Zahrajte mi "MISTY"

Dean Riesner

Bruce Surtees

Jennings Lang

Carl Pingitore

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!(21.8.2012)

Clintova režijní prvotina a jeden z nejdůležitějších filmů celé jeho kariéry. Nejen NA DOBU VZNIKU PERFEKTNÍ THRILLER o závislosti jedné osoby (Walter) na druhé (Eastwood), za který by se nestyděl ani mistr napětí Alfred Hitchcock. Skvělé výkony herců, atmosféra slunné Kalifornie a Eastwoodova svěží režie dělají z tohoto ne příliš ambiciózního snímku vynikající dílo, které stojí za to vidět. A ne jednou.(17.11.2009)

Clint Eastwood v roli diskožeje a zároveň jeho režisérská prvotina.Clint je pronásledován fanatickou fanynkou ,která mu nedá pokoj (dnes se to moderně nazívá stalking nebo tak nějak) ,ale když už se to celé dotýká i jeho přítelkyně tak Clint neváhá a ránou pěstí vše skoncuje.Jinak na filmu je sem tam vidět,že je to jeho první film coby režiséra,ale myšlence filmu to neubírá a za mě tím pádem celkově 75 % a čtyři hvězdy.(1.2.2015)

Misty trpí dle mě zejména tím, že jde v našich končinách o stále poměrně raritní film a s největší pravděpodobností, tak už člověk viděl dané téma několikrát před tím (markantní je hlavně OSUDOVÁ PŘITAŽLIVOST), nehledíce pak na to, že Misty byla přeci jen o nějaký ten pátek dříve. Krásné kalifornské exteriéry, kde sám Clint žije, úlety v podobě přehnaně romantických a čistě hudebních pasáží a giallo feeling. Slušný snímek, který mírně nadhodnocuju, poslední dobou se ze mě stává Eastwoodův fanoušek.(27.1.2011)

• amirgal

Cenný dokument o tom, jak se Clint Eastwood učil točit záznamy z koncertů, fotit přeslazené romantické pohlednice se supersladkou unylou hudební poduškou a napodobovat E. Wooda Jr. v záběrech noc versus den :). Naštěstí v tomto trendu později nepokračoval.(2.8.2009)