Zahrajte mi "MISTY"

Jennings Lang

Carl Pingitore

Kostýmy:

Helen Colvig

Clint dokazuje už ve svém režijním debutu, že z něj jednou bude vynikající režisér. Skvěle vystupňované napětí a atmosféra. Krásně až děsivě zahraná posedlost představitelky hlavní role. To vše se navíc odehrává v mém oblíbeném prostředí slunné Kalifornie.(16.12.2007)

Tak tohle me prijemne prekvapilo, Clint ukazal, ze byl schopnej reziser uz od zacatku, takze skvele natocil i svuj rezijni debut. Jinak pribeh je docela fajn, problem je, ze, jak uz tu nekdo psal, dost pripomina Misery, jenze oproti ni se neodehrava na jednom miste a tudiz je dej misty drobet roztahanej, ale pak to zase vyvazi nejaka napinava scena s naprosto fantastickou Jessicou Walter, ktera je i lepsi nez samotnej Eastwood s obrim harem. Ten navic hraje na sebe docela netradicni postavu, protoze tady neni za zadnyho drsnaka, ale v podstate za obet. Nicmene neni to zas zadnej pochcanek a zarvat taky umi. Celkove sice lehce roztahany, ale dobre natoceny i zahrany a misty fakt skvele napinavy.(14.11.2008)

• amirgal

Cenný dokument o tom, jak se Clint Eastwood učil točit záznamy z koncertů, fotit přeslazené romantické pohlednice se supersladkou unylou hudební poduškou a napodobovat E. Wooda Jr. v záběrech noc versus den :). Naštěstí v tomto trendu později nepokračoval.(2.8.2009)

Škoda tých nudných hippie scien...zbytočne to naťahovali...inak na prvotinu slušná atmoška...(30.3.2009)

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!(21.8.2012)

• - Film byl natočen za 21 dní. (D3VIL)

• - Režijní debut Clinta Eastwooda. (D3VIL)

• - Studio film Eastwoodovi svěřilo pod podmínkou, že ho natočí bez nároku na honorář. Clint Eastwood rád souhlasil a natočil svůj režijní debut. (ClintEastwood)