Brnění a rolničky (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2001, 67 min

Zajímalo by mě, zda za některé hudební motivy šly poplatky dědicům Vivaldiho, ty čtyři roční období z toho bylo slyšet hodně. Šašek, co neumí ani hvězdu? No to se naučit mohl, ale jinak byl šašek pohádkově chytrý, král vypadal jako Abraham Lincoln a působil mile a důstojně, princezna nebyla prvoplánová kráska, ale taky žádná fiflena a nerušila mě a kovář - rytíř - strašidlo byl nepřeslazený nepatetický klaďas. A zbabělec byl zas pěkně tradičně pohádkově zbabělý. Co víc, než upřímný smích tam, kde to tvůrci zamýšleli, by si divák mohl přát?(11.3.2012)

On to vážně nebyl absolventský film? A až nyní jsem zjistila, že to měla být pohádková komedie. To jsem si asi měla přečíst dříve, třeba bych se smála, až bych se za břicho popadala.(16.3.2013)

• macetoma

Další pohádka na nedělní odpoledne ke kávě. Stejná jako všechny ostatní. Plusem může být ne úplně marné herecké obsazení a příjemná stopáž. Dávám 2 hvězdy.(12.3.2012)

Tato docela dementní pohádka je natočena tak bezprostředně a pro děti jednoduše vtipně, že jsem nemohl odolat a udělit jí velmi dobré hodnocení. Mário Kubec hraje svého zbabělého rytíře naprosto úžasně, jeho odvážnější a pocitvý poddaný už sice není tak dobrý, ale Satoranský jako král to zachraňuje. Sice není celkově co chválit, ale když si celou pohádku říkáte, jak je to úžasně blbé a mile se u toho usmíváte, musí se to na konci v hodnocení projevit.(25.3.2013)

• ypres.bass

Zajímavé zpestření podádkového dopoledne. Ovšem Kristýnka Nováková jakožto princeznička a ještě v tom župánku, no k sežrání...(29.12.2008)

• Mário Kubec

• - Natáčení probíhalo na zámku Vrchotovy Janovice. (rakovnik)