Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paldini

Film je už takový nějaký vyčpělý. Nedostává mě tolik jako jeho mladší bratříčci. Bruce Lee se celou dobu tváří i chová jako psychopat, dokonce i když vyznává lásku. Líbí se mi však, že Chen Zhenova (BL) pomsta je taková nejednoznačná, likviduje sice jednoho hajzlíka za druhým, ale zároveň tím odsuzuje sám sebe a ničí i životy svých přátel, a to v někdy docela zmateném střihu akčních scén, kde je např. jeden ze soupeřů na zemi a najednou v zlomku sekundy stojí na nohou. ()

HAL

Bruce Lee - jméno skloňované při každé zmínce o počátcích kung-fu filmů, člověk který žánr a vůbec celé umění kung-fu proslavil po celém světě. Těžko hodnotit základní kámen k žánru který se pořád vyvíjí a srovnávat ho s jeho modernějšími nástupci, jako je například remake Fist of Fury, který o dvacet let později natočil Jet Li (Fist of Legend). Příběh a dramatická struktura Brucova filmu je na rozdíl od něj ještě o něco horší, silnější emoce se mu taky vzbudit moc nedaří a co se týče boje - Jeta budu uctívat asi až do smrti,... ale i tak je to výborná záležitost kterou by byla škoda minout. A není až tak hloupý aby všechno kromě nabušených akčních scén byla jen nudná vata, což se o spoustě HK filmů říct nedá. 8/10 ()

predators

Jsem velký fanda bojových a kung-fu filmů, ale styl karate mě nezaujal a proto tak nízké hodnocení. Navíc, neskutečně nudný příběh, který je založený jen na jedné jediné věci, pomstít smrt svého učitele. Jenže takových už tady bylo a nutno říct, že v mnohem lepším a hlavně záživnějším pojetí...viz. J. Chan. Pamatuju se, že jako malý kluk jsem B. Leeho "žral". Teď se jen podívám, zavzpomínám a nahraju jej svojí babičce, té se jistě bude líbit:-)(a to fak nekecám)35% ()

PetrPan

Nejlépe hodnocený  film jednoho z nejtalentovanějších kopáčů všech dob a jeden z vůbec prvních, který jsem v dávných dobách videa a jednohlasého dabingu pod názvem Zběsilá pěst viděl.   Povedený začátek s provazci deště na pohřbu prakticky vzápětí Lo Wei pohřbí ve schematickém a de facto nesmyslném scénáři  valné většiny tehdejších hongkongských bojových filmů o znepřátelených školách bojového umění, velkém prostoru pro herecké a komické   "nadání"  své největší hvězdy, tedy božského Bruce a třeba jeho  "romantické blouznění"  bylo skutečně na pěst plnou hněvu  a ve své podstatě na diváka nečeká ani žádná přehršel ukázek bojového umění. Na druhou stranu tu to málo vyčnívá nad všechny jiné filmy mistra Lee, co do choreografie je to  totiž konečně i pastva pro oči a ne jen  " aíííí, kop a konec".  Na víc než na tři ale zase jít prostě nelze. ()

SeBig

Bruce Leemu zabijou Japonští bojovníci učitele a on se jde pomstít a vyrasí všechny holýma rukama. O tom to celé je. Zde se mi bohužel líbili jen bojové scény, příběh mě moc nezaujal a část filmu byla spíš nuda. A jedno mi řekněte: kde tam byl Jackie Chan? ()

korbitch22

Typicky asijská sračka,která teží pouze na skvělém Bruci Lee.Jinak ten scénář a všechno,i na tu dobu je to takový chudý. ()

anais

O tomhle filmu se často mluví jako o nejlepším Bruce Leeho filmu, já si to však nemyslím. Ze čtyř filmů, které dokončil, je Fist of fury rozhodně nejvíc poplatná HK kung-fu produkci – jedná se o souboj dvou různých škol, okořeněný ještě o rivalitu mezi Japonci a Číňany, což byla tehdy poměrně časté téma bojových filmů. Ve filmu není ani špetka humoru, který se v obou pozdějších Leeho filmech docela osvědčil (hlavně ve Way of the dragon), a sází se tu spíš na emoce, dramatičnost. To nějak nevychází – film působí často dlouhavě. Další problém jsem měl s chápáním Leeho postavy – ten tu hraje nejlepšího žáka svého Mistra – když učitele zabijí, žák nevidí jinou možnost než pomstu. Lee se tak mění ve vraždící stroj, který dřív mlátí než přemýšlí. Postava tedy není záporná, ale vzhledem ke svému běsnění ani kladná. Člověk pak přemýšlí jestli mu má v soubojích fandit, když ví, že proti Leemu nemá nikdo šanci – on to taky ví – a kosí jednoho za druhým. Myslím, že tu pak dochází k jakémusi rozporu, který, alespoň ve mně, vyvolává jakousi netečnost k tomu, co se dál stane. Scény soubojů jsou jinak samozřejmě perfektní. ()

kajda.l

Pokud je toto nejlepší film Bruce Lee, tak už nic jiného od něj nechci vidět!! Dementní dialogy, děj, scénář, (ne)herecké výkony, hudba.. Nebýt Bruceho a jeho rychlých "pěsťovek", poslal bych to do odpadu..A ten rusák to mělo být jako co??..no prostě pitomej a zdlouhavej film.. ()

Bauer

Druhé setkání s legendou Brucem Leem dopadlo až katastrofálně!!! Zatímco Cesta draka byla neuvěřitelně zábavným filmy, jenž měl hlavu a patu, tak o tomto filmu musím říct, že je nudný a nemá hlavu a patu. Debilní scénář, kde jsou snad jen rvačky. Naprosto nudné dialogy. Film teméř ničem, hlavněm, že se tam furt mlátěj. Alespoň Bruce Lee mně překvapil. Nejenže zde předvádí dobré bojové umění, i když ne tak dobré jako v Cestě draka, ale hlavně zde předvadí velmi dobrý herecký výkon. Konečne nějaké emoce . Ty dvě hvezdičky dávam především díky němu, protože jinak tento film je nuvěřitelná ztráta času, kterou uý nechci nikdy vidět!!! ()

Shaqualyck

Za časů, kdy filmové kung fu ještě bylo „bezdrátové“ a scénáře prosté, jako by je psal sám Simple Jack, se po filmovém plátně proháněl bleskurychlý ječící drak, který se s tím nemazal a s dechberoucí elegancí vykostil vše, co mu přišlo pod ruku. Bruce Lee byl zkrátka jen jeden ;) ()

ScarPoul

Hovorí sa že ten kto nevidel film s brucom leem nevie čo je to klasika hongkongskej kinematografie. Musím priznať že to má niečo do seba. Lee bol veľmi talentovaný herec čo sa mu najviac vyplatilo keď sa prezliekal alebo ak chcete maskoval. Súboje sú premyslené až na pár úderov pomimo. Vcelku je to úplne normálny akčný bojový film ktorý môže niečo povedať maximálne fanúšikom žánru pretože jediné čo môže ponúknuť sú premyslené súboje nečakajte prosím vas originálny scénar. isté je že ja som sa pobavil a aj oddýchol. v pamäti mi zostane scéna keď chan najde vrahov a jeden je polonahý - záber na mužové bradavky a hneď chan spustí :takže vy ste japonci. ()

Tommassi3

"Přišel jsem sem, abych pomstil svého učitele !! Vás se to netýká.." Čínský machr, režisér a scénárista, který pomáhal Bruci Leeovi i Jackiemu Chanovi při jejich cestě mezi legendy, Wei Lo v tomto temném snímku přichází s příběhem Chen Zhena, který parafrázuje známou hlášku a křičí do světa Vy jste nám zabili mistra, tak tady máte přes držku !! Největší filmový bojovník historie filmu a legenda Bruce Lee, který si prakticky celý subžánr krade pro sebe, dává Pěstí plnou hněvu, která naprosto vybočuje z jeho filmografie, zapomenout na všechny své ostatní filmy.. Opravdu silný příběh nepostrádá atmosféru ani velmi netypické, inovativní prvky i scény, zejména fakt, že hrdina Chan věší své oběti na pouliční lampy, doslova šokoval.. Bruce se do akce, kterou nám velmi chytře dávkuje, čímž se umně vyhýbá hluchým místům, obouvá netradičně již od začátku, i samotné finále parádně gradujícímu snímku neuvěřitelně sluší, a když připočteme i dokonalý hudební motiv uznávaného Josepha Koo, dostáváme naprosto kultovní záležitost s puncem té nejvyšší kvality, která pravdu pozorné fajnšmekry jistě potěší i hereckou účastí, byť naprosto zanedbatelnou, mladičkého osmnáctiletého Jackieho Chana.. [ Dabing ] Velmi těžko hodnotitelné, na druhou stranu velmi blízké originálnímu znění.. ()

Caszidy

Moje první setkání s legendou Brucem Lee a hned to je "údajně" jeho nejlepší film? Tak to abych zvážil zhlédnutí těch ostatních. Ne nechci být zbytečně negativní, Pěst plná hněvu má rozhodně neopakovatelnou atmosféru a já se konečně dostal k tomu, abych také přičichl k tvorbě kung-fu legendy ze všech nejlegendovatější. Není to tedy nějaká extra sláva, přeci jen je znát, že se na filmu podepsal zub času a leeho ječení v pomalu každé scéně působí opravdu zvláštně, nicméně samotné bojové scény jsou kvalitní a je vidět, proč je i dnes leeho jméno takovým pojmem. Samotný snímek zpočátku působí trochu zmateně a příběh o střetu dvou bojových škol na pozadí japonské okupace Šanghaje nevypadá nic moc, avšak časem se přemění v nefalšovanou vendetu a v ten moment začíná zábava. Přes nesporné klady však nemohu jít výše než jsou tři hvězdy. Rozhodně však oceňuji temnější vyznění filmu. ()

BoPo

To ako v ňom bublá ten hnev a následne exploduje do precíznych úderoch, proti tomu nemôže mať nikto nič. Ukázka toho, čo všetko dokáže a zvládne ľudské telo, keď z neho vyťažíte maximum. Inak samozrejme slabý scenár, slabé herecké kreácie, jednoducho starý dobrý kung-fu film so všetkými negatívami. ()

adamo_znk

Pěst plná hněvu podle mě překonala Cestu draka i Návrat draka. Finální souboj skvělý i díky použití zbraní a trochu tý krve. Příběh sice klasicky naivní ale proti ostatním Leeho filmům se mi zdál nejlepší. ()