Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

Blazis34

Od Paper Mana jsem čekal víc. První polovinu nuda, samé dialogy. Naštěstí druhá polovina filmu se zlepšila, přibyla zápletka, rozřešení, smutné loučení či sebevražda z nešťastné lásky. V hlavních rolích se mi líbil Jeff Daniels i mladá Emma Stone. V souhrnu se v tomto díle moc nestalo, až na poznání nového blízkého člověka, z kterým se Richard seznámil, mi tam scházelo něco víc. Dávám 40% - dvě hvězdičky. ()

Mr.Shon

Já si nemůžu pomoct, ale Emma Stone mě prostě baví! Definoval bych to jako příjemné pokoukání s krásnou myšlenkou na závěr. ()

Dejvid17

čekal jsem mnoho, ale tohle ne... jedna hvězdička za Ryana, jedna za příběh.. ale hrozná nuda... přemlouval jsem se asi 5x abych vůbec dokoukal do konce... a stejně... veliký zklamání... 3 nebo 4 vtipný okamžiky za celej film... a popis komedie/drama opravdu ne... komedie tam byl ždibíček a dramatu taky jako šafránu... nemam co říct, jsem zklamán.... ()

Mr.Lojza

Zajímavé drama které jsem zhlédl bez větších obtíží. Čekal jsem více z počátečního potenciálu, ale je dobré vidět, že Američané netočí jen komerční filmy. (60%) ()

Domas88

Takový zajímavý, ale i tak to bylo spíš drama než komedie.. Ta Emma je fakt jakási kočka, silný přípěh na ktrerý potřebuje klid aby jste jej vztřebali.. ()

Flamik

Nejvíc uklidňující film který působí až do závěrečných minut uklidňujícím dojmem. Na druhou stranu ale nemá v sobě nic zásadního čím by oslovil diváka. Jedna z posledních scén kde se objeví oběšený chlapec změní poklidný film na film depresivního charakteru. A začne vyvolávat otázku typu.. : můžu vůbec někdy vstát když sem narazil tlamou na zem? ()

WoodoX

Veľmi príjemný film, pri ktorom som si vlastne uvedomil, že vypisovať tu pocity z filmu mi je v podstate nepríjemné. :-) ()

Shinnie

Pseudo komédia ktorá vlastne nie je ani komédia, proste nudný spatlanec unudeného človeka. Divné, nič mi to nedalo, ako od komédie to ani nečakám ale aj tak. Nesympatického hlavného hrdinu nehodnotím, naivitu hlavnej hrdinky sa snažím prehliadnuť ale ako toto fakt nie. To bolo totálne oničom. Ten "superman" sa tam v konečnom dôsledku ani nehodil... nazvala by som to ako násilný pokus o oživenie deja kedy počúvame celý film prvú vetu ďaľšieho braku ktorý chce akože hlavný hrdina napísať, no aj tk to nakoniec výde tak že brak je celý film. Hmm... myslím že by bolo lepšie dať do ústredného deja Kierana Culkina, ale to už by bolo o inom. Film ako celkový sa snaží "tváriť" strašne prirodzene ale celkovo to na mňa pôsobí odpudzujúco, keďže podobná súhra okolností je nielenže násilná ale aj absolútne nezaujímavá... Myslím, že si dám teraz dobre dlhú pauzu od filmov s Danielsom. ()

jopal

Je pravda, ze som to dopozeral na dva krat, ale nelutujem. Trochu vlekly dej je dan za prepracovanu psychologiu hlavnych postav... ()

wrzec

Ne úplně špatný pokus o melancholický příběh s nádechem nezávislého filmu. Příjemný Jeff Daniels a další herci dost zachraňují. ()

Epco

Malý, pomaly plynúci príbeh, ktorý ide od nikade nikam. Tak prečo sa unúvať? Lebo Emma Stone, lebo Ryan Reynolds a lebo Jeff Daniels. ()

misuleee

Moc pěkný kousek, jen špatně uchopený. Něco v tomhle filmu prostě není správně. Ale o originalitě a kvalitě není pochyb. Za podívání určitě stojí. ()

foils

Autorská krize středního věku. A aby těch krizí nebylo málo (přece jen se bavíme o americkém, jakkoliv nezávislém filmu), tak k těmto dvěma, jež představují vlastně jen vedlejší témata, přidáme ještě krizi existenciální. A jak ji vyřešíme? Tím, že potkáme někoho, kdo je na tom stejně nebo hůř. Čili myšlenkově nikoliv úplná slátanina, ale ani nic extra převratného - a to samé se dá říct i o filmovém zpracování. Pro dvojici hlavních hrdinů bych si navíc dokázal představit i lepší casting (aniž by to musel být hned Woody a ScarJo). ()

Saturday...

Příběh o chlápkovi, který zrovna prochází krizí středního věku a snaží se najít svůj smysl života prostřednictvím mladé a stejně ztracené dívky v podání skvělé Emmy Stone. Celkově na měl film moc nezapůsobil, ale scéna kde si Richard postaví pohovku ze svých románů je geniální! ()