Zkušený policista Nick Pulovski přijde při přestřelce se zloději aut o svého stálého partnera. Poručík Garcia mu jako náhradu přidělí Davida Ackermana, nezkušeného mladíka z bohaté rodiny, který se snaží vymanit z ochranného vlivu svých rodičů. Pulovski, posedlý myšlenkou na dopadení šéfa zlodějského gangu Stroma, není novým partnerem příliš nadšen. Když banda přepadne kasino, čekají na ně Nick s Davidem přímo v trezoru. Mladík však nedokáže vystřelit na Stromovu milenku a vinou jeho váhání lupiči opět vyváznou, tentokrát dokonce s Nickem jako rukojmím. Slušňák David se konečně odhodlá k ráznému a tvrdému postupu. Vydá se po parťákovi pátrat a za sebou nechává spoušť. Přes řadu problémů se mu ho podaří najít a zachránit. Společně pak pronásledují prchajícího Stroma a jeho milenku. (TV Nova)

Haymar

Zelenáč byl dobrej v době svýho vzniku... a je dobrej pořád! Eastwood je jak za kamerou tak i před ní zase naprosto v pohodě, s přehledem vede herce a zároveň sype z rukávu jednu hlášku za druhou! Hodně se povedlo i herecký obsazení: ústřední buddy-duo Sheen/Eastwood sedí jak zadnice na hrnec a tandem Julia/Braga jsou záporáci přesně jak mají být! ()

peetriss

Klasická "eastwoodovka", která baví i přesto, že nepřínáší příliš mnoho inovace. Těší především výborné obsazení, černý humor, šarmantní záporák Raul Julia i jeho démonicky šílená kolegyně Sonia Braga a samozřejmě nesmí chybět trocha přemrštěných kaskadérských kousků. ()

thunnus

Klasická eastwoodovská přestřelka, kde je navíc Charlie Sheen. normálně takovým filmům dávám **, ale mám dobrou náladu a Clint mě opět přesvědčil, že umí slušně i režírovat, takže přidávám ještě jednu hvězdičku. ()

bolan

Průměrná osmdesátková Easwoodovka se liší od ostatních průměrných osmdesátkoých Easwoodovek snad jen tím, že ho na obalu pěkně načesali. ()

helloween93

Buddy movie z přelomu 80. a 90. let, na kterém je hodně znát Eastwoodův podpis, nicméně nuda to rozhodně není. Clint dostane coby zkušený policajt nového parťáka - Charlieho Sheena. Ten je v pvní půli opravdu "The Rookie", ale vývoj událostí ho přinutí se radikálně změnit. Clintova hláška "Znám 100 důvodů proč tě nezastřelit, ale zrovna mi žádný nenapadá." nemá chybu a jasně pasuje k jeho typu postavy. Samotný závěr v kanceláři mě hodně pobavil. Ne nadarmo se Zelenáčovi přezdívá “Dirty Harry 6” ()

agassi68

Klasická kriminálka 90 tych rokov. Jasný priemer, ktorý pozdvihujú o level vyššie hlavné postavy, aj keď Charlie pôsobil dosť smiešne.. ()

GOREGASM

Od začátku minimálně výrazivem drsnější Clint, než je obvyklé. I Charlie k němu svým stylem sedí a během chvilky vytvářejí zajímavé policejní kombo a mají i slušného protivníka (Raul Julia je rozhodně lepší než ve Street Fighterovi :-), kterému nakonec Clint v duchu své celoživotní filosofie vykrojí čistý průstřel mezi kukadla. V jednotlivostech jde o nadprůměrnou kriminálku, ale mám problém s tím, jak podprůměrně to drží pohromadě jen díky hereckému charismatu nejen tří výše zmíněných panáčků. 67% ()

tranquill

"Je nejmíň 100 důvodů tě nesejmout, ale žádnej mě zrovna nenapadá." Drsný Harry Clint a Drsný Charlie v akci. Klasická akční krimi komedie přelomu 80. a 90.let. Poněkud dlouhá stopáž, ale zato si užijete spoustu hlášek. "Vypadněte a někoho seberte nebo tak podobně!" :-) :-) ()

junxi91

Ale jo, celkem dobrý film. Charlie se změní z posraného zelenáče na s ničím se neseroucího profíka a vytříská celý bar. Zato Clinta spoutaného na židli na konci vojede krásná antihrdinka . Celkově byl ten konec dost divný a roztahaný. ()

Kingjiri

Clit Eastwood je pro mě rozhodně lepší herec než režisér, ale v Zelenáčovi mu moc nevyšlo ani herectví a Charlie Sheen taky nijak neoslnil. Chybu bych však spíš hledal ve slabšim scénáři, než momentální herecký neschopnosti obou hvězd. Příběh bez napětí a tempa nemá vůbec čim překvapit, hlášek je žalostně málo, humor prakticky chybí a akce je svojí průměrností hrozně nevýrázná. Trochu mě potěšil jenom slušnej akční závěr. Jenomže dobrej závěr už těžko může výrazně pomoct filmu, u kterýho jsem byl rád, že už skončil. ()

007.

Akčňák s typickými Clintovými hláškami a s jeho jedním naprosto legračním výrazem v obličeji, když dostal bouchačkou po hlavě v 57:50 minutě. Ten mě fakt pobavil. Přišlo mi, jako by to nečekal. Jen přechod Sheena na drsňáka mi přišel až moc drsný. Honička na letišti perfektní. 76% ()

Likan7

Příšerný béčko, který se Eastwoodovi nepovedlo. 2 hodiny utíkají jak hlemýžď a jediné na co si za rok vzpomenu je možná ta wtf erotická scéna. Šíleně nudný, dlouhý film bez žádných kladů. ()

Tamdydam

Už je to dávno, co jsem tenhle film viděl. Ale dodnes si pamatuju tu scénu v úvodu filmu, kdy nám parťák Nicka Pulkovskiho ve stručnosti vyloží své idilické a růžové plány do budoucna jen proto, abychom si k němu v rychlosti vytvořily nějaký vztah, vzápětí byl roztřílen jak řešeto bandou zlotřilých darebáků a my je tak mohli začít nenávidět společně s Clintem, coby Nickem. Od počátku je tak jasné, že máme co dočinění s režisérským rukopisem Clinta Eastwooda a ničeho originálního a nešablonovitého se s největší pravděpodobností nedočkáme. A taky nedočkáme. Ale překvapivě to ve výsledku není až tak špatné, jak by se na počátku mohlo zdát a tak nějak to vcelku stravitelně odcejpá kupředu ()

Rodin

Milá blbinka s bohužel nikoli nesmrtelným Raulem Juliou. Typicky americká "vyhláškovaná" záležitost s humornou přesmyčkou mezi úvodem a závěrem nenabídla sice nic nového, ale ocenil jsem hlavně to, že Clint tady v podstatě parodoval sám sebe hned v několika scénách a nabídl nám takovou milou oddechovku téměř na úrovni Posledního skauta. ()

Mijagi

"Chci záruku, že se mu nic nestane.“ „Pane Eckermane, když chcete záruku, kupte se toaster.“ Duo Clint Eastwood a Charlie Sheen v hlavních rolích, k tomu první z nich navíc režisérem celého snímku – dostatečné důvody k tomu, proč si tuto akční krimi nenechat ujít. A věřte, nejedná se o laciné lákadlo. Jestli si někdo pořád myslí, že béčko nelze natočit chytře a není s ním možné atakovat hranici umění, nechť stiskne play na svém přehrávači. ()

masekjc

Svině! Aneb hláškující duo Clint Eastwood a Charlie Sheen v klasickém oldies thrilleru, který svým námětem sice nevyčnívá z řady, za to svojí brutálností, jednoduchostí a herecko-režisérskými výkony strčí do kapsy nejednou žánrově podobnou záležitost. Bravo :-) ()

Prubner

Tak tohle je jedna ze slabších eastwoodovek. Hvězdné obsazení je fajn, ale scénář je slabý (to trauma ze smrti bratra vypadá skoro jako parodie a Eastwood jako režisér se tentokrát moc nepředvedl - hlavně zamrzí průměrně natočené akční scény. ()