Brnění a rolničky (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 67 min

• blackrain

Já jsem pořád čekala, kdy se Langmajer na tom svém šaškovském kole vymázne a on skutečně zajel někam do křoví.(6.7.2010)

• hermiona

A já sám, dycky sám... rytíř ve zlatém brnění s nosem Pinocchia na přilbě. Taky lže a vymýšlí si jako Pinocchio. Ničím výjimečné, Mário Kubec mi do role zbabělce typově neseděl, ale Langmajer byl dobrý. Ovšem ne jako šašek, spíš jako moudrý rádce. V kostymérně to museli splést, nebo byly všechny důstojné kostýmy půjčené do jiných pohádek.(16.3.2013)

Tato docela dementní pohádka je natočena tak bezprostředně a pro děti jednoduše vtipně, že jsem nemohl odolat a udělit jí velmi dobré hodnocení. Mário Kubec hraje svého zbabělého rytíře naprosto úžasně, jeho odvážnější a pocitvý poddaný už sice není tak dobrý, ale Satoranský jako král to zachraňuje. Sice není celkově co chválit, ale když si celou pohádku říkáte, jak je to úžasně blbé a mile se u toho usmíváte, musí se to na konci v hodnocení projevit.(25.3.2013)

• ypres.bass

Zajímavé zpestření podádkového dopoledne. Ovšem Kristýnka Nováková jakožto princeznička a ještě v tom župánku, no k sežrání...(29.12.2008)

• honajz

Prý "nabito situačním humorem". Možná trapným, pokud to měl být humor. Očka poulící Mário Kubec a zcela nevtipný Langmajer a věčně otrávená Nováková-Fuitová, to mi skutečně jako veselá pohádka nepřišlo.(25.8.2013)