Zahrajte mi "MISTY"

Dee Barton

Carl Pingitore

Kostýmy:

Helen Colvig

Škoda tých nudných hippie scien...zbytočne to naťahovali...inak na prvotinu slušná atmoška...(30.3.2009)

Démonická Jessica Walter vo výborne natočenom stalkerskom thrilleri, ktorý stále bezchybne funguje, takže v dobe svojho vzniku to musela byť naozaj nervydrásajúca záležitosť.(24.3.2017)

Kdyby ty dramatické scény nepůsobily tak směšně, určitě bych hodnotila výš, protože místy se Eastwoodovi povedla velmi dobrá atmosféra. Žel bohu jen místy.(11.3.2017)

Misty trpí dle mě zejména tím, že jde v našich končinách o stále poměrně raritní film a s největší pravděpodobností, tak už člověk viděl dané téma několikrát před tím (markantní je hlavně OSUDOVÁ PŘITAŽLIVOST), nehledíce pak na to, že Misty byla přeci jen o nějaký ten pátek dříve. Krásné kalifornské exteriéry, kde sám Clint žije, úlety v podobě přehnaně romantických a čistě hudebních pasáží a giallo feeling. Slušný snímek, který mírně nadhodnocuju, poslední dobou se ze mě stává Eastwoodův fanoušek.(27.1.2011)

Iracionální posedlost, jenž nemá své hranice. Film o odlišných povahových stránkách člověka, o trpělivosti a v neposlední řadě o nenávisti. To vše Clint zakomponoval do romanticko-psychologického hávu takovým způsobem, že někde v hloubi duše podle mě věděl na jaké profesní dráze bude nejúspěšnější. Zápletka je sice trochu triviální, ale díky Eastwoodovu talentu je z toho neobvyklá podívaná. Alespoň tak jsem to vnímal já. 75%(18.12.2011)

• - Studio film Eastwoodovi svěřilo pod podmínkou, že ho natočí bez nároku na honorář. Clint Eastwood rád souhlasil a natočil svůj režijní debut. (ClintEastwood)

• - Malou roli barmana si zahrál Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel. (ClintEastwood)

• - Režijní debut Clinta Eastwooda. (D3VIL)