poster

Zahrajte mi "MISTY"

 • USA

  Play Misty for Me

 • slovenský

  Zahraj mi tajomne

Thriller / Drama / Romantický

USA, 1971, 102 min

Režie:

Clint Eastwood

Scénář:

Dean Riesner

Kamera:

Bruce Surtees

Producenti:

Jennings Lang

Střih:

Carl Pingitore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Tak tohle me prijemne prekvapilo, Clint ukazal, ze byl schopnej reziser uz od zacatku, takze skvele natocil i svuj rezijni debut. Jinak pribeh je docela fajn, problem je, ze, jak uz tu nekdo psal, dost pripomina Misery, jenze oproti ni se neodehrava na jednom miste a tudiz je dej misty drobet roztahanej, ale pak to zase vyvazi nejaka napinava scena s naprosto fantastickou Jessicou Walter, ktera je i lepsi nez samotnej Eastwood s obrim harem. Ten navic hraje na sebe docela netradicni postavu, protoze tady neni za zadnyho drsnaka, ale v podstate za obet. Nicmene neni to zas zadnej pochcanek a zarvat taky umi. Celkove sice lehce roztahany, ale dobre natoceny i zahrany a misty fakt skvele napinavy.(14.11.2008)

 • jojinecko
  ***

  Eastwoodov debut, ktorý sa nesie (chce sa niesť) v Hitchovskom duchu a jemne asociuje napr. Psycho (netreba brať doslova!). Film veľmi pekne graduje, je preto pre mňa nepochopiteľné, že v miestach, kde by mal film kulminovať vložil Clint scény, ktoré absolútne nabúrajú atmosféru a gradáciu (prechádzka, jazzový festival - wtf?). Veľkou devízou je Jessica Walter, ktorá zahrala psychopatickú fanynku naozaj presvedčivo. Na Play Misty sa veľmi rýchlo po projekcii zabudne, ale pre Clintových fanúšikov je to taká celkom "milá" zábavka na jedno pozretie...(26.1.2009)

 • Javert
  ****

  Clint dokazuje už ve svém režijním debutu, že z něj jednou bude vynikající režisér. Skvěle vystupňované napětí a atmosféra. Krásně až děsivě zahraná posedlost představitelky hlavní role. To vše se navíc odehrává v mém oblíbeném prostředí slunné Kalifornie.(16.12.2007)

 • DEXTER099
  ****

  Clint Eastwood v roli diskožeje a zároveň jeho režisérská prvotina.Clint je pronásledován fanatickou fanynkou ,která mu nedá pokoj (dnes se to moderně nazívá stalking nebo tak nějak) ,ale když už se to celé dotýká i jeho přítelkyně tak Clint neváhá a ránou pěstí vše skoncuje.Jinak na filmu je sem tam vidět,že je to jeho první film coby režiséra,ale myšlence filmu to neubírá a za mě tím pádem celkově 75 % a čtyři hvězdy.(1.2.2015)

 • T2

  Rozpočet $725,000Tržby USA $10,600,000Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace