Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

Fancipal

Skutečné přátelství je dlouhodobou historií mapující úspěchy i pády životních osudů svých dobrovolných účastníků. Jedním z příkladů, nikoliv dlouhověkého, ale rozhodně zaznamenání hodného, je netradiční příběh mladé dívky a spisovatele ve středních letech, který je poutavou psychologickou introspekcí dvojice lidí, kteří nemají na první pohled nic společného. Nenechte se ovšem zmýlit, pod povrchem se skrývá příběh o ztrátě, smrti a bolesti. Film se může opřít o silné herecké výkony. Po letech obrozený Jeff Daniels je skvělý, ale je to Emma Stone, která je hvězdou celého filmu a doslova mě svým výkonem posadila na zadek. V 19 letech předvádí precizní a vyzrálý výkon oscarových parametrů. ()

Immortal17

Snad každý měl v dětství imaginárního přítele, kterému se se vším svěřoval, s kterým všechno podnikal a který ho doprovázel i delší dobu, než by bylo ve skutečnosti třeba. Je však těžké se s ním nakonec rozloučit, nebo ho opustit. A právě o tomhle pojednává "Papírový hrdina", který jasně ukazuje, že je někdy opravdu třeba být obklopen skutečnými přáteli a je zapotřebí opustit přítele stvořeného ve svých myšlenkách. ()

ecceHOMMO

Emma Stone vo filme neuveriteľne dominuje, Jeff Daniels jej niekoľkokrát dokonale asistuje a ostatní?.....proste sú tam. Ono film je to zvláštny ( tak ako sú zvláštne i jeho hlavné postavy), mnohí sa možno unudia k smrti, avšak nájdu sa i takí, ktorí v ňom uvidia čriepky zo seba samého a tým spatria celú nádheru a posolstvo filmu. ()

kumpi

Snímek Paper Man jsem si hlavně pustil kvůli obsazení Emmy, která opět prokázala svoje herecké kvality a posunula tento příběh mezi moje 4* záležitosti. Celý film se vlastně nic neděje a může se zdát trošku nudný, ale i tak je stále na co koukat. Jeff Daniels jako poblázněný spisovatel a Ryan Reynolds jako jeho imaginární přítel a rádce taky obstáli a zprostředkovali tak kontrast komedie a drama. Řeší se zde problémy osamělosti, manželství a jiných běžných vztahů a díky tomu se dostáváme i do bodu zamyšlení. Sympatický film, kterému čtyřka neuškodí. :) ()

uiu

Popravdě řečeno film nenaplnil moje očekávání. Možná je chyba v tom, že kamarádka našeho hlavního hrdiny si hraje na chytrou a sofistikovanou mladou slečnu, ale přitom chodí s klukem, který se k ní chová jako ke kusu hadru a užívá si s ní v autě rychlovky, při kterých si užije jen on. To si pak člověk v celém průběhu filmu říká, jestli to má ta holka zapotřebí, když je tak inteligentní a nad věcí než její vrstevníci. Druhá věc je imaginární kamarád našeho hrdiny, který nedostal tolik prostoru, kolik jsem si podle traileru představovala, a to je velká chyba. Nedocházelo mi, proč superman v kápi svému "hostiteli" našeptává jen samé hrozné věci, děsí ho a snaží se jej držet zpátky, když by divák spíše podle zjevu očekával, že imaginární přítel by měl být ten odvážný, co nesmělého bude podporovat a nutit, ať vyleze z ulity. Ale i přesto dávám 4 hvězdy, neboť to, co děj nedokázal splnit, dokázaly myšlenky, které film předkládá. Myšlenky o samotě. O tom, že smutný je ten, kdo má všechno i ten, kdo o všechno přišel. Strach, uzavřenost před světem a především před lidmi, kteří nás mají rádi. A je jedno, jestli vám je 16 nebo 40. Tohle téma se mě hodně dotklo. ()

Maki89

podarený nezávislák o dospievaní v každom veku... vzťah medzi Richardom a Abby bol na zamyslenie, rovnako ako celá táto dejová línia... rovnako ako imaginárni priatelia, ktorí z detstva raz musia odísť... línia s manželkou mi prišla mierne zbytočná, resp. nedotiahnutá, ale bez nej by ten film asi nepôsobil dobre ako celok... 7/10 ()

geklon

Taková vidlácká verze Defendora, s otevřenými otázkami na to, co je v životě důležité a na upozorňující na rozdíl ve významech pojmů úspěšný a poslušný. ()

venison

Sjíždím filmografii Emmy Stone.. Podivínský pán se spisovatelským blokem a mladá dívka, která má za sebou těžkou minulost, spolu navážou přátelský vztah hlavně díky problémům s imaginárními přáteli a tím, že jejich emocionální mentalita je na stejné úrovni.. Celkem nudný příběh na zajímavé téma.. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc.. Na Emmě celý film stojí a leží.. ()

drake31

Je veľmi príjemné keď po dopozeraní filmu, dostanete rôzny mix pocitov z ktorých si neviete vybrať. A toto je ten prípad. Príbehova jednoduchosť, ktorý má tak skvelé postavy ... dokáže neskutočne zaujať, že si to ani neuvedomíte a je po filme. Krásny, nenáročný, chvíľami smutný ale bez výhrad dokonalý snímok. Film od ktorého nič nečakáte, a dostane toho veľa ... tak sa mi to páči, tak to mám rád ... a ešte viac keď sa môžem pritom pozerať na krásnučku, rozomilučkú Emmu Stone ()

Timak

nuda, zívačka, ospalost ... tohle se nepovedlo. Snaží se sice hrát na city a ukázat krizi středního věku a manželství v důstojném kabátě, ale té střídmosti je přece jen trochu moc. Potenciál velkej jako Empire State Building a přitom se využil asi tak dalece jako Apple Store na 767 Fifth Ave. v NYC (myšleno pod zem) Pro mě teda velké zklamání ()

Jolinar

Tenhle film mě vážně potěšil. Je citlivý, dojemný, divný, originální, má krásnou hudbu a úžasnou Emmu Stone, hrají v něm hollywoodské hvězdy, přesto hollywoodsky povrchní není. Ale chápu, že není pro každého, bude se líbit samotářům, nepochopeným a mimo-stojícím. ()

VasaX

Komorní, lehce humorné drama o spisovateli a jeho velké krizi své dětinské osobnosti. Je to milé, dojímavé, vtipné a tak nějak kouzelné. Bohužel větší aspirace jak pár festivalů to nemá. Tohle stojí hlavně na Emmě (a na humorných vložkách Reynoldsovy postavy), a tak i hlavní hrdina tu hraje v celkovém dojmu druhé housle. V důsledku je to sice hezké, a unylé a nebýt Emmy Stoneové, tak jsem to možná nikdy ani neviděl, a nebyla by to škoda. ()

blackJag

Slibná zápletka s nevytěženým potenciálem. Emmě jsem roli celkem věřil, Daniels oproti tomu předvádí své klasické manýry a žene svůj part do otravné pozice. Zajímalo by mě, jak by film dopadl s někým schopnějším. 60% ()

Soweek

Klasický případ kdy od filmu nic nečekáte, jelikož takovýchto indie movie jste viděli nespočet, a dostanete mnoho. Emma Stone je již dlouho mojím soukromým sluníčkem, které pomalinku stoupá na vrchol a v Jeffovi toho pořád ještě je dost. Klasický příběh o hledání samasebe na osamělém venkově málokdy chutná takto dobře. ()

BMAJTZ

Taková milá tragikomedie víceméně o ničem. Nějak moc na mě nezapůsobil ten pseudointelektuální dojem, přesto se na to koukalo poměrně dobře. Ryan Reynolds v elasťákách je fakt super. Jinak bez Emmy Stone poloviční film. ()

vitekpe

Emma Stone se asi brzo stane moji nejoblibenejsi soucasnou hereckou v kategorii do 40 let. A to myslim uprimne. Tahle slecna ma tak ohromujici osobni kouzlo, ze i tento otrepany (ale celkem dobre natoceny) pribeh pozvedla na slabsi 4 hvezdy v mem hodnoceni... ()

adam9

Velice zvláštní až trochu dost "creepy," že se čtyřicátník, neúspěšný spisovatel sotva schopen se sám o sebe postarat, zpřátelí se sice taky poněkud zvláštní, ale přesto víceméně normální středoškolačkou, a to ještě za jakých podmínek. Námět tedy velice originální, ale přesto zkrátka dost divný. Postava Ryana Reynoldse byla hodně směšná, Jeff Daniels neodvedl špatný výkon v roli velice divného muže, avšak kdo opravdu zářil? Jednoduchá odpověď: Emma Stone! Kvůli ní jsem si film také pustil. Až na čtyři hvězdičky to nakonec skoro ona sama dotáhnout nedokázala, je to mezi. Byla perfektní, miluji ji, ale opakovat s ní si budu jiné filmy. ()

aquiver

Když nad tím přemýšlím, tak toto je nejlepší film se superhrdinou, který jsem viděl. Nečekejte akční nářez, jde jen o imaginaci. Komorní, melancholický snímek o neúspěšném spisovateli a jednom laskavém přátelství. Americkou nezávislou scénu mám jednoznačně raději než většinu komerčních snímků. Režie sice není výrazná, snímku chybí hloubka, avšak kouzlo a estetika mi uvedené zcela vynahrazují. Papírový hrdina má kouzlo i vnitřního ducha, a tak ho víc než kterýkoli jiný snímek hodnotím srdcem. Smál jsem se, plakal jsem. Závěrečných 15 minut je přesně to, co si od dokonalého nezávislého snímku představuju. 90 % ()