Brnění a rolničky (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 67 min

• rakovnik

Přestože pohádka má délku jen o pár minut déle, než hodinu, občas se vleče. Ale postavy a děj jsou sympatické a navíc potěší kvalitní herecké obsazení. Snad se dětem líbí více, než dospělým (mně).(11.3.2012)

• blackrain

Já jsem pořád čekala, kdy se Langmajer na tom svém šaškovském kole vymázne a on skutečně zajel někam do křoví.(6.7.2010)

On to vážně nebyl absolventský film? A až nyní jsem zjistila, že to měla být pohádková komedie. To jsem si asi měla přečíst dříve, třeba bych se smála, až bych se za břicho popadala.(16.3.2013)

Zajímalo by mě, zda za některé hudební motivy šly poplatky dědicům Vivaldiho, ty čtyři roční období z toho bylo slyšet hodně. Šašek, co neumí ani hvězdu? No to se naučit mohl, ale jinak byl šašek pohádkově chytrý, král vypadal jako Abraham Lincoln a působil mile a důstojně, princezna nebyla prvoplánová kráska, ale taky žádná fiflena a nerušila mě a kovář - rytíř - strašidlo byl nepřeslazený nepatetický klaďas. A zbabělec byl zas pěkně tradičně pohádkově zbabělý. Co víc, než upřímný smích tam, kde to tvůrci zamýšleli, by si divák mohl přát?(11.3.2012)

• hermiona

A já sám, dycky sám... rytíř ve zlatém brnění s nosem Pinocchia na přilbě. Taky lže a vymýšlí si jako Pinocchio. Ničím výjimečné, Mário Kubec mi do role zbabělce typově neseděl, ale Langmajer byl dobrý. Ovšem ne jako šašek, spíš jako moudrý rádce. V kostymérně to museli splést, nebo byly všechny důstojné kostýmy půjčené do jiných pohádek.(16.3.2013)