je skvělý kung fu film s sice obyčejným, ale dobře napsaným příběhem a můžu ho doporučit každému. Za mě je to 9/10. ()

CrazyWolf

Bruce Lee byl jeden z nejlepších bojovníků všech dob. To mu nemůže nikdo upřít. Ale jako herec nic moc. Remake od Jet-Li je o několik řádů lepší. ()

Harvey_X

Bruce Lee na cestě ke své vrcholné formě... Zuřivá Pěst je bezesporu jeho nejlepším filmem co se bojových scén týče. Nelze však říci, že herecké výkony většiny představitelů, včetně Bruce jsou na stejné ůrovni. Film vznikl necelý rok po natáčení Velkého šéfa, jako nezávislé pokračování "čínské spojky." Bruce byl od začátku silně nespojen s režií i scénářem, stejně tak tomu bylo i u předchozího snímku, a o špatných pracovních podmínkách při natáčeni ani nemluvě... Srovnávání "Jing wu ying xiong" s "Fist of Fury" není moc dobrou metodou, vzhledem k možnostem, financím a dvou odlišným časovým liniím. Nemohu jinak než doporučit tento snímek, když už ne všem, tak alespoň těm, kteří studují techniky Bruce Leeho, protože nikde jinde, než právě v tomto snímku delší a detailnější záběry neshlédnou, snad tedy kromě nedotočeného snímku Game of Death... 8/10 ()

hitokiri

V té době jistě převratný snímek. Jde vidět, jak se mnoho dalších bojovníku nechalo inspirovat. Jen mě mrzí, že když už Bruce strávil několik měsíců vypilováním akčních scén, mohl aspoň pár hodin věnovat příběhu. Ten totiž nestojí za nic. ()

GilbertL

Narozdíl od remaku s Jetem Li v hlavní roli je původní film mnohem temnější (-SPOILER-konec ala Butch Cassidy & v Sundance Kid-KONEC SPOILERU-). Zatímco Jetův Chen Zen byl takový klaďas, zde ho pomsta stále více stravuje. Co se akce týče, ta je bez výhrad vynikající, ostatně Bruce Lee je poprávu legendou bojových umění. Příběh sice jednoduchý, naivní (oblíbený motiv jednostranně zlých Japonců utiskujících Číňany), peněz očividně nebylo nazbyt a to vyznávání lásky tady Leemu taky neuvěříte.:) Ale o to tu tolik nejde, bavil jsem se. Pro fanoušky kung fu filmů povinnost. ()

Masinfira

Podle mého jeden z nejlepších akčních filmů věnujících se bojovému umění. Nejen, že příběh je dobrý a i dobře zpracován, ale na pomyslný vrchol žánru dostává tento film právě Bruce Lee... ani se nedivím tomu, že při premiéře aplaudovalo publikum ve stoje... kdykoliv se rád podívám na tento film znovu. ()

HIROKAZU

Tento film jsem viděl přesně 154. Bruce Lee byl fakt borec. Nejlepší bylo, jak řezal toho ruskýho týpka. 5* je opravdu ale opravdu málo. ()

HectorHagman

Když sem to vyděl poprvé, řekl jsem si jo celkem pěknej kungfu mazec, ale teď po shlédnutí rýmejku j Jet-Li se musim přidat k prohlášení Djkoma........nesrovnatelně lepčí je nová verze. ()

GrooteLulu

Viděno poprvé v roce 2021...krásné kostýmy, scény, slabší děj, kdy se perou o posilovnu na pozadí msty za mrtvého učitele..Chen Zhen je za to všechny vymlátí. ()