Brnění a rolničky (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 67 min

• honajz

Prý "nabito situačním humorem". Možná trapným, pokud to měl být humor. Očka poulící Mário Kubec a zcela nevtipný Langmajer a věčně otrávená Nováková-Fuitová, to mi skutečně jako veselá pohádka nepřišlo.(25.8.2013)

• blackrain

Já jsem pořád čekala, kdy se Langmajer na tom svém šaškovském kole vymázne a on skutečně zajel někam do křoví.(6.7.2010)

• rakovnik

Přestože pohádka má délku jen o pár minut déle, než hodinu, občas se vleče. Ale postavy a děj jsou sympatické a navíc potěší kvalitní herecké obsazení. Snad se dětem líbí více, než dospělým (mně).(11.3.2012)

• Ellise

No, občas mě napadá, proč se tyhle pohádky (většinou na nedělní odpoledne) točí, když je to všechno na jedno brdo, ale ty děti to mají prostě rádi a dospělí si přitom můžou odpočinout.(6.7.2010)

Zajímalo by mě, zda za některé hudební motivy šly poplatky dědicům Vivaldiho, ty čtyři roční období z toho bylo slyšet hodně. Šašek, co neumí ani hvězdu? No to se naučit mohl, ale jinak byl šašek pohádkově chytrý, král vypadal jako Abraham Lincoln a působil mile a důstojně, princezna nebyla prvoplánová kráska, ale taky žádná fiflena a nerušila mě a kovář - rytíř - strašidlo byl nepřeslazený nepatetický klaďas. A zbabělec byl zas pěkně tradičně pohádkově zbabělý. Co víc, než upřímný smích tam, kde to tvůrci zamýšleli, by si divák mohl přát?(11.3.2012)