Zahrajte mi "MISTY"

Dean Riesner

Bruce Surtees

Jennings Lang

Carl Pingitore

Clint Eastwood v roli diskožeje a zároveň jeho režisérská prvotina.Clint je pronásledován fanatickou fanynkou ,která mu nedá pokoj (dnes se to moderně nazívá stalking nebo tak nějak) ,ale když už se to celé dotýká i jeho přítelkyně tak Clint neváhá a ránou pěstí vše skoncuje.Jinak na filmu je sem tam vidět,že je to jeho první film coby režiséra,ale myšlence filmu to neubírá a za mě tím pádem celkově 75 % a čtyři hvězdy.(1.2.2015)

Clint dokazuje už ve svém režijním debutu, že z něj jednou bude vynikající režisér. Skvěle vystupňované napětí a atmosféra. Krásně až děsivě zahraná posedlost představitelky hlavní role. To vše se navíc odehrává v mém oblíbeném prostředí slunné Kalifornie.(16.12.2007)

• amirgal

Cenný dokument o tom, jak se Clint Eastwood učil točit záznamy z koncertů, fotit přeslazené romantické pohlednice se supersladkou unylou hudební poduškou a napodobovat E. Wooda Jr. v záběrech noc versus den :). Naštěstí v tomto trendu později nepokračoval.(2.8.2009)

Průměrný komorní thriller o jedné písni, vražedné obsesi a kuchyňském noži a Eastwoodův režijní debut. Neupírám snímku tísnivou atmosféru podpořenou působivým výkonem Jessicy Walter v roli šílené Evelyn, nicméně ta nevykompenzuje prostinký, od začátku snadno předvídatelný scénář a natahovaný děj. Nechápu tedy dost dobře to vysoké hodnocení zde i na IMDb, obzvlášť když na stejné téma existuje mnohem lepší Reinerova MISERY NECHCE ZEMŘÍT. Ve vedlejší roli barmana Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel, se kterým natočil ve stejném roce DRSNÉHO HARRYHO, kde mimochodem naleznete na MISTY narážku - když Harry překazí bankovní loupež, hádejte, co zrovna hrají v kině naproti?(6.10.2006)

Rozpočet $725,000Tržby USA $10,600,000Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)

• - Studio film Eastwoodovi svěřilo pod podmínkou, že ho natočí bez nároku na honorář. Clint Eastwood rád souhlasil a natočil svůj režijní debut. (ClintEastwood)

• - Malou roli barmana si zahrál Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel. (ClintEastwood)